April 6, 2019
|
Cardinal Gibbons - Ft. Lauderdale, FL
|
Timing: TimeSpannMM

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Robert Pedroza JR Key West 1:56.94 1:58.11 2:06.30 10
2 Michael Fiore SO Fort Lauderdale 1:58.18 1:47.55 1:26.28 8
3 Jonathan Memnon SR Nova 2:00.90 2:16.62 1:36.72 6
4 Monte Parker SR American Heritage 2:03.42 2:18.23 2:25.64 5
5 Owen Allen SR Key West 2:03.66 1:45.11 2:28.40 4
6 Jayden Geathers FR American Heritage 2:04.24 2:16.67 1:55.55 3
7 Jempsky Joseph SR Fort Lauderdale 2:04.50 1:38.36 1:45.83 2
8 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 2:05.66 1:44.30 2:42.11 1
9 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:06.60 2:40.79 2:06.60 -
10 Jorge Zapata   Douglas HS 2:09.48 1:34.52 2:48.33 -
11 Jason Valmy SR Nova 2:10.64 1:39.29 2:09.34 -
12 Richard Stubbs   McArthur HS 2:12.42 2:41.56 2:16.40 -
13 Alexander Miller   Douglas HS 2:12.96 1:33.08 2:14.29 -
14 Gregory Pryen FR Cardinal Gibbons 2:13.98 2:16.66 2:16.66 -
15 Kamal Murphy   McArthur HS 2:15.20 2:04.39 2:40.89 -
16 Trenton Guy   American Heritage MS/HS (Plantat 2:15.29 2:08.53 2:20.71 -
17 Christian Ortiz SR Nova 2:15.33 2:03.15 2:13.98 -
18 Famous Rhodes SO Douglas 2:15.89 2:29.48 2:13.18 -
19 Brian Washburn SO St. Thomas Aquinas 2:16.52 1:49.22 2:06.97 -
20 Alphonso Richie-Ball SR Fort Lauderdale 2:17.27 1:55.31 2:47.47 -
21 Payton Caja SO Highlands Christian 2:17.40 1:40.31 2:42.14 -
22 Caleb Ullysse   Hollywood Christian School 2:17.77 2:49.46 1:58.49 -
23 Connor Greep FR Douglas 2:18.10 2:22.25 2:25.01 -
24 Lucas Mardis SO St. Thomas Aquinas 2:19.01 2:48.21 2:00.94 -
25 Stephen Strong SO St. Thomas Aquinas 2:19.16 1:56.90 2:13.60 -
26 Jeffrey Joseph   McArthur HS 2:19.89 2:21.29 2:14.30 -
27 Stryder Graft SO Key West 2:20.43 2:35.88 2:33.07 -
28 Dennis Hall Jr. FR St. Thomas Aquinas 2:20.45 2:40.12 2:16.24 -
29 Ian Walsh SO Douglas 2:24.39 1:49.74 1:56.96 -
30 Joshua Shields SO South Florida HEAT 2:25.54 2:48.83 2:45.92 -
31 Nick Serrano FR St. Thomas Aquinas 2:25.92 1:56.74 2:49.27 -
32 Benji Sterne SO NSU University School 2:25.99 2:53.73 2:24.53 -
33 Jacob Bennett FR American Heritage 2:26.20 2:08.66 2:20.36 -
34 Mckay Olibrice JR Somerset Prep (NL) 2:30.90 2:35.43 2:30.90 -
35 Douglas DaPalma   Douglas HS 2:31.01 1:50.24 2:38.56 -
36 Jake Clegg FR Key West 2:31.13 2:53.80 1:59.40 -
37 Jonathan Greenip   University School of NSU 2:32.47 2:00.46 2:35.52 -
38 Carl Jaeger JR American Heritage (DB) 2:37.52 2:53.28 3:02.73 -
39 Joshua Rounds JR Highlands Christian 2:38.71 1:51.10 2:49.82 -
40 Shane Cameron JR St. Thomas Aquinas 2:39.14 1:57.77 2:48.69 -
41 Diego Dunning SR Key West 2:41.63 3:28.51 3:25.27 -
42 Jonathan Pereira JR Highlands Christian 2:44.33 2:34.47 2:49.26 -
43 Danny Do SO Highlands Christian 2:44.85 3:17.82 3:16.18 -
44 Scott Amos SO Douglas 2:51.85 3:14.19 2:50.14 -
45 Spencer Lannigan SO Key West 2:53.75 2:39.85 2:34.64 -
46 Nicolas Gonzalez SO Key West 2:54.67 3:36.59 3:29.61 -
47 Josemiguel Marticorena FR Douglas 2:55.81 3:38.01 2:10.10 -
48 RJ Lewis SO Key West 3:29.36 3:12.62 2:37.02 -
  Darryl Richardson SR Champagnat NT NT NT   
  Delmar Campbell JR Boyd Anderson NT NT NT   
  Innsley Saincilus FR Northeast (OP) NT NT NT   
  Max Lipsky SO NSU University School NT NT NT   
  Heintz Durand FR Northeast (OP) NT NT NT   
  Christian Gonzalez SR Douglas NT NT NT   
  Gabriel Rounds JR Highlands Christian NT NT NT   
  Marvyn Point Du-Jour   Somerset Academy Canyons NT NT NT   
  Blake Stern SO NSU University School NT NT NT   
  Devario Legrand SO Pembroke Pines Charter NT NT NT   
  Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter NT NT NT   
  Bradley Long 8 South Florida HEAT NT NT NT   
  Jevon Louis JR Boyd Anderson NT NT NT   
  Forest Adams FR Fort Lauderdale NT NT NT   
  Nehemiah Dancy SO NSU University School NT NT NT   
  Arman Lombeshkon SO St. Thomas Aquinas NT NT NT   
  John Kinney FR St. Thomas Aquinas NT NT NT   
  Benjamin Krut FR Pine Crest NT NT NT   
  Alcides Arrieta SO Nova NT NT NT   
  Nasir Thornton SO Nova NT NT NT   
  Rocky Grassi SO Key West NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Robert Pedroza JR Key West 1:44.08 1:26.54 1:56.94 1:21.86 10
2 Michael Fiore SO Fort Lauderdale 1:41.64 1:28.64 1:58.18 2:30.09 8
3 Jonathan Memnon SR Nova 2:15.41 1:28.26 2:00.90 1:57.28 6
4 Monte Parker SR American Heritage 1:37.51 1:32.57 2:03.42 1:38.74 5
5 Owen Allen SR Key West 2:19.74 1:36.46 2:03.66 2:35.82 4
6 Jayden Geathers FR American Heritage 2:07.97 2:30.33 2:04.24 1:44.37 3
7 Jempsky Joseph SR Fort Lauderdale 2:30.65 1:55.79 2:04.50 1:35.87 2
8 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 1:29.22 1:34.25 2:05.66 2:06.92 1
9 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:04.07 1:48.88 2:06.60 1:28.62 -
12 Richard Stubbs   McArthur HS 2:45.53 1:53.89 2:12.42 2:46.85 -
16 Trenton Guy   American Heritage MS/HS (Plantat 2:05.82 1:56.35 2:15.29 2:47.76 -
17 Christian Ortiz SR Nova 1:49.62 2:55.93 2:15.33 2:35.63 -
20 Alphonso Richie-Ball SR Fort Lauderdale 1:51.19 2:06.29 2:17.27 1:38.84 -
  Forest Adams FR Fort Lauderdale NT NT NT NT   
  Jevon Louis JR Boyd Anderson NT NT NT NT   
  Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter NT NT NT NT   
  Marvyn Point Du-Jour   Somerset Academy Canyons NT NT NT NT   
  Blake Stern SO NSU University School NT NT NT NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Jorge Zapata   Douglas HS 2:09.48 -
11 Jason Valmy SR Nova 2:10.64 -
13 Alexander Miller   Douglas HS 2:12.96 -
15 Kamal Murphy   McArthur HS 2:15.20 -
18 Famous Rhodes SO Douglas 2:15.89 -
23 Connor Greep FR Douglas 2:18.10 -
26 Jeffrey Joseph   McArthur HS 2:19.89 -
27 Stryder Graft SO Key West 2:20.43 -
37 Jonathan Greenip   University School of NSU 2:32.47 -
40 Shane Cameron JR St. Thomas Aquinas 2:39.14 -
48 RJ Lewis SO Key West 3:29.36 -
  Delmar Campbell JR Boyd Anderson NT   
  Max Lipsky SO NSU University School NT   
  John Kinney FR St. Thomas Aquinas NT   
  Darryl Richardson SR Champagnat NT   
  Christian Gonzalez SR Douglas NT   
  Heintz Durand FR Northeast (OP) NT   
  Alcides Arrieta SO Nova NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Gregory Pryen FR Cardinal Gibbons 2:13.98 -
19 Brian Washburn SO St. Thomas Aquinas 2:16.52 -
21 Payton Caja SO Highlands Christian 2:17.40 -
22 Caleb Ullysse   Hollywood Christian School 2:17.77 -
24 Lucas Mardis SO St. Thomas Aquinas 2:19.01 -
28 Dennis Hall Jr. FR St. Thomas Aquinas 2:20.45 -
29 Ian Walsh SO Douglas 2:24.39 -
30 Joshua Shields SO South Florida HEAT 2:25.54 -
31 Nick Serrano FR St. Thomas Aquinas 2:25.92 -
32 Benji Sterne SO NSU University School 2:25.99 -
34 Mckay Olibrice JR Somerset Prep (NL) 2:30.90 -
36 Jake Clegg FR Key West 2:31.13 -
  Arman Lombeshkon SO St. Thomas Aquinas NT   
  Devario Legrand SO Pembroke Pines Charter NT   
  Rocky Grassi SO Key West NT   
  Innsley Saincilus FR Northeast (OP) NT   
  Nasir Thornton SO Nova NT   
  Nehemiah Dancy SO NSU University School NT   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Stephen Strong SO St. Thomas Aquinas 2:53.95 2:19.16 -
33 Jacob Bennett FR American Heritage 2:55.44 2:26.20 -
35 Douglas DaPalma   Douglas HS 2:00.81 2:31.01 -
38 Carl Jaeger JR American Heritage (DB) 2:50.13 2:37.52 -
39 Joshua Rounds JR Highlands Christian 2:45.06 2:38.71 -
41 Diego Dunning SR Key West 2:07.69 2:41.63 -
42 Jonathan Pereira JR Highlands Christian 3:15.56 2:44.33 -
43 Danny Do SO Highlands Christian 3:09.58 2:44.85 -
44 Scott Amos SO Douglas 3:05.60 2:51.85 -
45 Spencer Lannigan SO Key West 3:25.03 2:53.75 -
46 Nicolas Gonzalez SO Key West 3:27.86 2:54.67 -
47 Josemiguel Marticorena FR Douglas 2:03.07 2:55.81 -
  Gabriel Rounds JR Highlands Christian NT NT   
  Benjamin Krut FR Pine Crest NT NT   
  Bradley Long 8 South Florida HEAT NT NT