April 26, 2019
|
Rose-Hulman - Terre Haute, IN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hannah Wappes JR-3 Manchester 4:48.11 5:37.09 10
2 Ellie Haland SO-2 Earlham 4:48.30 3:21.81 8
3 Arig Tong FR-1 Hanover 4:53.83 3:25.68 6
4 Bailie Barrington SO-2 Bluffton 4:55.76 3:56.61 5
5 Sydney Young FR-1 Manchester 4:57.73 5:12.62 4
6 Kally Morozin SR-4 Rose-Hulman 4:58.34 5:04.31 3
7 Morgan Hamilton SR-4 Hanover 4:59.90 3:41.93 2
8 Maria Waters SR-4 Mount St. Joseph 5:02.81 4:05.28 1
9 Ana Acevedo JR-3 Manchester 5:03.21 4:41.99 -
10 Alexis Cash JR-3 Bluffton 5:03.89 6:22.91 -
11 Jasmine Lorenzana SO-2 Earlham 5:09.29 3:36.51 -
12 Jessica Wells JR-3 Rose-Hulman 5:09.53 4:47.87 -
13 Rebecca Gregg FR-1 Anderson (Ind.) 5:11.18 5:26.74 -
14 Tsitsi Makufa FR-1 Earlham 5:16.88 5:35.90 -
15 Maggie Sheerin SO-2 Rose-Hulman 5:17.97 6:02.49 -
16 Sawyer Osmun FR-1 Hanover 5:24.85 4:45.87 -
17 Josie Cunningham SO-2 Transylvania 5:33.95 4:53.88 -
18 Emily Salmons FR-1 Mount St. Joseph 5:37.31 5:40.69 -
19 Hope Nixon FR-1 Bluffton 5:37.44 4:06.34 -
20 Krishna Cousins FR-1 Earlham 5:38.73 4:14.05 -
21 Bailey Guess SO-2 Transylvania 5:43.17 5:22.58 -
22 Kaitlyn Sharp FR-1 Mount St. Joseph 5:43.77 6:49.09 -
23 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 5:45.07 5:27.82 -
24 Ally Priebe SO-2 Transylvania 6:08.99 5:17.34 -
25 Jamie Lenart FR-1 Mount St. Joseph 6:24.02 4:44.18 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Rebecca Gregg FR-1 Anderson (Ind.) 6:13.42 5:11.18 5:23.63 6:22.76 5:11.18 5:20.52 5:11.18 -
14 Tsitsi Makufa FR-1 Earlham 3:44.99 5:01.04 6:45.61 6:23.43 5:16.88 6:07.58 3:41.82 -
15 Maggie Sheerin SO-2 Rose-Hulman 4:14.38 5:17.97 5:11.61 5:33.87 5:17.97 4:27.10 5:17.97 -
16 Sawyer Osmun FR-1 Hanover 6:13.58 4:52.37 7:02.31 6:36.32 5:24.85 5:47.59 5:08.61 -
17 Josie Cunningham SO-2 Transylvania 4:00.45 5:07.24 6:24.05 5:23.94 5:33.95 6:14.03 6:14.03 -
18 Emily Salmons FR-1 Mount St. Joseph 5:50.81 4:19.73 5:20.45 4:09.61 5:37.31 7:11.76 4:39.97 -
19 Hope Nixon FR-1 Bluffton 7:05.18 4:33.33 7:15.30 6:01.06 5:37.44 6:01.06 5:54.32 -
20 Krishna Cousins FR-1 Earlham 6:39.71 5:25.18 6:02.45 4:30.99 5:38.73 5:42.12 4:14.05 -
21 Bailey Guess SO-2 Transylvania 4:58.56 7:02.10 5:15.72 4:07.09 5:43.17 5:22.58 6:55.24 -
22 Kaitlyn Sharp FR-1 Mount St. Joseph 6:55.97 6:11.28 5:36.90 6:18.15 5:43.77 4:17.83 4:59.08 -
23 Taylor Aurand JR-3 Bluffton 6:29.93 4:01.55 6:16.13 4:11.91 5:45.07 4:36.06 4:29.16 -
24 Ally Priebe SO-2 Transylvania 7:48.62 6:45.89 7:04.34 6:45.89 6:08.99 4:36.75 7:15.41 -
25 Jamie Lenart FR-1 Mount St. Joseph 7:06.27 7:21.63 5:30.26 7:48.51 6:24.02 7:13.95 5:03.38 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Wappes JR-3 Manchester 5:16.93 4:48.11 5:19.81 5:45.74 6:05.90 10
2 Ellie Haland SO-2 Earlham 5:57.50 4:48.30 4:28.12 5:34.43 5:34.43 8
3 Arig Tong FR-1 Hanover 6:07.29 4:53.83 6:21.98 3:34.50 5:37.91 6
4 Bailie Barrington SO-2 Bluffton 3:53.65 4:55.76 5:07.59 4:23.23 3:29.99 5
5 Sydney Young FR-1 Manchester 5:30.48 4:57.73 6:21.10 5:54.30 3:31.39 4
6 Kally Morozin SR-4 Rose-Hulman 4:01.66 4:58.34 4:16.58 6:18.90 5:34.14 3
7 Morgan Hamilton SR-4 Hanover 4:17.92 4:59.90 4:32.91 4:47.91 5:08.90 2
8 Maria Waters SR-4 Mount St. Joseph 6:30.63 5:02.81 6:18.52 4:41.62 6:27.60 1
9 Ana Acevedo JR-3 Manchester 5:27.47 5:03.21 5:06.25 5:45.66 6:28.11 -
10 Alexis Cash JR-3 Bluffton 4:33.51 5:03.89 4:15.27 3:44.88 4:42.62 -
11 Jasmine Lorenzana SO-2 Earlham 5:06.20 5:09.29 6:11.15 5:30.94 4:32.18 -
12 Jessica Wells JR-3 Rose-Hulman 4:57.15 5:09.53 4:01.44 5:15.72 5:37.39 -