April 6, 2019
|
Rhodes - Memphis, TN

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Leopold Stefanski FR-1 Christian Bros. 1:52.75 1:56.14 1:56.14 10
2 Micah Langat SO-2 Harding 1:55.16 2:28.56 1:35.59 8
3 Ben Griffith JR-3 Rhodes 1:57.28 2:27.78 1:40.86 6
4 Bryce Wiedower SO-2 Harding 2:00.11 2:19.33 2:09.72 5
5 Jacob Tiemann JR-3 Rhodes 2:00.30 1:53.09 2:02.71 4
6 Michael Waldrup JR-3 Christian Bros. 2:02.10 2:36.29 1:32.80 3
7 Will Raines SR-4 Rhodes 2:02.35 2:02.35 2:04.80 2
8 Anthony Reeves SR-4 Trevecca Nazarene 2:03.43 1:31.34 1:59.73 1
9 Sena Murray SO-2 Christian Bros. 2:03.90 2:10.10 2:29.92 -
10 Micah Smart JR-3 Trevecca Nazarene 2:04.13 2:05.38 2:01.65 -
11 Peter Torres JR-3 Christian Bros. 2:05.81 2:05.81 2:00.78 -
12 David Huezo SO-2 Trevecca Nazarene 2:06.78 2:08.05 1:57.91 -
13 Darryl White   Unattached 2:09.33 2:01.57 2:01.57 -
14 Zach Hood FR-1 Christian Bros. 2:09.56 2:35.48 2:09.56 -
15 Gerald Filmore FR-1 Harding 2:10.09 2:41.32 2:03.59 -
16 Jack Goodwin JR-3 Christian Bros. 2:11.76 2:27.58 2:09.13 -
17 Michael Miller FR-1 Hendrix 2:16.18 1:36.69 2:55.68 -
18 John Tolliver FR-1 Belhaven 2:25.58 3:04.89 3:09.26 -
19 Levi Yarbro SR-4 Williams Baptist 2:29.18 2:44.10 3:10.95 -
20 Robert Fox FR-1 Williams Baptist 2:39.91 2:14.33 2:31.92 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Leopold Stefanski FR-1 Christian Bros. 1:52.75 1:58.39 1:30.20 10
2 Micah Langat SO-2 Harding 1:55.16 1:54.01 2:28.56 8
3 Ben Griffith JR-3 Rhodes 1:57.28 2:31.30 2:21.91 6
4 Bryce Wiedower SO-2 Harding 2:00.11 1:50.51 1:27.68 5
5 Jacob Tiemann JR-3 Rhodes 2:00.30 1:38.65 1:39.85 4
6 Michael Waldrup JR-3 Christian Bros. 2:02.10 2:27.74 1:34.02 3
7 Will Raines SR-4 Rhodes 2:02.35 2:10.92 1:25.65 2
8 Anthony Reeves SR-4 Trevecca Nazarene 2:03.43 1:36.28 1:56.03 1
9 Sena Murray SO-2 Christian Bros. 2:03.90 2:36.12 1:34.17 -
10 Micah Smart JR-3 Trevecca Nazarene 2:04.13 2:15.31 1:54.20 -
11 Peter Torres JR-3 Christian Bros. 2:05.81 1:51.97 2:03.30 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 David Huezo SO-2 Trevecca Nazarene 2:38.48 1:43.96 2:27.07 2:43.55 2:19.46 1:31.29 2:06.78 -
13 Darryl White   Unattached 2:05.45 1:40.88 1:42.17 2:19.68 2:32.61 1:43.47 2:09.33 -
14 Zach Hood FR-1 Christian Bros. 2:41.95 1:51.43 1:50.13 2:08.27 1:38.47 1:46.24 2:09.56 -
15 Gerald Filmore FR-1 Harding 2:20.50 2:25.70 1:37.57 2:11.39 2:19.20 1:54.48 2:10.09 -
16 Jack Goodwin JR-3 Christian Bros. 2:36.80 2:23.62 2:39.43 2:07.81 2:02.54 1:48.05 2:11.76 -
17 Michael Miller FR-1 Hendrix 1:51.67 2:24.35 2:32.53 2:42.06 2:29.80 1:55.76 2:16.18 -
18 John Tolliver FR-1 Belhaven 2:03.75 2:48.88 2:44.51 2:12.48 2:35.77 1:41.91 2:25.58 -
19 Levi Yarbro SR-4 Williams Baptist 3:07.97 2:39.63 1:45.92 3:09.46 2:00.84 2:53.05 2:29.18 -
20 Robert Fox FR-1 Williams Baptist 2:47.91 3:26.29 2:19.13 2:20.72 2:09.53 2:38.31 2:39.91 -