April 13, 2019
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Gabrielle Noland JR-3 Loras 57.16 1:13.74 46.30
2 Olivia Costley FR-1 Dubuque 58.47 1:05.49 1:15.43
3 Stevie Lambe FR-1 Loras 58.88 1:15.96 42.40
4 Jackie Ganshirt SO-2 Wartburg 59.51 1:06.66 1:12.01
5 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.63 1:00.63 45.48
6 Sydney Emmerich JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.88 57.84 52.36
7 Kayla Schneider JR-3 Wis.-Platteville 1:00.91 1:05.18 1:12.49
8 Mara Schroeder FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.93 43.87 1:10.68
9 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 1:01.39 47.89 1:05.69
10 Katheryn Holter SO-2 Wis.-Platteville 1:01.47 1:10.08 1:15.61
11 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.61 1:07.78 46.21
12 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.81 1:17.88 51.31
13 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 1:01.94 1:11.24 1:06.28
14 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 1:02.05 1:16.33 1:08.88
15 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.13 47.84 1:00.27
16 Brenna Jacobs FR-1 Wartburg 1:02.21 1:15.90 1:00.97
17 Jaderial Staebler SO-2 Wartburg 1:02.32 50.48 1:12.30
18 Haley Ott SO-2 Wis.-Platteville 1:02.43 1:06.18 58.69
19 Alaina Syverson SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.54 43.78 1:08.80
20 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 1:02.78 1:11.57 46.46
21 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 1:02.87 44.64 58.47
22 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 1:02.89 1:02.27 1:14.84
23 Kaylee Osterberger FR-1 Loras 1:03.27 54.42 1:20.36
24 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 1:03.55 1:01.01 54.66
25 Sophie Klein JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.87 1:02.60 47.27
26 Sydney Soderback SR-4 Wis.-Platteville 1:04.19 1:18.32 1:05.48
27 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 1:04.73 47.26 1:12.50
28 Alexa Aumann FR-1 Wis.-La Crosse 1:04.84 53.82 1:07.44
29 Madi Shafer SR-4 Wis.-Platteville 1:06.75 54.07 1:19.44
30 Sondra VanZeeland SO-2 Edgewood 1:09.99 1:19.79 1:00.20
31 Morgen Lux SO-2 Wis.-Stout 1:11.16 56.93 1:29.67
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
22 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 57.23 57.86 1:02.89
26 Sydney Soderback SR-4 Wis.-Platteville 1:09.33 48.15 1:04.19
28 Alexa Aumann FR-1 Wis.-La Crosse 1:22.35 51.23 1:04.84
29 Madi Shafer SR-4 Wis.-Platteville 58.08 1:14.76 1:06.75
30 Sondra VanZeeland SO-2 Edgewood 55.30 50.40 1:09.99
31 Morgen Lux SO-2 Wis.-Stout 56.93 1:28.24 1:11.16
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Kayla Schneider JR-3 Wis.-Platteville 1:00.91 59.70 43.86 1:02.74
10 Katheryn Holter SO-2 Wis.-Platteville 1:01.47 54.71 46.11 44.88
15 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.13 1:00.89 1:10.21 1:13.94
18 Haley Ott SO-2 Wis.-Platteville 1:02.43 1:20.54 1:03.68 1:00.56
19 Alaina Syverson SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.54 1:00.67 57.54 45.66
20 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 1:02.78 1:19.11 59.65 1:08.43
27 Morgan Endries JR-3 Wis.-Oshkosh 1:04.73 1:15.09 1:06.03 1:18.97
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Sydney Emmerich JR-3 Wis.-La Crosse 48.71 1:00.88 1:02.10 1:09.41
9 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 45.43 1:01.39 1:19.81 42.98
12 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:04.29 1:01.81 1:03.05 57.49
14 Emma Bullard JR-3 Wis.-Stout 1:20.67 1:02.05 1:01.43 1:18.81
16 Brenna Jacobs FR-1 Wartburg 1:10.30 1:02.21 1:09.06 56.62
21 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 44.64 1:02.87 1:11.68 1:16.08
23 Kaylee Osterberger FR-1 Loras 1:03.27 1:03.27 59.48 58.85
24 Zanzie Demco FR-1 Wis.-Oshkosh 1:20.08 1:03.55 1:19.44 1:07.37
25 Sophie Klein JR-3 Wis.-La Crosse 1:05.15 1:03.87 1:07.71 1:16.01
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabrielle Noland JR-3 Loras 57.16
2 Olivia Costley FR-1 Dubuque 58.47
3 Stevie Lambe FR-1 Loras 58.88
4 Jackie Ganshirt SO-2 Wartburg 59.51
5 Katie Banie FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.63
8 Mara Schroeder FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.93
11 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 1:01.61
13 Lindsey Denu SR-4 Wis.-Oshkosh 1:01.94
17 Jaderial Staebler SO-2 Wartburg 1:02.32