March 29-30, 2019
|
Oklahoma Baptist - Shawnee, OK

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mackenzie Wahpepah-Harris   Unattached 4:09.56 5:01.97 2:59.69 3:32.13
2 Larry Filer SR-4 East Central 4:11.38 4:13.90 4:36.52 3:13.57
3 Max McNeill JR-3 Oklahoma City 4:13.91 4:36.77 5:02.16 4:34.23
4 Oaklin Davis SR-4 Oklahoma City 4:15.98 3:11.99 3:24.79 4:26.22
5 Aaron Brinegar SR-4 Southern Nazarene 4:16.70 4:14.14 5:18.31 3:07.40
6 Byrun Ratliff JR-3 Rogers State 4:16.72 4:32.13 3:38.22 5:10.64
7 JAKAVEON SHAW FR-1 East Central 4:20.10 4:40.91 4:30.51 3:15.08
8 LUDRECHE BOUANGA JR-3 East Central 4:20.23 4:46.26 3:28.19 4:33.25
9 Jackson Witt SR-4 Southern Nazarene 4:22.48 3:06.36 3:22.11 3:03.74
10 Cameron Mills FR-1 Oklahoma Baptist 4:22.61 3:37.97 3:48.47 4:01.61
11 Nathan Crowson SR-4 Oklahoma Baptist 4:22.94 5:41.83 3:27.73 3:43.50
12 Boniface Kiptoo SR-4 Science & Arts 4:23.17 4:15.28 4:15.28 3:35.80
13 Isehaq Mawi FR-1 Cameron 4:23.71 3:04.60 5:34.92 5:40.19
14 Christian Escritt FR-1 Southern Nazarene 4:23.82 3:54.80 4:44.93 4:07.99
15 Noah Eskew FR-1 Oklahoma Baptist 4:25.07 4:09.17 5:31.34 5:31.34
16 Charles Reichert Senior Red Dirt Harriers 4:25.15 5:10.23 5:31.44 5:36.74
17 Gilbert Ramirez SR-4 Southwest (N.M.) 4:25.92 4:41.88 4:55.18 3:27.42
18 TOMMY GREBE JR-3 East Central 4:26.90 4:32.24 5:36.30 3:06.83
19 Raymond Navarro FR-1 Austin College 4:27.03 5:28.45 3:49.65 5:09.76
20 Garrett Elmore JR-3 Oklahoma Baptist 4:28.78 4:42.22 4:47.60 3:59.22
21 ZACHERY WELLS FR-1 East Central 4:30.68 3:33.84 4:03.62 3:33.84
22 Joseph Engel FR-1 Oklahoma City 4:31.04 3:53.10 3:09.73 4:55.44
23 ELIUD KOECH JR-3 East Central 4:31.25 4:44.82 3:31.58 5:14.65
24 Brooks Cataudella JR-3 Rogers State 4:36.47 4:50.30 4:22.65 4:39.24
25 Bolton Fortune FR-1 Rogers State 4:37.43 6:00.66 5:46.79 5:07.95
26 Mike Muhuhu SO-2 Science & Arts 4:38.09 5:33.71 4:32.53 5:39.27
27 Noah Seto FR-1 Oklahoma City 4:38.27 4:43.84 5:11.67 5:20.01
28 Logan Gwinn SO-2 Oklahoma City 4:38.53 5:56.52 4:38.53 5:14.74
29 CARSON SANDVIK FR-1 UNAT-East Central 4:38.83 4:30.47 5:06.72 5:17.87
30 Cruzito Chavez SR-4 Rogers State 4:39.32 3:21.11 5:24.02 5:29.60
31 Giovanni Guetierrez JR-3 Southern Nazarene 4:39.82 5:52.58 5:41.38 5:24.60
32 Justin Noble JR-3 Rogers State 4:40.31 4:26.30 4:20.69 5:58.80
33 Ty Graham FR-1 Rogers State 4:41.27 4:55.34 3:53.46 5:09.40
34 Chris Biffar SO-2 Austin College 4:41.86 3:42.67 5:10.05 4:36.23
35 Blake Crouch SR-4 Southern Nazarene 4:41.96 5:38.36 4:50.42 5:10.16
36 Andrew Thomas FR-1 Austin College 4:45.54 5:42.65 5:51.22 4:08.42
37 Garrison Bluhm JR-3 Southern Nazarene 4:45.93 4:57.37 4:00.19 5:25.96
38 Antonio Flores FR-1 North Central Texas College 4:45.98 6:00.34 4:45.98 6:08.92
39 Marlin Herrera SO-2 Science & Arts 4:47.87 5:33.93 5:54.08 4:24.84
40 Merritt Suenram SR-4 Southern Nazarene 4:48.43 5:57.66 3:56.52 5:17.28
41 SANDRO RAMIREZ FR-1 East Central 4:49.10 4:49.10 4:20.19 4:20.19
42 Daniel Camarillo   Unattached 4:50.44 4:38.83 4:56.25 5:34.01
43 Andres Hernandez FR-1 Cameron 4:50.69 4:44.88 6:06.27 5:11.04
44 John Zehr SR-4 Southern Nazarene 4:51.61 5:06.19 3:35.80 5:17.86
45 Jordan Tuttle FR-1 Cameron 4:53.79 5:58.43 4:24.42 4:50.86
46 Fernando Gonzalez-Castillo JR-3 Science & Arts 4:54.21 3:55.37 3:37.72 4:48.33
47 Alex Sanchez FR-1 North Central Texas College 4:57.64 4:48.71 6:03.12 5:30.38
48 Abesolom Mekuria FR-1 Southern Nazarene 5:05.78 4:19.92 3:49.34 6:28.34
49 Ben Hermesch FR-1 Allen CC 5:15.13 3:46.90 6:46.52 6:08.71
50 Jarrod Ferguson JR-3 Southern Nazarene 5:57.21 6:40.08 6:57.94 6:54.37
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Raymond Navarro FR-1 Austin College 4:27.03
20 Garrett Elmore JR-3 Oklahoma Baptist 4:28.78
26 Mike Muhuhu SO-2 Science & Arts 4:38.09
28 Logan Gwinn SO-2 Oklahoma City 4:38.53
32 Justin Noble JR-3 Rogers State 4:40.31
38 Antonio Flores FR-1 North Central Texas College 4:45.98
39 Marlin Herrera SO-2 Science & Arts 4:47.87
40 Merritt Suenram SR-4 Southern Nazarene 4:48.43
43 Andres Hernandez FR-1 Cameron 4:50.69
45 Jordan Tuttle FR-1 Cameron 4:53.79
46 Fernando Gonzalez-Castillo JR-3 Science & Arts 4:54.21
47 Alex Sanchez FR-1 North Central Texas College 4:57.64
49 Ben Hermesch FR-1 Allen CC 5:15.13
50 Jarrod Ferguson JR-3 Southern Nazarene 5:57.21
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Brooks Cataudella JR-3 Rogers State 4:36.47 5:17.94
25 Bolton Fortune FR-1 Rogers State 4:37.43 4:18.01
27 Noah Seto FR-1 Oklahoma City 4:38.27 4:38.27
29 CARSON SANDVIK FR-1 UNAT-East Central 4:38.83 5:09.51
30 Cruzito Chavez SR-4 Rogers State 4:39.32 4:42.12
33 Ty Graham FR-1 Rogers State 4:41.27 4:24.40
34 Chris Biffar SO-2 Austin College 4:41.86 4:39.05
35 Blake Crouch SR-4 Southern Nazarene 4:41.96 5:55.27
36 Andrew Thomas FR-1 Austin College 4:45.54 3:25.59
37 Garrison Bluhm JR-3 Southern Nazarene 4:45.93 4:57.37
41 SANDRO RAMIREZ FR-1 East Central 4:49.10 5:32.47
44 John Zehr SR-4 Southern Nazarene 4:51.61 6:04.52
48 Abesolom Mekuria FR-1 Southern Nazarene 5:05.78 6:34.46
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 JAKAVEON SHAW FR-1 East Central 4:27.91 4:25.31 4:20.10 3:12.48
8 LUDRECHE BOUANGA JR-3 East Central 3:59.42 5:14.88 4:20.23 3:17.78
10 Cameron Mills FR-1 Oklahoma Baptist 5:12.51 3:09.08 4:22.61 3:11.71
12 Boniface Kiptoo SR-4 Science & Arts 3:06.85 5:05.28 4:23.17 3:17.38
13 Isehaq Mawi FR-1 Cameron 4:02.62 4:36.90 4:23.71 4:52.72
14 Christian Escritt FR-1 Southern Nazarene 4:00.08 4:07.99 4:23.82 4:21.19
16 Charles Reichert Senior Red Dirt Harriers 3:18.87 3:53.34 4:25.15 3:10.91
17 Gilbert Ramirez SR-4 Southwest (N.M.) 4:12.63 3:30.08 4:25.92 3:40.72
21 ZACHERY WELLS FR-1 East Central 4:36.10 4:00.91 4:30.68 5:00.46
22 Joseph Engel FR-1 Oklahoma City 4:31.04 3:42.26 4:31.04 5:19.83
23 ELIUD KOECH JR-3 East Central 4:50.24 3:45.14 4:31.25 4:04.13
31 Giovanni Guetierrez JR-3 Southern Nazarene 5:05.01 4:28.63 4:39.82 5:41.38
42 Daniel Camarillo   Unattached 4:03.97 5:45.63 4:50.44 4:41.73
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mackenzie Wahpepah-Harris   Unattached 4:09.56
2 Larry Filer SR-4 East Central 4:11.38
3 Max McNeill JR-3 Oklahoma City 4:13.91
4 Oaklin Davis SR-4 Oklahoma City 4:15.98
5 Aaron Brinegar SR-4 Southern Nazarene 4:16.70
6 Byrun Ratliff JR-3 Rogers State 4:16.72
9 Jackson Witt SR-4 Southern Nazarene 4:22.48
11 Nathan Crowson SR-4 Oklahoma Baptist 4:22.94
15 Noah Eskew FR-1 Oklahoma Baptist 4:25.07
18 TOMMY GREBE JR-3 East Central 4:26.90