March 31, 2019
|
St. John's (MN) - Collegeville, MN

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Haleigh Reindl FR-1 Minnesota-Duluth 4:50.3h 4:09.6h 5:54.1h 3:43.5h 10
2 Katherine Novak SR-4 Minnesota-Morris 4:57.2h 5:09.0h 6:14.4h 5:15.0h 8
3 Mason Kalander FR-1 Minnesota-Duluth 5:01.3h 5:22.3h 3:39.9h 6:19.6h -
4 Isabelle Brezinka JR-3 Minnesota-Duluth 5:02.4h 4:41.2h 4:20.0h 6:05.9h -
5 Megan Stuart SR-4 Minnesota-Duluth 5:02.8h 4:44.6h 5:39.1h 5:05.8h -
6 Tracy Renier FR-1 St. Benedict 5:09.4h 5:52.7h 4:22.9h 4:50.8h 6
7 Rhianna Rinke JR-3 Minnesota-Duluth 5:12.4h 5:03.0h 5:31.1h 6:05.5h -
8 Kristen Petron JR-3 Bemidji State 5:15.1h 5:21.4h 4:59.3h 6:14.9h 4
9 Kaitlyn Ladwig SO-2 Minnesota-Morris 5:16.4h 4:44.7h 6:00.6h 6:32.3h -
10 Kyla Porter SR-4 St. Benedict 5:19.2h 4:37.7h 5:51.1h 3:46.6h -
10 Kathryn Webb JR-3 Minnesota-Duluth 5:19.2h 5:38.3h 3:46.6h 6:39.0h -
12 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 5:22.5h 4:56.7h 5:54.7h 5:25.7h -
13 Jena Wachowiak SO-2 St. Benedict 5:25.2h 6:46.5h 3:54.1h 6:46.5h -
14 Johanna Merten SO-2 St. Benedict 5:26.7h 6:45.1h 4:40.9h 4:11.5h -
15 Lauren Gella FR-1 Minnesota-Duluth 5:26.8h 5:20.2h 5:33.3h 6:25.6h -
16 Michaela Ruhman SR-4 Wis.-Superior 5:29.7h 4:23.7h 6:22.4h 6:55.4h 2
17 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 5:30.9h 4:08.1h 4:18.1h 4:34.6h -
18 Alexa Yeager SO-2 Minnesota-Morris 5:34.7h 5:34.7h 6:41.6h 4:57.8h -
19 Megan Dieberger SR-4 St. Benedict 5:37.4h 6:07.7h 4:16.4h 7:05.1h -
20 Montana Lawrence SO-2 Minnesota-Morris 5:37.8h 5:41.1h 6:58.8h 6:01.4h -
21 Arre Langer SR-4 Minnesota-Morris 5:57.3h 4:49.4h 6:00.8h 5:50.1h -
22 Anna Hall JR-3 Minnesota-Duluth 5:59.0h 7:14.3h 6:06.1h 7:28.7h -
23 Claire Iversen FR-1 St. Benedict 6:03.1h 7:15.7h 5:12.2h 6:13.9h -
24 Courtney Anderson SR-4 Bemidji State 6:53.8h 6:00.0h 7:10.3h 8:37.2h -
25 Carissa Decko SO-2 Bemidji State 7:33.3h 6:11.7h 5:53.5h 7:46.8h -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Haleigh Reindl FR-1 Minnesota-Duluth 4:00.9h 4:50.3h 10
2 Katherine Novak SR-4 Minnesota-Morris 3:57.7h 4:57.2h 8
3 Mason Kalander FR-1 Minnesota-Duluth 3:52.0h 5:01.3h -
4 Isabelle Brezinka JR-3 Minnesota-Duluth 5:14.4h 5:02.4h -
5 Megan Stuart SR-4 Minnesota-Duluth 5:39.1h 5:02.8h -
6 Tracy Renier FR-1 St. Benedict 4:01.3h 5:09.4h 6
7 Rhianna Rinke JR-3 Minnesota-Duluth 4:28.6h 5:12.4h -
8 Kristen Petron JR-3 Bemidji State 4:15.2h 5:15.1h 4
9 Kaitlyn Ladwig SO-2 Minnesota-Morris 4:03.6h 5:16.4h -
10 Kyla Porter SR-4 St. Benedict 6:19.8h 5:19.2h -
10 Kathryn Webb JR-3 Minnesota-Duluth 4:47.2h 5:19.2h -
14 Johanna Merten SO-2 St. Benedict 6:09.1h 5:26.7h -
16 Michaela Ruhman SR-4 Wis.-Superior 5:49.4h 5:29.7h 2
18 Alexa Yeager SO-2 Minnesota-Morris 4:31.1h 5:34.7h -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Isabel Bibeau FR-1 Minnesota-Duluth 4:24.4h 5:03.1h 6:07.6h 4:34.1h 5:22.5h 5:48.3h 4:27.6h -
13 Jena Wachowiak SO-2 St. Benedict 3:54.1h 6:13.9h 4:46.1h 6:17.2h 5:25.2h 5:25.2h 4:36.4h -
15 Lauren Gella FR-1 Minnesota-Duluth 4:37.7h 6:06.0h 4:14.9h 5:00.6h 5:26.8h 3:58.5h 4:21.4h -
17 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 5:24.2h 4:31.3h 7:06.8h 7:06.8h 5:30.9h 4:34.6h 5:44.1h -
19 Megan Dieberger SR-4 St. Benedict 4:56.9h 7:05.1h 3:56.1h 5:37.4h 5:37.4h 4:56.9h 5:40.7h -
20 Montana Lawrence SO-2 Minnesota-Morris 5:37.8h 4:57.2h 4:30.2h 3:56.4h 5:37.8h 4:23.4h 4:36.9h -
21 Arre Langer SR-4 Minnesota-Morris 5:21.5h 6:29.4h 7:01.6h 4:10.1h 5:57.3h 6:40.1h 5:07.2h -
22 Anna Hall JR-3 Minnesota-Duluth 7:17.9h 7:46.7h 7:14.3h 5:19.5h 5:59.0h 5:41.0h 4:11.2h -
23 Claire Iversen FR-1 St. Benedict 6:06.7h 5:59.4h 7:22.9h 4:46.8h 6:03.1h 4:14.1h 5:41.3h -
24 Courtney Anderson SR-4 Bemidji State 5:06.2h 5:35.1h 5:22.7h 7:06.2h 6:53.8h 6:12.4h 8:24.8h -
25 Carissa Decko SO-2 Bemidji State 5:35.4h 5:58.1h 9:49.2h 5:58.1h 7:33.3h 8:36.7h 9:35.6h -