April 13, 2019
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kyler Lueck JR-3 Wis.-Eau Claire 2:20.37 1:53.20
2 Zach Lee SR-4 Wis.-Platteville 1:28.84 1:53.89
3 Casey Roberts SR-4 Wartburg 1:32.76 1:54.51
4 Nolan Wallenkamp SR-4 Wis.-Platteville 1:44.11 1:55.67
5 Mark Schulz SR-4 Wartburg 1:51.08 1:55.70
6 Steven Potter FR-1 Wis.-Oshkosh 2:20.70 1:56.28
7 Andrew Gilles SR-4 Wis.-Stout 2:13.83 1:56.37
8 Alex Egbert SR-4 Wis.-Stevens Point 2:18.52 1:56.40
9 Brian Hansford JR-3 Wis.-La Crosse 1:37.11 1:56.99
10 Cole Conklin-Little JR-3 Loras 1:39.48 1:57.03
11 Aaron Mayfield SO-2 Minnesota State 2:12.69 1:57.42
12 Frosty Lorimer SO-2 Wartburg 2:24.55 1:57.52
13 Justin Skinkis SR-4 Wis.-Oshkosh 1:40.58 1:58.32
14 Ben Schmied FR-1 Minnesota State 2:02.07 1:58.51
15 Tavian Rumple JR-3 Dubuque 2:28.39 1:58.71
16 Nick Freitag SR-4 Wis.-Oshkosh 2:06.06 1:58.92
17 Will Ullrich SO-2 Wis.-Eau Claire 2:07.30 1:58.97
18 Wyatt Kelly FR-1 Loras 1:51.90 1:59.04
19 Josh Schaefer JR-3 Wis.-Stevens Point 2:08.64 1:59.11
20 Alex Jansen   UNAT-Wisconsin 1:23.42 1:59.17
21 Liam Belson   UNAT-Wisconsin 1:37.81 1:59.27
22 Ethan Kern JR-3 Wis.-Whitewater 1:51.15 1:59.51
23 Jackson Clements SO-2 Wis.-Eau Claire 2:29.62 1:59.69
24 Chad Couser JR-3 Wis.-Eau Claire 2:35.10 2:00.23
25 Mathias Otten FR-1 Wis.-Whitewater 2:14.98 2:00.51
26 Jack Carroll SR-4 Loras 2:06.69 2:00.65
27 Jacob Heitter JR-3 Dubuque 1:57.24 2:00.86
28 Conor Otting SO-2 Loras 2:21.60 2:01.02
29 Nick Engels JR-3 Wis.-Oshkosh 2:34.06 2:01.30
30 Jake Houghton SR-4 Wis.-Stout 1:42.08 2:01.52
31 Bailey Wilson JR-3 Wis.-Eau Claire 2:37.14 2:01.81
32 Blake Keller JR-3 Loras 2:25.12 2:01.95
33 Jake Sullivan SO-2 Wis.-La Crosse 1:30.46 2:02.24
34 Sam Madson SO-2 Wartburg 2:16.98 2:02.30
35 Clay Quiring SO-2 Wis.-Eau Claire 2:21.91 2:02.33
36 Hunter Klose SR-4 Dubuque 2:18.26 2:02.35
37 Tyler Tomich SO-2 Wis.-Eau Claire 2:06.07 2:02.39
38 Nick Key FR-1 Wis.-Whitewater 1:41.86 2:02.72
39 Alex Percival SO-2 Wis.-Eau Claire 2:12.87 2:03.02
40 Noah O'Neill SO-2 Wis.-Oshkosh 1:46.39 2:03.71
41 Quentin Zwiers SR-4 Edgewood 1:39.37 2:04.21
42 Trey Hess SR-4 Wis.-Stevens Point 1:28.31 2:04.38
43 Noah Worthington SO-2 Wartburg 2:28.41 2:04.71
44 Mark Morgan FR-1 Loras 2:17.24 2:04.76
45 Sam Webster FR-1 Loras 2:41.60 2:06.25
46 Joshua Cash FR-1 Dubuque 2:31.65 2:07.43
47 Jacob Harland FR-1 Wis.-Platteville 2:15.47 2:07.80
48 Max Ross JR-3 Loras 2:13.86 2:08.71
49 Jarrod Holt FR-1 Wis.-Eau Claire 2:15.39 2:08.94
50 Sam Krebsbach SO-2 Wis.-Stevens Point 1:53.57 2:09.05
51 Greyson Kincaid FR-1 Wartburg 2:12.74 2:10.13
52 Seth Plenge JR-3 Wis.-Stout 1:40.96 2:11.11
53 Jack Mongan SO-2 Loras 2:50.64 2:11.26
54 Bradley Coen FR-1 Loras 1:57.40 2:11.90
55 Matt Egts SO-2 Wartburg 2:08.79 2:12.77
56 Michael Natchwey FR-1 Edgewood 2:10.95 2:22.33
57 Brandon Stanley FR-1 Loras 3:05.74 2:25.11
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
45 Sam Webster FR-1 Loras 2:08.78 2:44.13 2:06.25 2:20.14 1:43.53
47 Jacob Harland FR-1 Wis.-Platteville 2:05.25 1:40.97 2:07.80 2:24.42 2:12.92
48 Max Ross JR-3 Loras 1:58.42 2:31.88 2:08.71 1:49.41 2:15.15
50 Sam Krebsbach SO-2 Wis.-Stevens Point 2:29.70 1:35.50 2:09.05 1:50.99 2:20.67
51 Greyson Kincaid FR-1 Wartburg 1:42.81 1:31.10 2:10.13 1:50.61 2:17.94
52 Seth Plenge JR-3 Wis.-Stout 2:00.63 1:59.31 2:11.11 2:13.74 2:33.40
53 Jack Mongan SO-2 Loras 2:29.64 2:28.33 2:11.26 2:48.02 2:11.26
54 Bradley Coen FR-1 Loras 1:56.08 1:46.84 2:11.90 1:37.61 2:26.41
55 Matt Egts SO-2 Wartburg 2:36.67 2:00.82 2:12.77 2:23.40 2:10.12
56 Michael Natchwey FR-1 Edgewood 2:32.30 1:55.29 2:22.33 1:51.02 1:52.44
57 Brandon Stanley FR-1 Loras 2:35.27 2:41.08 2:25.11 2:14.96 1:57.54
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Mathias Otten FR-1 Wis.-Whitewater 2:00.51 2:11.36 1:43.64
36 Hunter Klose SR-4 Dubuque 2:02.35 1:52.57 1:59.91
38 Nick Key FR-1 Wis.-Whitewater 2:02.72 2:05.18 1:27.14
39 Alex Percival SO-2 Wis.-Eau Claire 2:03.02 2:26.40 2:22.71
42 Trey Hess SR-4 Wis.-Stevens Point 2:04.38 2:11.85 1:37.02
43 Noah Worthington SO-2 Wartburg 2:04.71 2:23.42 1:59.73
44 Mark Morgan FR-1 Loras 2:04.76 1:29.83 1:41.06
46 Joshua Cash FR-1 Dubuque 2:07.43 1:54.69 1:58.51
49 Jarrod Holt FR-1 Wis.-Eau Claire 2:08.94 2:27.00 1:45.73
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Ben Schmied FR-1 Minnesota State 1:37.18 1:40.74 1:36.00 1:58.51 1:34.81
18 Wyatt Kelly FR-1 Loras 1:28.09 1:24.52 2:29.99 1:59.04 1:32.86
24 Chad Couser JR-3 Wis.-Eau Claire 2:00.23 1:59.03 1:34.99 2:00.23 1:59.03
26 Jack Carroll SR-4 Loras 1:29.29 2:28.40 2:24.78 2:00.65 2:21.16
27 Jacob Heitter JR-3 Dubuque 1:28.23 2:25.04 2:20.20 2:00.86 1:34.27
28 Conor Otting SO-2 Loras 2:21.60 2:36.12 2:05.86 2:01.02 2:28.86
31 Bailey Wilson JR-3 Wis.-Eau Claire 2:16.43 1:37.45 2:28.61 2:01.81 2:21.30
32 Blake Keller JR-3 Loras 1:53.42 2:01.95 2:26.34 2:01.95 1:30.25
34 Sam Madson SO-2 Wartburg 2:02.30 2:02.30 2:36.55 2:02.30 1:41.51
35 Clay Quiring SO-2 Wis.-Eau Claire 2:20.68 1:56.22 1:45.21 2:02.33 2:06.00
37 Tyler Tomich SO-2 Wis.-Eau Claire 1:58.72 2:18.30 1:52.60 2:02.39 2:39.11
40 Noah O'Neill SO-2 Wis.-Oshkosh 1:45.16 2:25.98 2:29.69 2:03.71 1:40.21
41 Quentin Zwiers SR-4 Edgewood 2:11.67 1:46.82 2:10.42 2:04.21 2:01.73
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Brian Hansford JR-3 Wis.-La Crosse 1:23.07 1:56.99 1:48.80
10 Cole Conklin-Little JR-3 Loras 1:21.92 1:57.03 1:31.29
11 Aaron Mayfield SO-2 Minnesota State 2:24.43 1:57.42 2:12.69
15 Tavian Rumple JR-3 Dubuque 2:05.84 1:58.71 1:34.97
17 Will Ullrich SO-2 Wis.-Eau Claire 1:24.47 1:58.97 1:37.56
19 Josh Schaefer JR-3 Wis.-Stevens Point 2:06.26 1:59.11 2:21.74
20 Alex Jansen   UNAT-Wisconsin 1:32.96 1:59.17 2:31.35
22 Ethan Kern JR-3 Wis.-Whitewater 1:48.76 1:59.51 1:38.00
23 Jackson Clements SO-2 Wis.-Eau Claire 2:16.45 1:59.69 2:21.24
29 Nick Engels JR-3 Wis.-Oshkosh 1:57.66 2:01.30 2:02.52
30 Jake Houghton SR-4 Wis.-Stout 2:20.97 2:01.52 1:56.66
33 Jake Sullivan SO-2 Wis.-La Crosse 2:19.36 2:02.24 2:07.13
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kyler Lueck JR-3 Wis.-Eau Claire 1:53.20
2 Zach Lee SR-4 Wis.-Platteville 1:53.89
3 Casey Roberts SR-4 Wartburg 1:54.51
4 Nolan Wallenkamp SR-4 Wis.-Platteville 1:55.67
5 Mark Schulz SR-4 Wartburg 1:55.70
6 Steven Potter FR-1 Wis.-Oshkosh 1:56.28
7 Andrew Gilles SR-4 Wis.-Stout 1:56.37
8 Alex Egbert SR-4 Wis.-Stevens Point 1:56.40
12 Frosty Lorimer SO-2 Wartburg 1:57.52
13 Justin Skinkis SR-4 Wis.-Oshkosh 1:58.32
16 Nick Freitag SR-4 Wis.-Oshkosh 1:58.92
21 Liam Belson   UNAT-Wisconsin 1:59.27