April 13, 2019
|
Carroll College - Waukesha, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Teets SO-2 Augustana (Ill.) 2:12.56 1:48.14 1:56.28 1:49.31 1:40.00 10
2 Anthoney Brown JR-3 Augustana (Ill.) 1:52.44 1:58.42 1:59.61 1:58.42 1:57.22 8
3 Joe Gasick SO-2 St. Norbert 2:11.71 1:54.94 1:59.73 1:48.96 2:29.67 6
4 Chris Krahn SO-2 Wisconsin Lutheran 2:22.97 1:53.89 2:01.16 1:53.89 1:29.66 5
5 Brandon Gray JR-3 Carthage 2:24.83 2:15.09 2:01.70 1:48.32 1:50.75 4
6 Justin Verlinden JR-3 Augustana (Ill.) 1:47.03 2:25.17 2:03.02 2:35.01 2:06.71 3
7 Charles Sandberg JR-3 Beloit 2:32.25 1:53.88 2:03.78 2:29.78 2:07.50 2
8 Cullen Allard SO-2 Lawrence 2:17.90 2:37.78 2:04.23 1:49.33 2:02.99 1
9 Andrew Johnson JR-3 Ripon 2:42.44 2:07.45 2:04.95 2:31.19 1:34.97 -
10 Tyler Punzel FR-1 Wisconsin Lutheran 1:49.18 2:00.47 2:05.49 2:04.24 1:49.18 -
11 Miles Kremsreiter FR-1 Ripon 2:07.15 2:42.40 2:05.89 2:42.40 2:05.89 -
12 Matt Holloway JR-3 St. Norbert 1:50.37 1:47.84 2:06.86 2:04.33 1:44.03 -
13 Joseph Sipiorski SR-4 Judson 2:25.35 1:40.73 2:07.50 2:18.98 2:30.45 -
14 Lorenz Jordan FR-1 St. Norbert 1:40.59 2:30.89 2:08.96 1:50.91 2:01.23 -
15 Mathieu Norcross FR-1 Lake Forest 1:42.14 2:28.69 2:09.29 2:11.88 1:38.26 -
16 Brady Stuck SR-4 Wisconsin Lutheran 1:32.77 2:08.05 2:10.66 2:30.26 2:19.81 -
17 Andrew Heneghan SR-4 Carthage 2:44.09 2:30.96 2:11.27 2:16.52 2:08.65 -
18 Matthew Miller SR-4 Beloit 2:43.99 2:38.70 2:12.25 2:36.06 2:04.32 -
19 Nathaniel Bodnar SO-2 Lake Forest 2:14.64 1:51.98 2:13.30 2:23.97 2:02.64 -
20 Peyton Janto FR-1 St. Norbert 2:29.85 2:13.79 2:13.79 2:24.50 2:17.81 -
21 Gabriel Olsen FR-1 St. Norbert 1:43.78 2:25.56 2:14.77 1:50.52 2:09.38 -
22 Ehren Braun JR-3 Augustana (Ill.) 1:40.93 2:19.11 2:16.38 1:58.65 2:53.21 -
23 Grant Bradman JR-3 Judson 1:42.55 2:04.43 2:16.73 2:15.37 2:45.45 -
24 Kristian Carroll SR-4 Augustana (Ill.) 1:36.33 2:58.90 2:17.61 2:45.14 2:21.74 -
25 Jeremy Ermilio FR-1 Carthage 2:21.97 2:46.78 2:17.83 2:20.59 2:46.78 -
26 Justin Villacorta SO-2 Carroll (Wis.) 1:54.43 2:09.59 2:17.86 1:53.05 1:51.67 -
27 Julian Garcia FR-1 Lawrence 1:47.42 2:34.85 2:19.50 2:59.96 2:22.29 -
28 Jonathan Hudson   Greater Milwaukee TC 2:51.45 2:19.13 2:20.53 2:41.61 2:54.26 -
29 Nathan Marklin SO-2 Beloit 2:48.71 1:47.63 2:25.44 2:45.81 2:22.54 -
  Grant Marton SR-4 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF DNF DNF -
  Zach Benes SO-2 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF DNF DNF -
  Ryan Priebe SO-2 St. Norbert DNF DNF DNF DNF DNF -
  Jon Gregory SR-4 St. Norbert DNF DNF DNF DNF DNF -
  Tyler Lemens SR-4 St. Norbert DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Matthew Miller SR-4 Beloit 2:36.06 2:40.03 2:12.25 1:45.80 -
21 Gabriel Olsen FR-1 St. Norbert 2:18.82 2:10.73 2:14.77 2:09.38 -
22 Ehren Braun JR-3 Augustana (Ill.) 1:39.56 2:47.75 2:16.38 2:57.30 -
23 Grant Bradman JR-3 Judson 2:04.43 2:29.04 2:16.73 2:19.47 -
25 Jeremy Ermilio FR-1 Carthage 2:49.53 1:37.86 2:17.83 2:21.97 -
26 Justin Villacorta SO-2 Carroll (Wis.) 1:42.02 1:54.43 2:17.86 2:45.44 -
29 Nathan Marklin SO-2 Beloit 2:39.99 2:35.62 2:25.44 3:03.26 -
  Tyler Lemens SR-4 St. Norbert DNF DNF DNF DNF -
  Jon Gregory SR-4 St. Norbert DNF DNF DNF DNF -
  Ryan Priebe SO-2 St. Norbert DNF DNF DNF DNF -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Tyler Punzel FR-1 Wisconsin Lutheran 2:05.49 1:59.22 2:21.81 -
14 Lorenz Jordan FR-1 St. Norbert 2:08.96 2:45.07 1:43.17 -
15 Mathieu Norcross FR-1 Lake Forest 2:09.29 1:57.66 1:46.02 -
16 Brady Stuck SR-4 Wisconsin Lutheran 2:10.66 2:30.26 1:43.23 -
17 Andrew Heneghan SR-4 Carthage 2:11.27 2:08.65 2:27.03 -
19 Nathaniel Bodnar SO-2 Lake Forest 2:13.30 1:47.98 1:39.98 -
24 Kristian Carroll SR-4 Augustana (Ill.) 2:17.61 1:36.33 2:49.26 -
27 Julian Garcia FR-1 Lawrence 2:19.50 1:39.05 1:44.63 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Chris Krahn SO-2 Wisconsin Lutheran 1:44.20 2:35.09 2:01.16 5
5 Brandon Gray JR-3 Carthage 1:43.45 2:22.39 2:01.70 4
6 Justin Verlinden JR-3 Augustana (Ill.) 1:43.34 2:26.40 2:03.02 3
7 Charles Sandberg JR-3 Beloit 1:56.36 2:37.20 2:03.78 2
8 Cullen Allard SO-2 Lawrence 2:41.50 1:55.54 2:04.23 1
9 Andrew Johnson JR-3 Ripon 2:22.45 2:19.95 2:04.95 -
11 Miles Kremsreiter FR-1 Ripon 2:38.63 1:47.01 2:05.89 -
20 Peyton Janto FR-1 St. Norbert 2:09.78 1:34.99 2:13.79 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Josh Teets SO-2 Augustana (Ill.) 1:30.70 1:56.28 2:00.94 10
2 Anthoney Brown JR-3 Augustana (Ill.) 1:56.03 1:59.61 1:30.91 8
3 Joe Gasick SO-2 St. Norbert 1:47.76 1:59.73 1:36.99 6
12 Matt Holloway JR-3 St. Norbert 1:54.18 2:06.86 2:28.43 -
13 Joseph Sipiorski SR-4 Judson 2:31.73 2:07.50 1:45.83 -
28 Jonathan Hudson   Greater Milwaukee TC 2:26.16 2:20.53 1:52.43 -
  Zach Benes SO-2 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF -
  Grant Marton SR-4 Carroll (Wis.) DNF DNF DNF -