April 6, 2019
|
Tropical Park - Miami, FL

Boys 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kevin Kergean JR Miami Columbus 2:02.92 1:26.28 2:18.29 2:15.92 2:00.56 1:58.19 10
2 Dukenson Phanord 11 Miami Norland 1:58.16 2:26.80 2:00.55 2:23.22 1:41.45 1:59.35 8
3 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:35.41 1:48.43 2:24.57 1:49.63 1:47.22 2:00.47 6
4 Aiden Villasuso SO Belen Jesuit Prep 2:09.41 2:36.02 2:36.02 2:03.36 2:36.02 2:00.94 5
5 Michael Sanchez SO Belen Jesuit Prep 2:22.40 1:53.19 2:13.89 2:38.23 2:26.06 2:01.71 4
6 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 1:37.52 2:36.04 2:11.66 2:05.56 2:16.53 2:01.90 3
7 Jason Davis SR Miami Southridge 2:29.58 1:31.95 2:03.83 1:39.31 2:36.93 2:02.60 2
8 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:13.66 1:25.84 1:35.65 2:24.70 2:27.15 2:02.62 1
9 Kamari Kendrick 12 Miami Norland 2:20.25 1:26.12 2:05.48 1:34.73 2:09.18 2:03.02 -
10 Henrique Souza SR Belen Jesuit Prep 2:30.69 1:56.10 1:35.11 1:48.69 1:40.05 2:03.51 -
11 Pedro Garcia JR Braddock 2:09.58 1:49.64 2:34.50 2:13.32 2:00.86 2:04.59 -
12 Ephiam Joseph 12 Miami Central 1:46.24 2:18.73 2:18.73 2:28.73 2:04.98 2:04.98 -
13 Marcio Lau SR Doral Academy 2:12.89 1:50.32 2:24.17 1:29.01 2:11.63 2:05.36 -
14 Nicolas Aixala SR Miami Columbus 2:21.97 1:59.35 1:51.81 1:32.97 1:40.51 2:05.63 -
15 George Stark FR Palmer Trinity 1:48.60 1:28.40 1:49.87 1:52.39 2:31.54 2:06.28 -
16 Shain McDonald SO Miami Southridge 2:25.26 2:16.42 2:21.47 1:38.53 1:38.53 2:06.31 -
17 Carlos Catala SO Miami Coral Park 2:21.04 2:31.21 2:45.18 1:53.09 2:33.75 2:07.06 -
18 David Meza SR Belen Jesuit Prep 2:20.01 2:21.28 1:41.83 2:18.74 2:22.56 2:07.28 -
19 Nicholas Monteagudo JR Miami Killian 2:34.21 1:29.21 2:20.19 2:21.46 1:44.50 2:07.44 -
20 Lazaro Pino JR iMater Prep 2:12.26 1:41.44 2:41.79 2:16.11 1:54.28 2:08.40 -
21 Josh Matias JR Hialeah-Miami Lakes 1:58.26 1:29.98 2:35.54 2:34.25 2:20.11 2:08.54 -
22 Antonio Ruan SR Ransom Everglades 1:31.84 1:37.01 2:44.27 2:44.27 2:24.86 2:09.34 -
23 Demir Sanal SR Gulliver Prep 1:54.21 2:00.70 2:14.98 1:55.51 1:30.85 2:09.78 -
24 Marquise Murphy SR Homestead 2:55.16 3:00.99 3:03.91 2:02.61 2:44.94 2:25.96 -
Boys 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Kamari Kendrick 12 Miami Norland 2:03.02 1:28.58 1:53.18 -
10 Henrique Souza SR Belen Jesuit Prep 2:03.51 2:13.39 1:38.81 -
11 Pedro Garcia JR Braddock 2:04.59 2:17.05 1:35.94 -
13 Marcio Lau SR Doral Academy 2:05.36 2:37.96 2:21.66 -
15 George Stark FR Palmer Trinity 2:06.28 2:23.96 2:42.91 -
16 Shain McDonald SO Miami Southridge 2:06.31 2:12.63 2:27.79 -
17 Carlos Catala SO Miami Coral Park 2:07.06 1:36.57 2:36.29 -
19 Nicholas Monteagudo JR Miami Killian 2:07.44 1:31.76 2:11.27 -
20 Lazaro Pino JR iMater Prep 2:08.40 2:04.55 1:32.45 -
21 Josh Matias JR Hialeah-Miami Lakes 2:08.54 2:29.11 2:40.68 -
22 Antonio Ruan SR Ransom Everglades 2:09.34 2:02.88 1:46.06 -
23 Demir Sanal SR Gulliver Prep 2:09.78 2:29.25 2:34.44 -
Boys 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kevin Kergean JR Miami Columbus 1:58.19 2:25.38 10
2 Dukenson Phanord 11 Miami Norland 1:59.35 2:28.00 8
3 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:00.47 1:49.63 6
4 Aiden Villasuso SO Belen Jesuit Prep 2:00.94 1:50.06 5
5 Michael Sanchez SO Belen Jesuit Prep 2:01.71 2:06.58 4
6 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 2:01.90 1:53.37 3
7 Jason Davis SR Miami Southridge 2:02.60 1:40.54 2
8 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:02.62 1:56.49 1
12 Ephiam Joseph 12 Miami Central 2:04.98 1:48.74 -
14 Nicolas Aixala SR Miami Columbus 2:05.63 2:42.07 -
18 David Meza SR Belen Jesuit Prep 2:07.28 2:36.56 -
24 Marquise Murphy SR Homestead 2:25.96 1:58.23 -