April 27, 2019
|
Pensacola Washington - Pensacola, FL

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bartram Trail Zack Nelson, Ethan Howell, Joshua Zalkan, Chase Ruskin 3:21.72 3:07.60 4:12.15 3:54.00 4:02.07 2:37.35 4:00.05 10
2 Ed White Ezra Bourne, Mike Francois, Adrian Alexander, David Bradford 3:22.53 4:13.17 3:34.69 2:42.03 2:29.88 4:09.12 3:20.51 8
3 Lincoln Byron Jackson, Rakeel Jack, Kamron Lawrence, Charles Hruda 3:22.56 3:42.82 3:28.64 3:50.92 3:12.44 3:12.44 3:50.92 6
4 Orange Park John Abate, Alex Collier, Sean Dixon, Diego Soto 3:22.68 2:44.17 3:06.47 3:22.68 3:06.47 3:28.76 3:59.17 5
5 Pine Forest Jaylan Banks, Richard Whatley, Devon Witherspoon, Christian Bargaineer 3:23.27 3:17.18 2:54.82 2:34.49 3:55.80 3:57.83 2:38.55 4
6 Creekside Johnathan Washington, Adam Kapperman, Coy Sauceman, Nicholas Marescot 3:27.40 3:27.40 4:25.48 2:41.78 2:43.85 3:27.40 4:15.11 3
7 Nease Willie Grullon, Cyrus Ways, James Vega, Joe Bradshaw 3:28.11 4:05.57 4:05.57 3:38.52 2:40.25 3:01.06 3:38.52 2
8 Escambia Alyjah Maxwell, Super Cauthen, Jalen Phifer, Marquis Edwards 3:28.73 3:14.12 3:26.65 3:41.26 3:03.69 2:59.51 4:18.83 1
9 Fort Walton Beach Lucas Campbell, Carson Hickok, Ryan Sloan, Terrion Bates 3:29.47 3:06.43 4:02.99 3:50.42 2:51.77 3:27.38 2:28.73 -
10 Washington (Pensacola) Lord Wyrick, John Trawick, Kelton Williams, Treyvor Motton 3:29.99 3:13.19 3:02.70 2:37.50 2:27.00 4:18.29 2:52.20 -
11 Crestview Reese Gomez, Rajah Persad, Gabriel McKinley, Michael McKinley 3:31.83 3:17.01 4:31.15 3:00.06 3:23.36 3:31.83 2:36.76 -
12 Niceville Deacon Mills, Mitchell Ratley, Anthony Ugorji, Thomas Eggers 3:35.34 3:07.35 2:54.43 4:31.33 3:11.66 4:16.26 3:20.27 -
13 Chiles Jalen Herring, Connor Phillips, Jayden Haedicke, Dom Koenders 3:37.90 4:08.41 3:13.94 3:22.65 4:38.92 2:43.43 3:37.90 -
14 Columbia Trevion Hernandez, Derek Johnson, Devin Johnson, James Williamson 3:38.16 2:47.99 4:15.25 2:54.53 3:29.44 3:03.26 4:08.71 -
15 Tate Kerry Avant, Erik Leal, Joseph Zayszly, Trentist Johnson 3:55.98 4:26.66 4:10.14 4:59.70 3:27.67 4:21.94 3:32.39 -
  Navarre Kobe Johnson, Dante Wright, Evan Gourley, Jaylen Shropshire DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Creekside Washington, Kapperman, Sauceman, Marescot 2:31.41 3:12.89 3:44.00 4:25.48 3:27.40 3:23.26 3
7 Nease Grullon, Ways, Vega, Bradshaw 4:20.14 3:23.95 4:07.65 3:30.20 3:28.11 3:51.01 2
9 Fort Walton Beach Campbell, Hickok, Sloan, Bates 4:13.46 2:32.92 4:07.18 3:02.24 3:29.47 2:47.58 -
11 Crestview Gomez, Persad, McKinley, McKinley 3:38.19 4:20.55 3:21.24 4:14.20 3:31.83 4:16.32 -
13 Chiles Herring, Phillips, Haedicke, Koenders 3:20.47 2:41.25 2:52.15 4:12.77 3:37.90 2:36.89 -
14 Columbia Hernandez, Johnson, Johnson, Williamson 2:47.99 3:27.26 4:26.16 4:41.43 3:38.16 3:35.98 -
15 Tate Avant, Leal, Zayszly, Johnson 2:47.55 2:47.55 3:41.83 5:04.42 3:55.98 3:20.59 -
  Navarre Johnson, Wright, Gourley, Shropshire DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bartram Trail Nelson, Howell, Zalkan, Ruskin 2:41.38 2:29.28 4:20.22 2:21.21 3:21.72 10
2 Ed White Bourne, Francois, Alexander, Bradford 2:31.90 3:08.36 4:23.29 4:07.09 3:22.53 8
3 Lincoln Jackson, Jack, Lawrence, Hruda 3:08.38 2:23.82 3:42.82 3:04.33 3:22.56 6
4 Orange Park Abate, Collier, Dixon, Soto 3:51.06 3:20.66 2:38.09 3:00.39 3:22.68 5
5 Pine Forest Banks, Whatley, Witherspoon, Bargaineer 2:30.42 3:59.86 4:10.03 3:13.11 3:23.27 4
8 Escambia Maxwell, Cauthen, Phifer, Edwards 3:24.56 3:30.82 4:27.18 3:24.56 3:28.73 1
10 Washington (Pensacola) Wyrick, Trawick, Williams, Motton 3:11.09 3:53.09 3:34.19 4:26.69 3:29.99 -
12 Niceville Mills, Ratley, Ugorji, Eggers 2:56.58 3:03.04 2:39.36 3:37.50 3:35.34 -