March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys 1600m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Myles Stoots 12 Faith Academy 3:29.03 5:00.14 3:58.51 4:27.98
2 Blake Walker JR George Steinbrenner 5:50.80 3:14.29 3:08.89 4:29.84
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 3:49.74 4:35.69 5:48.67 4:30.28
4 Kevin Updike SO Lake Wales 5:09.68 5:15.12 4:58.82 4:31.65
5 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 3:47.03 5:25.49 4:36.26 4:33.52
6 Andy Martinez SR Viera 4:03.81 4:28.47 4:14.77 4:33.94
7 Porter Hill 11 Deerfield-Windsor School 3:20.36 5:23.87 3:39.57 4:34.46
8 Kaden Jones SO Mosley 5:16.22 4:48.72 3:12.48 4:34.97
9 Paul Foreman JR George Steinbrenner 5:27.83 4:27.22 4:32.73 4:35.48
10 Clayburn Milford SR Chiles 3:59.88 4:41.24 3:37.82 4:35.72
11 Rex Green 9 Scottsboro HS 5:33.66 3:57.15 3:21.30 4:35.75
12 Colton Berquist SO West Orange 4:33.05 3:35.13 5:22.69 4:35.80
13 Connor Berne SO Pine Crest 4:11.19 3:32.55 3:46.35 4:36.03
14 Coby Karl JR Viera 5:28.97 3:38.39 4:14.33 4:36.44
15 Jarrod Hemann JR South Fork 3:55.10 3:30.20 5:12.54 4:36.58
16 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 4:17.41 5:29.37 5:48.75 4:36.78
17 Michael Holden SR Lake Wales 4:54.75 4:54.75 5:55.92 4:38.06
18 Andoni Mercado JR Miami Sunset 5:42.51 3:56.69 5:09.09 4:38.46
19 Pedro Garcia JR Braddock 3:56.92 4:02.49 5:42.83 4:38.72
20 Yonas Sauers JR Alonso 4:33.31 3:45.90 4:11.00 4:38.88
21 Ladarius Tellis SO Lake Wales 4:28.12 5:29.57 3:15.51 4:39.29
22 Nicolas Hidalgo SO Belen Jesuit Prep 3:35.35 5:24.42 5:27.22 4:39.67
23 Hawthorne Hay 11 Chiles HS 3:29.97 5:52.74 3:49.56 4:39.95
24 Chris Russell SO Stanton 5:47.72 3:58.36 3:55.56 4:40.42
25 Assencha Ashebo JR Leon 4:12.70 5:20.08 5:53.77 4:40.77
26 Maxwell Franklin SR Niceville 4:43.88 5:31.67 4:10.16 4:41.07
27 Amir Dayal 10 Alexander 4:18.66 5:40.20 3:42.11 4:41.15
28 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 3:33.83 3:31.02 3:28.20 4:41.35
29 Cole Rutkowski SO Bolles 5:47.26 6:04.20 5:04.91 4:42.32
30 Mitchell Curtis 10 Mount Dora Christian Acad 3:46.17 4:03.13 4:00.31 4:42.71
31 Jack Rizzo SR Pine Crest 5:13.85 5:47.77 4:39.92 4:42.74
32 Lucas de la Hoz SR Belen Jesuit Prep 5:05.99 5:17.32 4:06.49 4:43.32
33 Colton Tucker JR Estero 6:02.86 4:06.63 5:17.50 4:43.48
34 Eric Romo SR Plant 3:55.32 4:43.51 6:08.57 4:43.51
35 Zachary Dale JR Estero 5:40.35 3:24.21 3:35.56 4:43.62
36 Benjamin Sweiderk JR Venice 3:18.65 4:46.62 5:29.19 4:43.78
37 Jacques Guillaume JR Mandarin 3:47.12 5:40.67 5:46.35 4:43.89
38 Kaden Harris 9 Alexander 6:09.37 3:35.94 5:52.33 4:44.13
39 Jabari Owens SR Pine Crest 5:06.92 3:53.03 4:52.71 4:44.18
40 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 5:24.30 4:24.56 5:44.21 4:44.47
41 Gavin Hazlett JR Stanton 3:53.52 5:10.41 4:56.18 4:44.78
42 Julian Trerotola JR Mandarin 3:19.50 4:30.74 5:44.84 4:44.99
43 David Szczesniak JR Mandarin 5:02.13 5:44.88 4:07.97 4:45.02
44 David Milburn SR Washington (Pensacola) 4:31.06 4:02.53 4:48.18 4:45.32
45 Ford Bennett 12 Deerfield-Windsor School 3:22.73 3:45.57 4:34.11 4:45.53
46 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 5:28.38 3:31.30 3:22.74 4:45.54
47 Brandon Palomino JR Estero 4:19.86 4:45.56 5:16.98 4:45.56
48 Josh Robrahn JR Fort Myers 4:45.60 5:45.58 4:54.17 4:45.60
49 James Kilduff JR Chiles 4:20.52 3:43.30 3:28.99 4:46.28
50 Sam Mountin SR Chiles 4:26.29 3:29.02 4:14.84 4:46.33
51 Jonathan Edwards JR Fort Myers 4:49.35 3:43.46 3:40.59 4:46.48
52 Bryson Gonzalez JR Leon 4:26.51 6:03.95 5:38.16 4:46.57
53 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 5:45.04 4:18.78 4:07.28 4:47.53
54 Christian Aubert SR Niceville 4:59.13 4:44.75 4:41.87 4:47.62
55 Chris Porter SR Rickards 5:05.07 4:47.80 5:39.61 4:47.80
56 Cole Heeg JR Mandarin 5:10.89 5:25.29 4:44.99 4:47.86
57 Thomas Eggers JR Niceville 4:27.77 5:51.27 5:22.47 4:47.92
58 Michael Teal SO Bishop Kenny 4:33.57 6:08.59 5:13.88 4:47.96
59 Ziyan Nathan 11 Hoover 4:25.15 3:44.80 5:08.38 4:48.20
60 Luke Fatovic SO Pine Crest 4:45.61 6:09.27 4:45.61 4:48.49
61 Daniel Wiedeman JR Wakulla 5:00.20 5:11.75 6:12.36 4:48.65
62 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 3:22.49 4:34.81 5:03.74 4:49.27
63 Raekwon Hopkins FR Alonso 5:26.92 5:03.78 5:03.78 4:49.31
64 Spencer Amsellem JR Chiles 5:12.49 5:24.06 6:01.68 4:49.34
65 Brandon Nguyen 12 Hoover 5:44.70 5:09.94 3:40.15 4:49.66
66 Tomas Duque FR Belen Jesuit Prep 5:01.28 3:31.48 4:49.69 4:49.69
67 Kevin Vazquez SO Riverdale 3:25.83 4:58.59 3:51.92 4:49.89
68 Luke Dickinson JR Satellite 3:34.57 3:28.78 5:47.96 4:49.96
69 CESAR GOMEZ JR Doral Academy 5:36.96 5:51.48 3:29.15 4:50.48
70 Henrique Souza SR Belen Jesuit Prep 4:56.50 3:52.55 5:45.91 4:50.68
71 T. J. Sutphin SR Nease 4:01.53 4:01.53 5:34.65 4:51.00
72 Lucas Morales FR Belen Jesuit Prep 4:33.87 4:28.05 3:56.00 4:51.35
73 Luke Rivera SR Miami Sunset 5:08.90 6:10.09 6:15.92 4:51.41
74 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 5:29.39 4:28.17 3:26.96 4:51.49
75 Taylor Hampson JR Nease 3:24.12 4:51.59 4:19.52 4:51.59
76 Disner Moreno SR Miami Sunset 5:59.09 5:03.62 4:16.91 4:51.94
77 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 6:02.01 3:30.20 5:59.09 4:51.94
78 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:51.96 5:15.32 3:59.41 4:51.96
79 Gabriel Ortega SR Pine Crest 6:07.97 5:56.29 3:33.19 4:52.04
80 Ivan De La Cruz JR Mosley 4:49.17 5:53.43 4:46.25 4:52.09
81 Graeme Burns SO Satellite 5:31.27 5:16.62 5:31.27 4:53.16
82 David Meza SR Belen Jesuit Prep 5:02.40 4:56.53 6:21.67 4:53.59
83 Richard Whatley JR Pine Forest 5:02.72 4:36.27 4:42.15 4:53.90
84 Julian Delamaza JR Belen Jesuit Prep 3:31.68 4:59.88 4:56.94 4:54.00
85 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 5:23.42 4:18.73 6:16.34 4:54.01
86 Ryan Adamczyk SR Stanton 3:40.71 5:47.24 4:10.13 4:54.27
87 Ben Arnold JR Stanton 6:10.97 4:33.81 3:52.60 4:54.42
88 Alec Kwon JR Spanish River 5:06.59 4:25.32 4:01.73 4:54.79
89 Greg Kovacs SO Spanish River 4:22.45 5:45.01 4:34.24 4:54.88
90 Mason McCord JR Wakulla 6:08.88 4:28.55 3:32.48 4:55.10
91 Logan Chastain SR Mandarin 3:53.31 4:11.03 4:19.89 4:55.32
92 Leo Rutledge SO Maclay 4:20.00 5:51.59 6:06.36 4:55.45
93 Michael Shenbaum JR Viera 5:45.88 3:47.63 6:12.49 4:55.62
94 Matthew Kirkland JR Stanton 3:50.60 4:46.77 3:35.82 4:55.64
95 Fernando Miguelena JR Doral Academy 4:58.62 5:22.27 3:41.75 4:55.66
96 Alexander Bagby SO Estero 4:17.30 4:23.21 5:19.40 4:55.74
97 Kameron Jones 12 Alexander 3:30.06 5:49.12 4:46.99 4:55.86
98 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 3:37.17 6:05.92 4:15.85 4:57.49
99 Cooper Blazer SO South Walton 4:39.89 4:27.98 4:39.89 4:57.75
100 Carson Owen 11 Hoover 5:42.62 4:40.06 3:34.51 4:57.93
101 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 3:34.87 4:34.56 6:10.06 4:58.43
102 Jonathan Rachal 10 Alexander 3:58.76 5:43.21 4:25.62 4:58.44
103 Stephen Smith JR Niceville 3:38.03 5:52.42 4:55.68 4:58.66
104 Tate Machinski JR Montverde Academy 6:26.13 5:20.28 5:44.22 4:59.32
105 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 5:17.55 5:14.55 6:29.45 4:59.57
106 Julian Rodriguez FR Belen Jesuit Prep 6:08.51 4:56.61 5:29.56 4:59.60
107 Vicente Sanchez JR Belen Jesuit Prep 4:14.76 4:50.72 6:29.63 4:59.71
108 Shane McCaffery SR Nease 5:59.85 4:44.88 6:23.84 4:59.87
109 Luke Schmitt JR Mandarin 5:39.03 3:33.02 6:06.03 5:00.02
110 Stephen Votaw JR Wakulla 5:12.79 5:00.76 6:21.97 5:00.76
111 William Wyckoff JR Lincoln 4:03.88 3:54.85 5:22.16 5:01.08
112 Colsen Palmer FR Fort Myers 5:17.03 3:46.45 5:17.03 5:01.93
113 Luke Berna JR Nease 5:17.16 5:02.05 5:17.16 5:02.05
114 Grant Wheeler SR Alonso 4:50.00 4:19.79 4:25.83 5:02.08
115 Malachi Richards SR Rickards 3:34.55 4:07.79 4:25.92 5:02.18
116 Luke Hunter 9 Hoover 4:47.45 6:21.24 4:50.47 5:02.57
117 Nash Robinson SR Wharton 4:53.61 6:30.47 4:23.34 5:02.69
118 Drew Griffin 12 Deerfield-Windsor School 5:17.98 6:24.60 3:50.15 5:02.83
119 Avery Geerlings FR Estero 6:04.76 5:10.04 3:51.01 5:03.96
120 Matthew Bassford SO Mandarin 4:03.25 4:51.90 4:03.25 5:04.06
121 William Camp SO Bolles 6:17.11 5:46.70 3:45.05 5:04.12
122 Campbell Hart SO Lincoln 6:32.38 4:09.42 4:27.67 5:04.17
123 Bryan Baker JR Viera 4:49.28 4:31.01 4:46.23 5:04.50
124 Jared Pocklington SO Fort Myers 4:15.93 3:57.65 5:59.51 5:04.67
125 Brian Robinson SO Estero 3:51.70 5:59.74 3:45.60 5:04.86
126 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:26.20 5:07.91 6:14.98 5:04.86
127 Isaac Leb JR Spanish River 3:36.51 6:27.28 5:04.94 5:04.94
128 Jacob Tarantelli FR Bishop Snyder 4:19.67 6:03.54 4:28.84 5:05.49
129 Fabrizio Gowdy SO Stanton 5:42.32 6:12.88 3:43.12 5:05.64
130 Charlie Morris 9 Hoover 5:55.60 5:31.08 4:02.18 5:06.55
131 Justin Spleha FR Spanish River 4:17.55 4:11.42 4:57.41 5:06.60
132 Michael Santos SR Mandarin 3:34.68 6:23.35 4:48.28 5:06.68
133 Max Dedrick FR Mandarin 4:48.94 6:05.79 6:18.08 5:07.38
134 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 4:27.67 5:35.35 6:09.20 5:07.66
135 Rory Carmody SR West Florida 6:13.01 3:51.21 6:09.93 5:08.27
136 Lucas Abrams JR Pine Crest 6:19.25 5:14.50 6:34.67 5:08.33
137 Christopher Haak SR Circle Christian 5:29.99 3:42.05 4:28.31 5:08.40
138 Andrew Waitrovich JR Bishop Kenny 4:53.42 3:57.83 4:34.89 5:08.86
139 Jared Olitsky SO Estero 6:41.77 4:07.24 6:01.59 5:09.05
140 Alexander Haak SR Circle Christian 5:06.04 3:42.58 6:14.05 5:09.13
141 Jackson Hamilton JR Niceville 5:28.86 4:48.53 5:25.76 5:10.24
142 Luke Butler SR Mandarin 5:35.30 5:47.72 5:01.15 5:10.46
143 Kevin Velazquez FR Alonso 4:36.37 5:16.73 4:55.00 5:10.52
144 Jack Pease JR Bishop Kenny 3:40.52 4:20.90 5:16.81 5:10.59
145 Stephen Favale SO Mandarin 5:04.70 4:42.93 6:34.86 5:10.91
146 Matthew McClure FR Bolles 5:29.64 6:34.95 5:48.30 5:10.98
147 Adrian Abedon SR Pine Crest 4:53.97 5:15.86 4:22.70 5:12.73
148 Louis Schiffer SO Viera 5:10.15 4:04.36 6:06.54 5:13.28
149 Noe Tohauamo 10 Harrison Central HS 5:54.03 4:01.25 6:00.30 5:13.30
150 Anthony Wirsing FR Niceville 5:00.89 6:44.32 6:28.64 5:13.42
151 Nicholas Hamilton SO Estero 5:23.09 5:13.68 5:35.64 5:13.68
152 James Bellamy FR Palatka 4:55.78 5:14.66 4:33.76 5:14.66
153 Riley Reiter SO Estero 5:15.16 6:11.89 6:43.41 5:15.16
154 Michael Toppi FR Viera 5:46.81 5:15.28 3:40.70 5:15.28
155 Donovan McNeal SO Lincoln 4:09.23 5:47.03 5:53.34 5:15.48
156 Thomas Pottenburgh JR Stanton 4:12.96 6:38.40 5:41.49 5:16.19
157 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 4:32.31 4:22.81 6:48.46 5:16.63
158 Gabriel Miles SO Rickards 6:52.12 5:13.84 4:10.44 5:17.01
159 Tanner Krebsbach JR Niceville 5:36.44 5:42.79 5:42.79 5:17.39
160 Reese Schad JR Mandarin 6:17.75 6:08.22 6:46.31 5:17.43
161 Parker Nunley FR Niceville 5:59.21 5:49.67 6:18.28 5:17.88
162 Jesse Rodriguez SO Belen Jesuit Prep 5:50.12 6:12.40 5:37.39 5:18.29
163 Chase O'Brien SO Pine Crest 4:12.22 4:15.41 5:51.19 5:19.26
164 Bailey Nichols SR Alonso 6:30.36 6:52.75 6:55.95 5:19.96
165 Samuel Williams SO Mandarin 5:21.35 4:29.94 6:54.55 5:21.35
166 Cameron Massa JR Chiles 6:51.50 5:34.34 5:34.34 5:21.48
167 Sifan Workneh SO Stanton 3:51.58 5:34.50 4:59.12 5:21.63
168 Jadyn Hird FR Niceville 4:31.94 6:38.19 4:54.60 5:23.73
169 Nate Padilla SR Alonso 6:52.82 4:36.30 5:54.31 5:25.05
170 Grant Butler JR Bishop Kenny 6:56.41 4:46.29 5:05.80 5:25.32
171 Seth Stauffer JR Estero 5:51.61 4:07.43 5:51.61 5:25.56
172 Mathew Weiler FR Fort Myers 5:58.99 3:51.71 5:26.35 5:26.35
173 Brant Wenger SR Seffner Christian 6:41.72 3:51.89 5:13.54 5:26.60
174 Ethan Parker JR Niceville 5:33.25 4:24.64 4:57.31 5:26.71
175 Jackson Morrison FR Niceville 6:45.20 4:57.36 5:30.04 5:26.77
176 Lucas Mauch 8 Maclay 3:48.83 4:57.48 4:21.52 5:26.90
177 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 6:19.30 4:47.75 5:04.10 5:26.98
178 Pasas Mendis SO Bishop Kenny 5:59.98 4:11.99 6:22.89 5:27.25
179 Emmanuel Camacho FR Wharton 4:21.96 4:31.79 4:54.71 5:27.45
180 Jared Druhl JR Mandarin 6:50.18 4:22.52 4:25.80 5:28.14
181 Reese Kalka SR Bishop Snyder 4:13.42 4:59.49 5:35.70 5:29.11
182 Gabe Bossenberry FR Satellite 6:03.65 7:03.16 4:41.01 5:30.59
183 Pablo Moreno SO Bishop Kenny 7:03.48 6:07.24 6:17.16 5:30.84
184 Michael Thompson 11 Lincoln HS 6:35.31 6:38.63 6:05.41 5:32.19
185 Stephen Castro JR Lake Minneola 4:29.55 6:52.64 5:02.82 5:32.77
186 Joey Javurek JR Bishop Kenny 5:56.42 4:16.49 6:13.08 5:33.10
187 Hunter Stanley 7 Florida High 4:00.10 4:03.43 4:46.78 5:33.46
188 Freeman Kellam SO Stanton 4:48.48 5:42.15 6:15.70 5:35.44
189 Curtis Jones 11 Lincoln HS 6:40.77 6:03.73 6:23.93 5:36.78
190 Payton Arabie SO Estero 6:10.66 7:18.05 5:57.18 5:36.96
191 Daniel Yaari FR Pine Crest 6:59.86 4:51.19 4:30.88 5:38.59
192 Ian Kuhn FR Stanton 4:55.11 6:40.26 6:02.95 5:39.20
193 Benjamin Krut FR Pine Crest 4:15.77 6:52.64 5:17.15 5:41.02
194 Brandon Adams JR Estero 5:10.86 4:53.78 6:53.34 5:41.60
195 Ethan Campbell SO Lake Minneola 7:24.95 6:12.52 6:57.36 5:44.92
196 Jackson Blanchard JR Wharton 4:15.77 5:52.55 5:17.98 5:45.63
197 Aaed Musa FR Stanton 4:40.09 5:38.88 4:19.35 5:45.79
198 Alex Olson JR Wharton 6:55.85 4:21.70 4:21.70 5:58.49
199 Malcolm McGinnis 9 Lincoln HS 6:36.81 7:20.09 7:09.27 6:00.73
200 Nikhil Narwani JR Pine Crest 7:08.26 5:44.07 6:02.37 6:06.03
201 Johnathan Givens FR Palatka 4:58.81 7:12.49 6:52.83 6:33.17
202 Jhonathan Herrera FR St. John Paul Catholic 8:29.50 5:10.89 5:36.79 7:11.78
  Ian Masterson FR Niceville DNF DNF DNF DNF
  Tyler Guthrie SO Mosley DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
149 Noe Tohauamo 10 Harrison Central HS 5:13.30 6:31.63
151 Nicholas Hamilton SO Estero 5:13.68 5:29.37
153 Riley Reiter SO Estero 5:15.16 4:02.68
171 Seth Stauffer JR Estero 5:25.56 5:19.05
175 Jackson Morrison FR Niceville 5:26.77 6:51.73
176 Lucas Mauch 8 Maclay 5:26.90 6:55.17
177 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 5:26.98 5:26.98
178 Pasas Mendis SO Bishop Kenny 5:27.25 5:23.98
179 Emmanuel Camacho FR Wharton 5:27.45 5:37.28
184 Michael Thompson 11 Lincoln HS 5:32.19 4:15.79
187 Hunter Stanley 7 Florida High 5:33.46 5:56.81
189 Curtis Jones 11 Lincoln HS 5:36.78 5:36.78
190 Payton Arabie SO Estero 5:36.96 4:12.72
191 Daniel Yaari FR Pine Crest 5:38.59 7:03.24
192 Ian Kuhn FR Stanton 5:39.20 6:30.08
193 Benjamin Krut FR Pine Crest 5:41.02 5:37.61
196 Jackson Blanchard JR Wharton 5:45.63 5:45.63
198 Alex Olson JR Wharton 5:58.49 4:18.12
199 Malcolm McGinnis 9 Lincoln HS 6:00.73 5:24.66
200 Nikhil Narwani JR Pine Crest 6:06.03 6:38.98
201 Johnathan Givens FR Palatka 6:33.17 5:45.99
202 Jhonathan Herrera FR St. John Paul Catholic 7:11.78 8:51.09
Boys 1600m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
152 James Bellamy FR Palatka 5:14.66 5:20.96 5:24.10 5:14.66
155 Donovan McNeal SO Lincoln 5:15.48 6:12.27 4:21.85 4:15.54
156 Thomas Pottenburgh JR Stanton 5:16.19 6:00.46 3:41.34 4:28.77
159 Tanner Krebsbach JR Niceville 5:17.39 6:11.35 4:04.39 5:23.74
161 Parker Nunley FR Niceville 5:17.88 5:56.03 4:33.38 4:39.74
166 Cameron Massa JR Chiles 5:21.48 4:42.91 4:10.76 6:35.42
167 Sifan Workneh SO Stanton 5:21.63 4:55.90 6:25.96 5:34.50
168 Jadyn Hird FR Niceville 5:23.73 4:25.46 4:41.65 3:49.85
169 Nate Padilla SR Alonso 5:25.05 5:08.80 5:08.80 5:25.05
172 Mathew Weiler FR Fort Myers 5:26.35 6:38.15 5:19.83 4:50.46
173 Brant Wenger SR Seffner Christian 5:26.60 5:23.34 5:52.73 4:37.61
174 Ethan Parker JR Niceville 5:26.71 4:14.84 5:33.25 5:23.45
182 Gabe Bossenberry FR Satellite 5:30.59 6:10.26 3:54.72 6:06.96
183 Pablo Moreno SO Bishop Kenny 5:30.84 4:08.13 6:00.62 6:33.70
185 Stephen Castro JR Lake Minneola 5:32.77 5:32.77 6:45.98 6:19.36
186 Joey Javurek JR Bishop Kenny 5:33.10 5:56.42 5:33.10 6:19.74
188 Freeman Kellam SO Stanton 5:35.44 6:02.28 4:31.71 6:39.18
195 Ethan Campbell SO Lake Minneola 5:44.92 6:50.46 5:44.92 4:01.45
197 Aaed Musa FR Stanton 5:45.79 5:31.96 6:06.54 5:00.84
  Ian Masterson FR Niceville DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Open Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
87 Ben Arnold JR Stanton 4:54.42 4:45.59 5:12.09
94 Matthew Kirkland JR Stanton 4:55.64 3:44.69 5:54.77
99 Cooper Blazer SO South Walton 4:57.75 4:07.14 4:30.96
105 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 4:59.57 5:50.50 4:02.66
111 William Wyckoff JR Lincoln 5:01.08 6:28.40 4:12.91
116 Luke Hunter 9 Hoover 5:02.57 6:21.24 5:17.70
119 Avery Geerlings FR Estero 5:03.96 3:57.09 5:34.36
128 Jacob Tarantelli FR Bishop Snyder 5:05.49 6:37.14 6:34.09
129 Fabrizio Gowdy SO Stanton 5:05.64 4:25.91 6:37.34
143 Kevin Velazquez FR Alonso 5:10.52 5:38.47 3:37.37
148 Louis Schiffer SO Viera 5:13.28 3:39.30 5:22.68
158 Gabriel Miles SO Rickards 5:17.01 6:26.76 5:29.69
164 Bailey Nichols SR Alonso 5:19.96 4:03.17 4:15.97
180 Jared Druhl JR Mandarin 5:28.14 6:30.49 3:59.55
194 Brandon Adams JR Estero 5:41.60 4:02.54 4:40.12
  Tyler Guthrie SO Mosley DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Open Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
89 Greg Kovacs SO Spanish River 6:14.50 4:54.88 5:00.78 6:05.66 3:50.01 3:50.01
106 Julian Rodriguez FR Belen Jesuit Prep 4:35.64 4:59.60 5:59.52 5:17.58 4:38.63 3:35.72
110 Stephen Votaw JR Wakulla 5:54.90 5:00.76 4:18.66 3:54.60 4:06.63 4:45.73
118 Drew Griffin 12 Deerfield-Windsor School 3:44.10 5:02.83 4:59.81 4:23.47 6:12.48 4:11.35
122 Campbell Hart SO Lincoln 4:58.09 5:04.17 4:42.88 5:07.22 4:03.34 5:10.26
126 Nathan Retzlaff FR Mandarin 5:50.59 5:04.86 4:34.38 4:34.38 4:49.62 3:33.41
132 Michael Santos SR Mandarin 6:20.29 5:06.68 5:52.69 4:57.48 4:54.42 4:23.75
133 Max Dedrick FR Mandarin 6:24.23 5:07.38 5:41.20 6:21.16 6:02.71 4:02.83
135 Rory Carmody SR West Florida 3:54.29 5:08.27 5:26.77 6:00.68 5:45.27 4:43.61
137 Christopher Haak SR Circle Christian 3:42.05 5:08.40 4:25.23 4:06.72 6:25.50 3:42.05
139 Jared Olitsky SO Estero 5:58.50 5:09.05 4:01.06 4:01.06 3:39.43 4:28.88
140 Alexander Haak SR Circle Christian 4:44.40 5:09.13 6:41.87 3:51.85 4:35.13 5:33.86
141 Jackson Hamilton JR Niceville 6:24.70 5:10.24 4:01.99 6:24.70 5:31.96 5:59.88
142 Luke Butler SR Mandarin 3:46.64 5:10.46 6:15.66 6:43.60 4:02.16 5:50.82
150 Anthony Wirsing FR Niceville 5:07.16 5:13.42 4:57.75 3:55.07 5:54.17 6:06.71
160 Reese Schad JR Mandarin 4:10.77 5:17.43 5:49.18 5:11.09 6:14.57 4:07.60
165 Samuel Williams SO Mandarin 6:54.55 5:21.35 4:36.37 4:04.23 4:55.65 6:15.98
181 Reese Kalka SR Bishop Snyder 4:00.25 5:29.11 5:06.08 3:50.38 4:20.00 6:44.81
Boys 1600m Run Open Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
72 Lucas Morales FR Belen Jesuit Prep 4:51.35 6:18.76 4:16.39 4:25.13
77 Sean Doherty JR Jesuit (Tampa) 4:51.94 4:08.15 4:57.78 4:08.15
80 Ivan De La Cruz JR Mosley 4:52.09 3:30.31 6:10.96 3:59.52
81 Graeme Burns SO Satellite 4:53.16 5:04.89 3:48.67 4:15.05
84 Julian Delamaza JR Belen Jesuit Prep 4:54.00 5:35.16 4:45.18 4:21.66
92 Leo Rutledge SO Maclay 4:55.45 4:14.09 5:30.91 3:59.32
98 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 4:57.49 3:46.10 5:42.12 3:55.02
100 Carson Owen 11 Hoover 4:57.93 5:15.81 6:18.38 6:24.33
102 Jonathan Rachal 10 Alexander 4:58.44 3:28.91 5:19.33 3:46.82
103 Stephen Smith JR Niceville 4:58.66 3:52.96 3:58.93 6:16.32
104 Tate Machinski JR Montverde Academy 4:59.32 5:20.28 5:47.22 3:53.47
108 Shane McCaffery SR Nease 4:59.87 5:53.85 4:17.89 6:23.84
109 Luke Schmitt JR Mandarin 5:00.02 3:36.02 3:48.02 5:12.02
114 Grant Wheeler SR Alonso 5:02.08 6:08.54 3:46.56 5:53.44
115 Malachi Richards SR Rickards 5:02.18 6:05.64 4:47.07 5:02.18
117 Nash Robinson SR Wharton 5:02.69 3:53.08 3:53.08 3:40.97
124 Jared Pocklington SO Fort Myers 5:04.67 5:44.28 3:48.51 5:50.37
130 Charlie Morris 9 Hoover 5:06.55 4:48.16 4:23.64 6:38.52
136 Lucas Abrams JR Pine Crest 5:08.33 6:40.83 5:20.67 5:11.42
144 Jack Pease JR Bishop Kenny 5:10.59 3:43.63 5:29.23 4:11.58
146 Matthew McClure FR Bolles 5:10.98 6:25.62 4:36.78 5:17.20
154 Michael Toppi FR Viera 5:15.28 6:12.03 4:12.23 5:31.05
162 Jesse Rodriguez SO Belen Jesuit Prep 5:18.29 5:02.38 6:06.04 4:46.47
170 Grant Butler JR Bishop Kenny 5:25.32 5:54.60 4:49.54 5:44.84
Boys 1600m Run Open Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
24 Chris Russell SO Stanton 4:46.03 3:49.95 4:40.42 4:12.38
26 Maxwell Franklin SR Niceville 5:23.23 5:42.91 4:41.07 4:38.26
37 Jacques Guillaume JR Mandarin 5:49.19 6:03.38 4:43.89 3:49.95
59 Ziyan Nathan 11 Hoover 5:31.43 4:42.44 4:48.20 5:08.38
63 Raekwon Hopkins FR Alonso 4:57.99 6:04.53 4:49.31 3:48.56
67 Kevin Vazquez SO Riverdale 5:01.49 3:25.83 4:49.89 3:51.92
69 CESAR GOMEZ JR Doral Academy 6:03.10 3:23.34 4:50.48 5:25.34
76 Disner Moreno SR Miami Sunset 4:25.67 5:59.09 4:51.94 4:19.83
82 David Meza SR Belen Jesuit Prep 4:27.17 5:20.02 4:53.59 4:27.17
85 Danny O'Leary FR Jesuit (Tampa) 5:05.77 5:05.77 4:54.01 4:18.73
86 Ryan Adamczyk SR Stanton 5:38.41 5:41.36 4:54.27 4:36.62
90 Mason McCord JR Wakulla 4:55.10 4:31.50 4:55.10 4:10.84
91 Logan Chastain SR Mandarin 4:40.56 3:32.63 4:55.32 5:13.04
93 Michael Shenbaum JR Viera 5:10.41 4:43.80 4:55.62 5:10.41
95 Fernando Miguelena JR Doral Academy 6:00.71 3:56.53 4:55.66 4:58.62
96 Alexander Bagby SO Estero 3:29.98 5:46.02 4:55.74 3:59.55
107 Vicente Sanchez JR Belen Jesuit Prep 6:14.64 6:26.63 4:59.71 5:02.71
113 Luke Berna JR Nease 3:43.52 6:14.55 5:02.05 3:55.60
120 Matthew Bassford SO Mandarin 5:40.55 4:09.33 5:04.06 3:51.09
123 Bryan Baker JR Viera 4:40.14 6:20.63 5:04.50 4:31.01
134 Daniel Holzknecht SR Washington (Pensacola) 5:23.05 4:24.59 5:07.66 6:15.35
138 Andrew Waitrovich JR Bishop Kenny 3:48.56 4:16.36 5:08.86 6:26.08
145 Stephen Favale SO Mandarin 4:21.17 3:40.75 5:10.91 5:54.44
Boys 1600m Run Open Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
35 Zachary Dale JR Estero 3:32.72 4:18.10 4:43.62 4:54.97
45 Ford Bennett 12 Deerfield-Windsor School 3:54.14 3:19.87 4:45.53 4:36.97
47 Brandon Palomino JR Estero 5:16.98 5:16.98 4:45.56 4:17.01
49 James Kilduff JR Chiles 4:37.70 5:57.85 4:46.28 4:00.48
50 Sam Mountin SR Chiles 4:17.70 4:57.79 4:46.33 3:34.75
51 Jonathan Edwards JR Fort Myers 5:32.32 5:15.13 4:46.48 4:03.51
58 Michael Teal SO Bishop Kenny 3:47.49 5:05.24 4:47.96 6:08.59
61 Daniel Wiedeman JR Wakulla 6:03.70 4:48.65 4:48.65 5:26.18
62 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 3:34.06 5:58.70 4:49.27 3:51.42
65 Brandon Nguyen 12 Hoover 5:27.32 3:45.94 4:49.66 4:23.59
66 Tomas Duque FR Belen Jesuit Prep 4:00.45 4:26.52 4:49.69 3:54.65
71 T. J. Sutphin SR Nease 3:58.62 4:13.17 4:51.00 4:39.36
74 Nicholas Ciarlariello SO Community Christian (Tal) 4:01.94 3:41.54 4:51.49 5:06.07
75 Taylor Hampson JR Nease 3:29.95 3:59.11 4:51.59 4:22.44
97 Kameron Jones 12 Alexander 5:04.74 4:05.57 4:55.86 4:02.61
112 Colsen Palmer FR Fort Myers 5:47.22 6:23.46 5:01.93 5:41.18
131 Justin Spleha FR Spanish River 5:06.60 5:40.33 5:06.60 4:51.27
163 Chase O'Brien SO Pine Crest 4:56.92 5:06.49 5:19.26 6:51.85
Boys 1600m Run Open Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
23 Hawthorne Hay 11 Chiles HS 3:49.56 4:34.36 3:24.37 4:39.95
27 Amir Dayal 10 Alexander 5:14.89 4:32.72 3:36.49 4:41.15
28 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 5:40.44 5:29.18 4:44.17 4:41.35
31 Jack Rizzo SR Pine Crest 5:25.16 4:42.74 3:49.02 4:42.74
33 Colton Tucker JR Estero 4:34.98 4:49.15 4:15.14 4:43.48
38 Kaden Harris 9 Alexander 5:12.55 6:03.69 3:38.78 4:44.13
40 Julian Seda-Gaud SO Lake Minneola 4:21.72 4:47.32 5:47.06 4:44.47
42 Julian Trerotola JR Mandarin 5:56.24 4:50.69 4:16.50 4:44.99
44 David Milburn SR Washington (Pensacola) 3:53.97 3:31.14 5:22.42 4:45.32
46 Parker Maddox JR Jesuit (Tampa) 5:45.51 3:45.58 4:02.71 4:45.54
53 Gavin Laielli SO Lakewood Ranch 4:47.53 5:36.41 4:21.66 4:47.53
56 Cole Heeg JR Mandarin 6:14.22 4:21.96 3:27.26 4:47.86
60 Luke Fatovic SO Pine Crest 4:57.15 4:22.53 4:34.07 4:48.49
64 Spencer Amsellem JR Chiles 5:26.96 5:53.00 5:44.32 4:49.34
68 Luke Dickinson JR Satellite 4:03.57 5:01.56 5:21.86 4:49.96
73 Luke Rivera SR Miami Sunset 4:31.02 3:50.22 5:17.64 4:51.41
78 Joshua Workowski JR Circle Christian 4:34.45 3:53.57 6:16.63 4:51.96
83 Richard Whatley JR Pine Forest 4:45.09 3:43.37 3:34.55 4:53.90
121 William Camp SO Bolles 4:15.46 5:37.58 4:27.63 5:04.12
127 Isaac Leb JR Spanish River 4:13.10 6:21.18 4:55.80 5:04.94
147 Adrian Abedon SR Pine Crest 5:18.99 6:40.30 6:27.79 5:12.73
Boys 1600m Run Open Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 3:11.47 4:06.17 4:33.52 4:49.94 3:47.03
6 Andy Martinez SR Viera 4:47.64 4:14.77 4:33.94 3:39.16 5:47.91
9 Paul Foreman JR George Steinbrenner 4:10.69 3:26.61 4:35.48 4:43.75 3:34.88
13 Connor Berne SO Pine Crest 5:34.00 4:22.23 4:36.03 3:43.59 4:44.31
14 Coby Karl JR Viera 5:04.09 3:49.45 4:36.44 4:41.97 5:42.79
15 Jarrod Hemann JR South Fork 5:26.37 4:33.82 4:36.58 3:19.14 3:19.14
18 Andoni Mercado JR Miami Sunset 5:53.65 3:37.20 4:38.46 3:45.56 3:56.69
22 Nicolas Hidalgo SO Belen Jesuit Prep 3:52.13 3:32.55 4:39.67 4:36.88 4:53.66
25 Assencha Ashebo JR Leon 3:16.54 5:00.43 4:40.77 5:39.74 5:36.93
34 Eric Romo SR Plant 4:03.82 5:48.72 4:43.51 4:35.01 5:31.71
36 Benjamin Sweiderk JR Venice 5:00.81 6:06.08 4:43.78 3:58.38 4:32.43
41 Gavin Hazlett JR Stanton 5:30.35 3:19.35 4:44.78 5:55.98 5:18.96
43 David Szczesniak JR Mandarin 5:02.13 5:22.08 4:45.02 4:42.17 6:07.68
48 Josh Robrahn JR Fort Myers 4:45.60 5:48.44 4:45.60 4:19.90 4:02.76
52 Bryson Gonzalez JR Leon 5:20.96 5:58.22 4:46.57 4:20.78 4:06.45
54 Christian Aubert SR Niceville 3:58.73 4:18.86 4:47.62 4:36.12 4:27.49
55 Chris Porter SR Rickards 3:32.98 3:35.85 4:47.80 3:41.61 4:24.78
88 Alec Kwon JR Spanish River 5:33.12 3:41.10 4:54.79 4:34.16 4:54.79
101 Ethan Bar-Nur SR Spanish River 4:07.70 3:37.86 4:58.43 6:19.01 3:43.83
Boys 1600m Run Open Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Myles Stoots 12 Faith Academy 5:32.30 4:27.98 4:30.66
2 Blake Walker JR George Steinbrenner 3:19.69 4:29.84 5:02.22
3 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 5:32.45 4:30.28 3:25.42
4 Kevin Updike SO Lake Wales 3:21.03 4:31.65 3:42.76
7 Porter Hill 11 Deerfield-Windsor School 5:21.12 4:34.46 5:21.12
8 Kaden Jones SO Mosley 4:26.72 4:34.97 3:50.98
10 Clayburn Milford SR Chiles 4:32.97 4:35.72 5:11.57
11 Rex Green 9 Scottsboro HS 3:26.82 4:35.75 5:00.57
12 Colton Berquist SO West Orange 5:33.72 4:35.80 3:21.34
16 Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) 5:21.07 4:36.78 4:09.11
17 Michael Holden SR Lake Wales 5:08.65 4:38.06 5:28.11
19 Pedro Garcia JR Braddock 3:54.13 4:38.72 3:48.55
20 Yonas Sauers JR Alonso 6:02.55 4:38.88 3:48.69
21 Ladarius Tellis SO Lake Wales 5:57.50 4:39.29 3:49.02
29 Cole Rutkowski SO Bolles 4:39.50 4:42.32 4:28.21
30 Mitchell Curtis 10 Mount Dora Christian Acad 4:20.10 4:42.71 4:28.58
32 Lucas de la Hoz SR Belen Jesuit Prep 3:49.49 4:43.32 3:21.16
39 Jabari Owens SR Pine Crest 5:52.39 4:44.18 4:15.77
57 Thomas Eggers JR Niceville 4:30.65 4:47.92 5:51.27
70 Henrique Souza SR Belen Jesuit Prep 5:34.29 4:50.68 5:11.03
79 Gabriel Ortega SR Pine Crest 5:44.61 4:52.04 3:41.95
125 Brian Robinson SO Estero 4:34.38 5:04.86 3:48.65
157 Christopher Wilhelm SR Trinity Prep 5:16.63 5:16.63 5:57.80