April 26-27, 2019
|
St. John Fisher - Rochester, NY

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Grant Stokoe FR-1 St. John Fisher 1:22.86 2:14.93 1:48.90 1:58.36
2 Griffin Klein SR-4 Le Moyne 2:10.52 1:59.74 2:32.07 1:59.74
3 Jordan Schools SR-4 Alfred 1:58.51 1:37.95 1:51.25 2:00.92
4 Mike Young SO-2 Brockport St. 1:55.06 2:14.44 1:56.27 2:01.11
5 Fred Owen SO-2 St. John Fisher 1:31.01 1:44.36 2:25.61 2:01.34
6 Kevin Clifford SR-4 Oswego State 1:47.18 1:52.11 2:11.82 2:03.19
7 Dan Burdo JR-3 Houghton 2:37.10 1:30.31 2:33.39 2:03.70
8 Matthew Gostomski SR-4 Houghton 1:45.28 1:45.28 2:21.20 2:03.86
9 Lukas Hofbauer JR-3 Brockport St. 2:23.64 1:34.93 1:44.92 2:04.90
10 Christian Davis JR-3 Le Moyne 1:52.75 2:26.95 1:31.21 2:06.68
11 Matthew Erman SO-2 Fredonia 2:41.60 2:14.88 2:09.79 2:07.24
12 Alex Haines FR-1 Houghton 1:45.06 2:00.44 2:37.59 2:08.12
13 Ryan Allen FR-1 St. John Fisher 2:31.23 2:18.42 2:00.47 2:08.16
14 Kyle Jenkins FR-1 Alfred 2:28.79 2:23.66 1:45.18 2:08.26
15 Ryan English FR-1 St. John Fisher 1:37.68 2:00.81 2:09.81 2:08.52
16 Jeremy Erman FR-1 Fredonia 2:17.76 1:30.12 2:42.22 2:08.74
17 Chase McKelvie FR-1 Roberts Wesleyan 2:37.34 1:54.43 2:08.73 2:10.03
18 Jacob Karr FR-1 St. John Fisher 2:42.69 2:29.68 1:46.73 2:10.15
19 Kyle Harbour SR-4 Oswego State 2:47.16 2:04.06 1:40.56 2:10.59
20 Patrick Healy FR-1 Nazareth 2:06.76 2:10.68 2:28.98 2:10.68
21 Bernard Daoust JR-3 St. John Fisher 2:50.00 2:19.45 2:08.83 2:12.81
22 Grant Baldwin FR-1 Alfred 1:44.41 2:17.88 2:31.27 2:13.86
23 Christian Arbour JR-3 Houghton 2:28.72 2:08.62 2:34.08 2:13.98
24 Kevin Howard FR-1 Oswego State 1:41.83 2:44.80 2:18.00 2:13.98
25 Paul Stannard FR-1 Le Moyne 2:39.31 1:56.37 2:43.47 2:18.53
26 Richard Titus SO-2 Mercyhurst 2:15.02 2:42.86 2:23.37 2:19.19
27 Conner Pascual SO-2 Le Moyne 3:03.92 2:32.79 2:24.30 2:21.47
28 Gavin Wilbert FR-1 Alfred 1:53.76 2:34.08 2:39.84 2:24.00
29 Colin Marchincin SR-4 Keuka 1:58.73 3:05.52 2:38.80 2:28.41
30 Anthony Brandl FR-1 Alfred 1:47.86 2:38.79 2:10.33 2:29.80
31 Braxton Knapp SO-2 Keuka 2:04.56 1:45.05 3:04.59 2:30.07
32 Daniel Barry FR-1 Keuka 2:45.38 2:29.63 2:32.78 2:37.50
  Humberto Wallace FR-1 Brockport St. DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Grant Stokoe FR-1 St. John Fisher 1:58.36
2 Griffin Klein SR-4 Le Moyne 1:59.74
3 Jordan Schools SR-4 Alfred 2:00.92
4 Mike Young SO-2 Brockport St. 2:01.11
5 Fred Owen SO-2 St. John Fisher 2:01.34
7 Dan Burdo JR-3 Houghton 2:03.70
8 Matthew Gostomski SR-4 Houghton 2:03.86
  Humberto Wallace FR-1 Brockport St. DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Kevin Clifford SR-4 Oswego State 1:31.16 2:03.19 2:05.66 1:48.41
9 Lukas Hofbauer JR-3 Brockport St. 1:54.91 2:04.90 2:08.65 1:47.42
10 Christian Davis JR-3 Le Moyne 1:54.02 2:06.68 1:47.68 1:35.01
11 Matthew Erman SO-2 Fredonia 2:37.78 2:07.24 1:29.07 2:44.14
20 Patrick Healy FR-1 Nazareth 1:57.62 2:10.68 2:00.23 1:53.70
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Alex Haines FR-1 Houghton 2:37.59 2:27.34 1:38.66 2:36.31 2:08.12 1:37.38
13 Ryan Allen FR-1 St. John Fisher 1:54.07 1:38.69 1:29.72 2:18.42 2:08.16 1:36.12
18 Jacob Karr FR-1 St. John Fisher 2:25.77 1:41.52 1:45.43 2:07.55 2:10.15 1:50.63
23 Christian Arbour JR-3 Houghton 2:36.76 2:31.40 2:34.08 2:35.42 2:13.98 2:52.84
25 Paul Stannard FR-1 Le Moyne 1:36.97 2:26.85 2:10.22 2:39.31 2:18.53 2:03.30
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Kyle Jenkins FR-1 Alfred 2:41.61 1:45.18 2:08.26 2:08.26 1:55.44 2:13.39 2:05.70
15 Ryan English FR-1 St. John Fisher 2:39.37 2:35.51 2:08.52 2:02.10 2:13.66 2:05.95 2:07.24
16 Jeremy Erman FR-1 Fredonia 1:54.58 2:19.04 2:08.74 2:25.48 1:30.12 1:58.44 1:52.01
17 Chase McKelvie FR-1 Roberts Wesleyan 1:32.33 2:41.24 2:10.03 2:21.74 2:15.24 2:46.44 1:42.73
19 Kyle Harbour SR-4 Oswego State 1:44.48 1:56.23 2:10.59 2:05.37 1:37.95 1:57.54 2:34.10
21 Bernard Daoust JR-3 St. John Fisher 1:32.97 2:28.75 2:12.81 2:23.44 2:47.34 2:48.67 1:34.30
22 Grant Baldwin FR-1 Alfred 2:16.54 2:11.19 2:13.86 1:37.72 2:33.94 1:49.77 1:49.77
27 Conner Pascual SO-2 Le Moyne 2:28.55 2:55.43 2:21.47 2:55.43 1:56.01 2:29.96 2:54.01
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Kevin Howard FR-1 Oswego State 2:13.98 2:16.66
26 Richard Titus SO-2 Mercyhurst 2:19.19 2:15.02
28 Gavin Wilbert FR-1 Alfred 2:24.00 2:45.60
29 Colin Marchincin SR-4 Keuka 2:28.41 2:50.68
30 Anthony Brandl FR-1 Alfred 2:29.80 2:01.34
31 Braxton Knapp SO-2 Keuka 2:30.07 2:37.58
32 Daniel Barry FR-1 Keuka 2:37.50 1:59.70