March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kennaria Gadson JR Wharton 54.58 1:05.50 58.95 43.67 1:09.87
2 Moriah Oliveira JR Evangelical Christian 55.56 1:12.23 57.23 40.56 44.45
3 Kameron Scille 11 Wellington HS 56.32 42.24 1:09.28 58.01 55.20
4 Kaitlyn Cole 12 Spanish Fort 56.44 1:07.17 51.93 47.98 43.46
5 Shaniyah Benjamin JR Alonso 56.67 51.01 44.21 1:13.11 49.31
6 Ja'Milya Poole 12 Monroe Comprehensive High 57.03 45.06 1:03.88 51.33 49.05
7 Camielle Milledge 11 Monroe Comprehensive High 57.10 1:09.10 1:13.09 55.96 54.25
8 Gabriella Grissom 9 Sandy Creek 57.16 57.74 1:00.02 56.59 1:01.74
9 Nadia Collins SO Leon 57.39 43.62 49.36 1:12.32 1:00.84
10 Kennedy R Crawford 11 Alexander 57.73 52.54 51.38 1:12.74 46.77
11 Nia Harris 11 Monroe Comprehensive High 57.93 1:02.57 49.24 40.55 55.04
12 Kiarra Jordan JR Rickards 57.96 44.63 1:11.87 56.23 1:15.35
13 Yasmin Grace SO Lincoln 58.35 54.27 51.94 1:07.69 1:04.77
14 Taryn Henry JR Lincoln 59.28 1:09.95 58.69 1:07.58 1:15.29
15 Jaiya Davis 10 Hoover 59.78 57.39 1:01.58 1:04.57 1:08.75
16 Samantha Kavanagh 8 Calvary Christian (FtL) 1:00.52 54.47 1:09.00 1:04.76 49.03
17 Riniya Johnson JR Auburndale 1:00.64 52.15 54.58 49.73 1:14.59
18 Jasmine Loriz SR West Florida 1:00.90 1:02.73 1:11.26 51.16 1:00.30
19 Brianna Flake SO Armwood 1:01.60 1:18.85 1:06.53 1:08.38 52.36
20 Ashleigh Clark SR Pine Crest 1:01.72 44.44 1:02.34 1:17.15 53.08
21 Reagan Hendricks 10 Hoover 1:03.18 1:06.97 47.39 1:13.92 1:18.98
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Jaiya Davis 10 Hoover 50.82 59.78 1:15.92
19 Brianna Flake SO Armwood 1:13.92 1:01.60 1:11.46
20 Ashleigh Clark SR Pine Crest 1:04.81 1:01.72 1:06.66
21 Reagan Hendricks 10 Hoover 1:10.13 1:03.18 51.18
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Gabriella Grissom 9 Sandy Creek 1:13.74 1:09.17 1:10.88 1:14.31 57.16
10 Kennedy R Crawford 11 Alexander 42.72 1:01.20 1:04.08 51.38 57.73
11 Nia Harris 11 Monroe Comprehensive High 44.61 53.88 45.77 1:06.04 57.93
18 Jasmine Loriz SR West Florida 1:01.51 54.21 1:10.65 45.07 1:00.90
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Camielle Milledge 11 Monroe Comprehensive High 43.97 57.10 1:03.39 1:03.39
9 Nadia Collins SO Leon 59.12 57.39 56.25 1:09.45
12 Kiarra Jordan JR Rickards 1:13.03 57.96 55.65 51.01
13 Yasmin Grace SO Lincoln 58.94 58.35 1:05.94 47.27
14 Taryn Henry JR Lincoln 1:04.03 59.28 46.84 57.51
17 Riniya Johnson JR Auburndale 1:15.80 1:00.64 1:00.64 46.70
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kennaria Gadson JR Wharton 1:05.50 54.58 1:10.41 58.95 1:09.32 1:04.95 44.76
2 Moriah Oliveira JR Evangelical Christian 52.23 55.56 42.79 38.90 53.90 47.23 58.90
3 Kameron Scille 11 Wellington HS 1:10.40 56.32 50.69 59.70 1:05.90 53.51 1:08.15
4 Kaitlyn Cole 12 Spanish Fort 51.36 56.44 1:00.96 1:12.81 56.44 47.41 1:03.22
5 Shaniyah Benjamin JR Alonso 56.67 56.67 1:08.01 1:09.71 57.81 1:02.91 1:01.21
6 Ja'Milya Poole 12 Monroe Comprehensive High 1:05.02 57.03 41.64 1:14.14 50.76 59.32 40.50
16 Samantha Kavanagh 8 Calvary Christian (FtL) 1:16.86 1:00.52 42.37 51.45 1:07.18 1:08.39 1:09.60