March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hugh Brittenham SR Estero 1:25.60 2:08.97 1:43.86 1:54.13 1:51.85
2 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 2:15.34 1:58.13 2:16.49 1:54.69 2:27.95
3 Brandon Phillips SR South Walton 2:24.07 2:14.85 1:57.56 1:55.25 1:57.56
4 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 1:27.54 1:46.21 1:36.87 1:56.71 1:32.20
5 Charles Hruda SR Lincoln 2:26.27 1:54.67 2:23.93 1:57.01 1:23.08
6 Nick Carpenter SR Fort Myers 2:20.64 1:58.38 1:56.03 1:57.20 1:50.17
7 Jacob Daleo JR South Walton 1:22.35 2:12.94 2:31.76 1:57.64 1:32.94
8 Ladarius Tellis SO Lake Wales 1:48.72 2:32.44 2:00.54 1:58.17 2:22.99
9 Jace Jones 11 Thompson 2:12.79 1:50.26 1:33.67 1:58.56 2:10.42
10 Blake Walker JR George Steinbrenner 1:44.56 1:23.17 1:24.36 1:58.81 1:54.06
11 Alex Miranda SR St. Cloud 2:14.50 2:27.59 2:01.40 1:59.02 2:20.45
12 Jacques Guillaume JR Mandarin 2:33.95 1:47.41 1:33.09 1:59.34 2:13.66
13 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:04.19 1:39.11 1:37.92 1:59.41 1:28.37
14 Kaden Jones SO Mosley 1:30.82 1:49.94 2:09.06 1:59.50 2:04.28
15 Savian Taylor 11 Smiths Station 1:49.99 1:33.25 1:48.79 1:59.55 1:54.77
16 Carson Skillman SR Venice 2:05.96 2:31.15 2:09.56 1:59.96 1:45.57
17 Zachary Vincennie JR Spanish River 2:32.85 2:02.76 1:50.73 2:00.35 1:24.25
18 Hudson Rowan JR Berkeley Prep 2:02.03 2:11.70 1:24.58 2:00.82 2:21.36
19 Byron Jackson JR Lincoln 2:33.50 1:45.15 1:46.36 2:00.86 2:35.91
20 Chris Russell SO Stanton 1:34.62 1:56.45 2:17.07 2:01.30 1:28.55
21 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 2:00.44 1:40.97 1:48.27 2:01.65 1:39.76
22 Jabari Owens SR Pine Crest 2:20.02 1:39.84 2:17.58 2:01.75 1:49.58
23 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 2:30.03 1:43.68 2:09.29 2:01.97 1:32.70
24 Dalton Lewis JR Central (Milton) 1:49.99 2:29.10 1:56.10 2:02.21 2:27.88
25 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:18.20 2:05.97 1:41.51 2:02.30 1:37.84
26 Drew Kilgore 12 Hoover 1:57.73 1:34.18 1:29.23 2:03.92 2:34.90
27 Sam Rigsby 12 Hoover 2:22.11 2:39.87 2:37.34 2:06.88 2:30.99
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Ladarius Tellis SO Lake Wales 1:35.72 2:25.35 1:58.17 1:41.63 2:04.08 1:27.45
12 Jacques Guillaume JR Mandarin 1:55.76 2:10.08 1:59.34 1:27.12 1:58.15 2:05.31
14 Kaden Jones SO Mosley 2:31.77 1:59.50 1:59.50 1:47.55 1:45.16 2:17.43
18 Hudson Rowan JR Berkeley Prep 1:47.53 2:17.74 2:00.82 1:33.04 2:03.24 1:40.28
21 Zachary Harrigan SO George Steinbrenner 2:07.74 2:36.93 2:01.65 1:54.36 2:13.82 1:53.14
23 Joesem Torres Colon SO Lake Wales 1:41.24 2:33.69 2:01.97 2:19.05 1:44.90 1:30.26
24 Dalton Lewis JR Central (Milton) 1:25.55 2:32.77 2:02.21 1:41.44 2:36.43 2:07.10
25 Disner Moreno SR Miami Sunset 1:50.07 2:15.76 2:02.30 2:07.20 2:29.21 2:30.43
26 Drew Kilgore 12 Hoover 2:34.90 1:44.10 2:03.92 2:32.43 1:44.10 2:17.56
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Jace Jones 11 Thompson 1:57.38 1:58.56 1:40.78
10 Blake Walker JR George Steinbrenner 1:29.11 1:58.81 2:34.46
11 Alex Miranda SR St. Cloud 2:26.40 1:59.02 1:53.07
13 Ernesto Velasquez SR Chamberlain 2:26.88 1:59.41 1:40.31
16 Carson Skillman SR Venice 2:21.56 1:59.96 1:37.17
17 Zachary Vincennie JR Spanish River 1:44.71 2:00.35 2:13.59
19 Byron Jackson JR Lincoln 1:37.90 2:00.86 2:35.91
20 Chris Russell SO Stanton 2:27.99 2:01.30 2:27.99
22 Jabari Owens SR Pine Crest 1:34.97 2:01.75 2:07.84
27 Sam Rigsby 12 Hoover 2:29.72 2:06.88 2:19.57
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hugh Brittenham SR Estero 2:23.81 2:26.09 2:20.38 1:54.13 1:50.71 2:03.26 1:33.59
2 Kyle Reinheimer JR Ponte Vedra 1:43.23 1:20.29 2:09.60 1:54.69 1:32.90 1:47.81 1:54.69
3 Brandon Phillips SR South Walton 1:33.36 1:26.44 1:33.36 1:55.25 1:41.42 2:09.08 1:48.34
4 Sebastian Roa SR Belen Jesuit Prep 2:29.39 2:09.55 2:27.06 1:56.71 2:11.89 2:13.05 1:26.37
5 Charles Hruda SR Lincoln 2:12.23 1:45.31 2:09.89 1:57.01 2:11.06 2:20.42 2:01.69
6 Nick Carpenter SR Fort Myers 2:17.13 1:26.73 2:20.64 1:57.20 2:20.64 2:06.58 1:31.42
7 Jacob Daleo JR South Walton 2:10.58 1:57.64 1:52.94 1:57.64 2:02.35 2:27.05 1:24.70
15 Savian Taylor 11 Smiths Station 2:03.14 2:33.03 2:33.03 1:59.55 2:35.42 2:30.64 1:53.58