May 3- 4, 2019
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Johanna Meister JR-3 Wis.-Platteville 2:23.11 2:40.67 2:15.01 2:00.16 2:15.01 2:05.56 10
2 Michelle Petkovsek JR-3 Wis.-Stevens Point 2:38.76 1:55.34 2:15.69 2:45.55 2:33.33 2:41.48 8
3 Hannah Lohrenz SO-2 Wis.-Oshkosh 2:32.58 2:42.12 2:16.23 2:16.23 2:51.65 2:46.20 6
4 Libby Brugger JR-3 Wis.-La Crosse 1:38.45 2:35.88 2:16.73 2:44.08 1:54.86 1:37.08 5
5 Claire Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 2:29.36 2:04.69 2:17.02 1:45.51 2:33.47 1:48.25 4
6 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 2:26.72 1:41.47 2:17.12 2:36.32 2:19.87 2:37.69 3
7 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 2:58.34 2:50.11 2:17.18 1:44.26 2:47.36 2:03.47 2
8 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 2:59.92 2:17.02 2:18.40 2:21.17 2:05.95 2:18.40 1
9 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 2:45.84 2:55.76 2:21.74 2:44.42 2:27.41 2:24.58 -

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Johanna Meister JR-3 Wis.-Platteville 2:28.94 2:27.60 2:26.26 1:50.03 2:14.18 2:42.36
2 Claire Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 1:51.47 2:25.05 2:45.19 2:42.51 2:14.30 2:23.71
3 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 1:51.85 2:53.83 2:41.70 2:14.75 2:14.75 2:20.14
4 Michelle Petkovsek JR-3 Wis.-Stevens Point 2:41.00 1:48.24 2:00.41 1:46.88 2:15.29 2:47.76
5 Hannah Lohrenz SO-2 Wis.-Oshkosh 2:39.66 2:42.36 1:44.19 2:53.19 2:15.30 1:34.71
6 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 1:56.61 2:30.51 2:29.15 1:47.12 2:15.59 2:42.71
7 Libby Brugger JR-3 Wis.-La Crosse 1:49.73 1:47.02 2:23.59 2:33.07 2:15.46 1:47.02
8 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 2:13.65 2:46.38 2:15.01 2:09.56 2:16.37 2:00.01
9 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 2:31.71 2:13.94 2:03.01 2:01.64 2:16.67 2:38.54
10 Valerie Jones SR-4 Wis.-La Crosse 2:50.14 1:40.17 2:10.35 2:24.07 2:17.21 2:17.21
11 Michelle Hirsch FR-1 Wis.-Eau Claire 2:36.86 2:09.34 2:53.37 1:47.32 2:17.59 1:37.69
12 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:46.05 2:01.20 1:57.07 2:12.22 2:17.72 2:05.33
13 Sophie Klein JR-3 Wis.-La Crosse 2:14.86 1:40.11 1:45.67 2:39.89 2:19.03 2:45.45
14 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 2:33.45 2:06.95 3:01.35 1:47.42 2:19.50 2:34.85
15 Hailey Van Ells JR-3 Wis.-Whitewater 2:14.74 2:27.51 1:40.70 2:06.23 2:21.83 2:48.78
16 Brianna Bralich FR-1 Wis.-Stevens Point 2:36.38 2:17.90 2:56.28 2:46.33 2:22.16 2:34.96
17 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 2:51.40 2:09.98 2:14.26 2:15.69 2:22.83 1:57.12
18 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 2:18.61 1:58.60 2:37.18 2:48.61 2:22.89 2:37.18
19 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 2:51.98 2:00.38 2:03.25 2:50.54 2:23.31 2:33.35
20 Breanna Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 1:57.65 2:35.41 2:22.34 2:36.86 2:25.24 1:53.29
21 Caitlyn Ifft JR-3 Wis.-Platteville 2:49.21 2:20.04 1:59.62 2:27.33 2:25.87 2:41.92
22 Tiffany Bianco SR-4 Wis.-Whitewater 1:57.64 2:05.28 2:17.51 3:04.87 2:32.78 2:20.56
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 1:41.07 2:14.75 2:28.23 2:01.28 2:51.14 1:59.93 2:24.19
4 Michelle Petkovsek JR-3 Wis.-Stevens Point 2:05.82 2:15.29 2:28.82 1:36.06 2:49.12 2:55.88 2:13.94
7 Libby Brugger JR-3 Wis.-La Crosse 2:24.95 2:15.46 2:22.24 2:11.40 1:40.24 2:43.91 1:41.60
10 Valerie Jones SR-4 Wis.-La Crosse 2:03.49 2:17.21 2:43.28 1:55.26 1:44.28 2:00.75 2:28.19
12 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:36.41 2:17.72 2:43.89 2:02.57 2:14.97 2:37.00 1:52.93
15 Hailey Van Ells JR-3 Wis.-Whitewater 2:44.53 2:21.83 2:47.36 3:02.96 1:57.72 1:47.79 2:54.45
16 Brianna Bralich FR-1 Wis.-Stevens Point 2:33.54 2:22.16 2:12.21 1:56.58 1:56.58 2:16.48 2:33.54
17 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 2:35.69 2:22.83 2:21.41 2:44.26 2:35.69 1:55.70 2:38.55
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Johanna Meister JR-3 Wis.-Platteville 2:32.97 1:58.08 2:49.07 1:55.40 2:50.41 1:44.66 2:14.18
6 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 2:56.27 2:41.36 1:45.76 1:55.26 2:14.24 2:38.64 2:15.59
8 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 2:23.19 2:28.65 2:08.19 2:36.83 1:45.01 1:43.65 2:16.37
11 Michelle Hirsch FR-1 Wis.-Eau Claire 2:49.24 2:01.08 2:51.99 2:58.87 2:27.23 2:53.37 2:17.59
18 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 1:47.17 1:48.60 2:28.61 2:52.90 2:07.18 2:14.32 2:22.89
19 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 2:29.05 2:56.28 2:46.24 2:59.14 2:08.98 2:04.68 2:23.31
22 Tiffany Bianco SR-4 Wis.-Whitewater 2:19.03 2:54.17 3:12.51 2:17.51 2:15.98 2:23.62 2:32.78
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Claire Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 1:48.79 2:15.65 2:14.30 1:59.53
5 Hannah Lohrenz SO-2 Wis.-Oshkosh 1:48.24 2:20.72 2:15.30 2:24.78
9 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 2:57.68 1:37.04 2:16.67 1:49.34
13 Sophie Klein JR-3 Wis.-La Crosse 1:55.40 1:41.50 2:19.03 2:42.67
14 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 2:06.95 2:01.37 2:19.50 1:51.60
20 Breanna Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 2:26.70 2:36.86 2:25.24 2:32.51
21 Caitlyn Ifft JR-3 Wis.-Platteville 2:09.83 2:20.04 2:25.87 3:05.26