April 13, 2019
|
Bellarmine University - Louisville, KY

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Justin Moakler SR-4 Morehead State 1:52.83
2 Aaron Wier JR-3 Morehead State 1:53.20
3 Stanley Chepchieng JR-3 Evansville 1:54.85
4 Darius Payne JR-3 Southern Indiana 1:55.13
5 Jordan Carrington SR-4 Morehead State 1:55.37
6 Tyler Kruse JR-3 Southern Indiana 1:56.12
7 Tyler Garrett FR-1 Southern Indiana 1:56.50
8 Corey Tooke SR-4 Morehead State 1:58.47
9 Almustapha Silvester JR-3 Southern Indiana 1:58.70
10 Demontrae Lapsley SO-2 Southern Indiana 1:58.76
11 Alex Beruscha   Unattached 1:58.83
12 Brian Anderson JR-3 Bellarmine 1:59.11
13 Maurice Macklin   Indiana Tech Developmental 1:59.25
14 Holden Wells   Unattached 1:59.31
15 Phil Dzienciol JR-3 Evansville 1:59.37
16 Noah French JR-3 Davenport 1:59.93
17 Jarrett Mattingly JR-3 Morehead State 2:00.35
18 Nick Derickson   Indiana Tech Developmental 2:01.51
19 Clay Dixon   Unattached 2:01.60
20 Preston Henze JR-3 Illinois-Springfield 2:01.94
21 Brad Hotovy SO-2 Davenport 2:02.30
22 Drake Claxton SO-2 Illinois-Springfield 2:02.36
23 Joey Fox FR-1 Davenport 2:02.85
24 Jake Schwartz FR-1 Illinois-Springfield 2:02.89
25 Logan Baugher SO-2 Indiana Tech 2:03.27
26 Aaron Pierrard JR-3 Southern Indiana 2:03.55
27 Carson Kline FR-1 Evansville 2:04.30
28 Everett Plocek SR-4 Evansville 2:04.42
29 Tucker Dawson JR-3 Evansville 2:04.84
30 Michael Sparks   Indiana Tech Developmental 2:09.39
31 Zach Diamond SR-4 Davenport 2:10.60
32 Jack Rauch FR-1 Evansville 2:13.63
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Justin Moakler SR-4 Morehead State 1:44.94 1:32.52 1:52.83 1:37.04
2 Aaron Wier JR-3 Morehead State 2:20.37 1:31.70 1:53.20 2:12.45
3 Stanley Chepchieng JR-3 Evansville 2:00.60 2:01.75 1:54.85 1:46.81
4 Darius Payne JR-3 Southern Indiana 2:12.40 1:22.90 1:55.13 1:21.75
5 Jordan Carrington SR-4 Morehead State 2:19.60 2:25.37 1:55.37 2:02.30
6 Tyler Kruse JR-3 Southern Indiana 1:49.16 1:21.29 1:56.12 1:45.67
7 Tyler Garrett FR-1 Southern Indiana 1:47.18 2:15.14 1:56.50 2:31.45
10 Demontrae Lapsley SO-2 Southern Indiana 2:23.70 1:57.58 1:58.76 1:42.14
19 Clay Dixon   Unattached 2:10.12 1:54.31 2:01.60 2:18.63
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Almustapha Silvester JR-3 Southern Indiana 1:58.70
11 Alex Beruscha   Unattached 1:58.83
12 Brian Anderson JR-3 Bellarmine 1:59.11
16 Noah French JR-3 Davenport 1:59.93
26 Aaron Pierrard JR-3 Southern Indiana 2:03.55
31 Zach Diamond SR-4 Davenport 2:10.60
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Corey Tooke SR-4 Morehead State 1:58.47
13 Maurice Macklin   Indiana Tech Developmental 1:59.25
14 Holden Wells   Unattached 1:59.31
15 Phil Dzienciol JR-3 Evansville 1:59.37
20 Preston Henze JR-3 Illinois-Springfield 2:01.94
21 Brad Hotovy SO-2 Davenport 2:02.30
23 Joey Fox FR-1 Davenport 2:02.85
25 Logan Baugher SO-2 Indiana Tech 2:03.27
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Jarrett Mattingly JR-3 Morehead State 1:57.95 2:00.35 2:11.19
18 Nick Derickson   Indiana Tech Developmental 1:48.15 2:01.51 1:38.43
22 Drake Claxton SO-2 Illinois-Springfield 1:29.33 2:02.36 2:08.48
24 Jake Schwartz FR-1 Illinois-Springfield 1:48.15 2:02.89 2:01.67
27 Carson Kline FR-1 Evansville 2:29.16 2:04.30 1:59.33
28 Everett Plocek SR-4 Evansville 1:59.45 2:04.42 1:55.71
29 Tucker Dawson JR-3 Evansville 1:54.86 2:04.84 2:42.30
30 Michael Sparks   Indiana Tech Developmental 2:31.39 2:09.39 2:10.69
32 Jack Rauch FR-1 Evansville 2:47.04 2:13.63 2:53.72