March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Belen Jesuit Prep Aiden Villasuso, Sebastian Castillo, Michael Sanchez, Sebastian Roa 8:02.28 6:54.76 10:26.97 8:11.93
2 Lincoln Rajauhn Sancho, Khary Wright, Charles Hruda, Byron Jackson 8:03.80 10:28.94 9:30.89 9:30.89
3 South Walton 8:09.07 8:04.18 8:09.07 6:06.81
4 Creekside Nicholas Marescot, Matthew Ortiz, Jesse Benavides, Owen Taylor 8:11.79 6:48.19 8:11.79 9:05.89
5 West Orange Rajay Preddie, Nicholas Miller, Christian Pierre-Paul, Jhaniel Navarro Ortiz 8:15.04 9:44.15 9:09.50 5:46.53
6 Niceville Thomas Eggers, Max Franklin, Mattias Hird, Todd Wendel 8:20.59 9:15.66 6:30.46 6:45.48
7 Stanton 8:24.80 7:44.42 5:53.36 6:03.46
8 St. Cloud John-Anthony Hernandez, Zachary Cloud, Alex Miranda, Aidan Cuddy 8:25.34 8:35.45 9:36.09 6:13.96
9 Rickards 8:27.23 7:46.66 9:48.39 6:20.43
10 Jefferson High School Carter Henslee, Levi Bell, Riley Thornton, Zachary Patterson 8:27.28 5:55.10 6:15.39 8:57.72
11 Venice Michael Casella, Alberto Teijelo, Ben Sweiderk, Carson Skillman 8:27.70 7:31.86 6:05.55 9:23.55
12 Doral Academy 8:28.91 9:19.81 9:04.54 10:20.87
13 Chamberlain 8:29.17 6:42.25 10:31.37 8:03.72
14 Bishop Kenny Vincent Fetchero, Matthew Kennedy, Jacob Ossi, Zach Wagner 8:31.11 8:56.67 7:29.78 9:32.45
15 Pine Forest Damonte Williams, Jaylan Banks, Jayden Green, Richard Whatley 8:31.27 6:59.25 8:26.16 10:03.30
16 Mosley Mark Clemmons, Ivan De La Cruz, Mark Hayes, Kaden Jones 8:34.71 7:48.39 8:14.13 8:55.30
17 Jesuit (Tampa) 8:34.95 10:48.84 8:04.06 10:43.69
18 Hoover Sam Rigsby, Drew Kilgore, Lane Tincher, Sean Huffman 8:36.01 8:46.33 9:27.62 8:36.01
19 Alexander 8:37.24 7:30.00 7:45.52 10:46.55
20 Pine Crest Connor Berne, Luke Fatovic, Gabriel Ortega, Jabari Owens 8:38.31 9:19.78 6:02.82 8:12.40
21 Braddock 8:40.20 6:56.16 8:40.20 8:08.99
22 Plant 8:41.04 6:46.42 7:48.94 8:41.04
23 Alonso Gary Wallace, Raekwon Hopkins, Kevin Velazquez, Dennis Samuels 8:45.36 9:48.41 7:21.31 9:11.63
24 Estero Zach Dale, Brandon Palomino, Kolton Pickard, Colton Tucker 8:47.72 8:26.62 11:15.49 6:41.07
25 Washington (Pensacola) Turner Friday, Lord Wyrick, David Milburn, John Trawick 8:49.14 7:19.19 6:20.98 10:19.10
26 Bishop Snyder Reese Kalka, Grayson Gully, Jacob Tarantelli, Khalil McLaughlin 8:57.13 8:30.28 10:01.59 11:16.79
27 Lake Minneola Jaxon Reed, David Pautienus, Max Faryga, Julian Seda 9:05.66 10:43.88 11:00.25 11:49.36
28 Harrison Central HS Isaiah Lassard, Noe Tohauamo, Terrence Quince, Reggie Jones 9:26.13 8:52.17 6:58.94 10:00.10
29 Palatka Breadan Brauman, James Bellamy, Kamari Cohens, Hayden Newman 9:31.02 12:22.33 10:22.42 11:59.49
Boys' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
10 Jefferson High School Henslee, Bell, Thornton, Patterson 8:27.28
15 Pine Forest Williams, Banks, Green, Whatley 8:31.27
16 Mosley Clemmons, De La Cruz, Hayes, Jones 8:34.71
23 Alonso Wallace, Hopkins, Velazquez, Samuels 8:45.36
25 Washington (Pensacola) Friday, Wyrick, Milburn, Trawick 8:49.14
26 Bishop Snyder Kalka, Gully, Tarantelli, McLaughlin 8:57.13
28 Harrison Central HS Lassard, Tohauamo, Quince, Jones 9:26.13
29 Palatka Brauman, Bellamy, Cohens, Newman 9:31.02
Boys' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
3 South Walton 7:59.29 8:09.07 7:54.40
9 Rickards 10:28.97 8:27.23 6:40.72
11 Venice Casella, Teijelo, Sweiderk, Skillman 6:00.47 8:27.70 6:36.01
12 Doral Academy 6:47.13 8:28.91 10:05.61
13 Chamberlain 10:41.56 8:29.17 8:49.54
14 Bishop Kenny Fetchero, Kennedy, Ossi, Wagner 10:28.67 8:31.11 10:59.34
17 Jesuit (Tampa) 10:02.50 8:34.95 8:34.95
19 Alexander 9:23.80 8:37.24 7:24.83
21 Braddock 9:42.63 8:40.20 8:14.19
24 Estero Dale, Palomino, Pickard, Tucker 6:35.79 8:47.72 11:20.76
27 Lake Minneola Reed, Pautienus, Faryga, Seda 6:54.71 9:05.66 6:54.71
Boys' 4 x 800 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 Belen Jesuit Prep Villasuso, Castillo, Sanchez, Roa 8:16.75 8:02.28
2 Lincoln Sancho, Wright, Hruda, Jackson 6:17.37 8:03.80
4 Creekside Marescot, Ortiz, Benavides, Taylor 7:22.62 8:11.79
5 West Orange Preddie, Miller, Pierre-Paul, Navarro Ortiz 8:00.19 8:15.04
6 Niceville Eggers, Franklin, Hird, Wendel 8:00.57 8:20.59
7 Stanton 9:45.57 8:24.80
8 St. Cloud Hernandez, Cloud, Miranda, Cuddy 6:59.44 8:25.34
18 Hoover Rigsby, Kilgore, Tincher, Huffman 7:23.77 8:36.01
20 Pine Crest Berne, Fatovic, Ortega, Owens 10:58.26 8:38.31
22 Plant 10:56.51 8:41.04