April 13, 2019
|
Carroll College - Waukesha, WI

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Grant Marton SR-4 Carroll (Wis.) 3:58.74 10
2 Camren Howard SR-4 Carthage 4:05.07 8
3 Chris Krahn SO-2 Wisconsin Lutheran 4:10.92 6
4 Matt Holloway JR-3 St. Norbert 4:12.40 5
5 Zach Benes SO-2 Carroll (Wis.) 4:13.00 4
6 Avery Sutherland SR-4 Beloit 4:18.92 3
7 Tyler Madoche SO-2 Carroll (Wis.) 4:19.15 2
8 Peyton Heiser FR-1 Carthage 4:19.67 1
9 Joseph Sipiorski SR-4 Judson 4:23.39 -
10 Billy Daniels FR-1 Lawrence 4:23.72 -
11 Lorenz Jordan FR-1 St. Norbert 4:24.43 -
12 Peyton Janto FR-1 St. Norbert 4:25.46 -
13 Thomas Olenek SO-2 Carthage 4:26.83 -
14 Matthew Contreras JR-3 Augustana (Ill.) 4:27.33 -
15 Mauricio Penn SO-2 Beloit 4:27.91 -
16 Aaron Arthur JR-3 Lawrence 4:28.13 -
17 Joseph Pachowitz FR-1 Ripon 4:29.11 -
18 Trevor Tomich JR-3 Carthage 4:31.38 -
19 Alec Timpe SR-4 Lawrence 4:31.92 -
20 Sam Marrese-Wheeler FR-1 Lawrence 4:32.28 -
21 Mitchell Roedel SO-2 Augustana (Ill.) 4:33.66 -
22 Grant Schroeder FR-1 Wisconsin Lutheran 4:34.95 -
23 Yusuke Hatano JR-3 Beloit 4:35.43 -
24 Ben Schaefer SR-4 Lawrence 4:35.52 -
25 Gabriel Olsen FR-1 St. Norbert 4:37.85 -
26 Ehren Braun JR-3 Augustana (Ill.) 4:38.84 -
27 Jackson Mainellis SO-2 Augustana (Ill.) 4:39.61 -
28 Justin Corrigan SO-2 Carthage 4:41.16 -
29 Jacob Sanchez SO-2 Augustana (Ill.) 4:52.58 -
30 Alex Villegas SR-4 Beloit 5:04.20 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Lorenz Jordan FR-1 St. Norbert 4:24.43 4:29.72 3:10.39 3:28.90 4:16.50 -
15 Mauricio Penn SO-2 Beloit 4:27.91 5:13.46 5:40.25 3:26.29 5:13.46 -
16 Aaron Arthur JR-3 Lawrence 4:28.13 3:42.55 4:17.41 5:48.57 4:38.86 -
17 Joseph Pachowitz FR-1 Ripon 4:29.11 5:28.32 4:42.57 4:34.50 3:13.76 -
18 Trevor Tomich JR-3 Carthage 4:31.38 5:17.52 4:55.81 4:39.53 3:15.40 -
19 Alec Timpe SR-4 Lawrence 4:31.92 5:26.31 4:29.20 3:32.10 5:23.59 -
20 Sam Marrese-Wheeler FR-1 Lawrence 4:32.28 4:35.01 4:37.73 4:15.95 4:10.50 -
21 Mitchell Roedel SO-2 Augustana (Ill.) 4:33.66 3:11.57 3:44.41 4:17.24 4:19.98 -
22 Grant Schroeder FR-1 Wisconsin Lutheran 4:34.95 3:42.71 5:32.69 5:16.20 5:57.44 -
23 Yusuke Hatano JR-3 Beloit 4:35.43 4:05.14 3:56.87 3:12.81 3:40.35 -
25 Gabriel Olsen FR-1 St. Norbert 4:37.85 4:01.73 3:22.83 5:41.76 3:28.39 -
26 Ehren Braun JR-3 Augustana (Ill.) 4:38.84 4:27.69 4:41.63 5:01.15 3:31.92 -
28 Justin Corrigan SO-2 Carthage 4:41.16 5:00.85 4:18.67 5:34.58 4:24.29 -
29 Jacob Sanchez SO-2 Augustana (Ill.) 4:52.58 3:54.07 4:17.47 4:11.62 5:27.69 -
30 Alex Villegas SR-4 Beloit 5:04.20 6:32.42 3:57.28 3:48.15 4:36.83 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grant Marton SR-4 Carroll (Wis.) 3:58.74 4:32.17 4:25.01 3:53.97 5:03.20 4:39.33 10
2 Camren Howard SR-4 Carthage 4:05.07 4:07.52 4:34.48 5:13.69 3:55.27 4:41.83 8
3 Chris Krahn SO-2 Wisconsin Lutheran 4:10.92 4:00.89 3:50.85 3:20.74 4:56.09 4:41.03 6
4 Matt Holloway JR-3 St. Norbert 4:12.40 3:26.97 4:07.36 3:44.64 5:18.03 3:09.30 5
5 Zach Benes SO-2 Carroll (Wis.) 4:13.00 3:12.28 3:22.40 2:59.63 4:05.41 4:05.41 4
6 Avery Sutherland SR-4 Beloit 4:18.92 3:58.21 4:39.64 3:03.84 5:31.42 3:21.96 3
7 Tyler Madoche SO-2 Carroll (Wis.) 4:19.15 4:16.56 3:09.18 5:36.90 4:34.70 4:11.38 2
8 Peyton Heiser FR-1 Carthage 4:19.67 3:27.74 3:40.72 4:14.48 4:22.27 3:56.30 1
9 Joseph Sipiorski SR-4 Judson 4:23.39 5:13.44 3:38.62 3:41.25 4:47.10 3:07.01 -
10 Billy Daniels FR-1 Lawrence 4:23.72 4:07.90 4:34.27 3:17.79 3:57.35 3:57.35 -
12 Peyton Janto FR-1 St. Norbert 4:25.46 5:21.21 3:40.34 4:25.46 4:46.70 4:22.81 -
13 Thomas Olenek SO-2 Carthage 4:26.83 3:36.14 4:40.18 4:08.16 5:09.53 4:13.49 -
14 Matthew Contreras JR-3 Augustana (Ill.) 4:27.33 3:15.15 5:02.09 4:59.41 5:26.15 3:33.87 -
24 Ben Schaefer SR-4 Lawrence 4:35.52 5:30.63 3:48.69 3:18.38 4:30.01 4:46.54 -
27 Jackson Mainellis SO-2 Augustana (Ill.) 4:39.61 6:03.50 4:17.25 5:07.58 3:46.49 3:46.49 -