March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Girls 1600m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tsion Yared JR Pine Crest 4:17.19 4:08.43 6:11.17 4:52.26
2 Alyssa Hendrix JR Riverview 5:08.31 4:00.77 5:43.54 4:53.62
3 Rylee Pustilnik JR Spanish River 4:54.70 6:18.04 4:36.84 4:57.67
4 Emily Culley SR Chiles 4:28.26 5:01.04 3:31.63 4:58.06
5 Caitlin Wilkey JR Chiles 4:56.21 6:17.00 6:28.96 4:59.20
6 Alyson Churchill JR Chiles 4:05.46 3:47.50 5:29.28 4:59.34
7 Rebecca Clark SR Villages 4:05.84 5:59.76 4:26.83 4:59.80
8 Erica Fisher SR Pace 5:31.95 5:41.00 6:17.22 5:01.77
9 Emily Faulhaber JR Pine Crest 4:02.16 4:17.30 3:59.14 5:02.70
10 Marianne Mihas 10 Chicago Latin High School 3:51.32 5:28.71 3:36.10 5:04.36
11 Cadi Rowe SR Lake Minneola 5:36.51 3:49.44 5:24.27 5:05.91
12 Alicia Ruiz SO George Jenkins 6:39.08 3:56.38 4:20.94 5:06.98
13 Kambry Smith SO Fort Walton Beach 4:31.40 6:34.76 6:31.67 5:08.40
14 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:27.84 6:23.51 6:23.51 5:09.28
15 Emily Little 11 Marist 6:17.63 6:17.63 4:01.44 5:09.53
16 Kathleen Schellman 11 Marist 4:57.35 4:07.80 6:30.28 5:09.74
17 Presley Miles 10 Saint James 5:34.21 4:03.63 5:37.33 5:12.34
18 Erin Fegans 11 Landmark Christian School 6:18.61 5:12.90 3:39.03 5:12.90
19 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:25.86 4:13.79 4:10.66 5:13.32
20 Alaina Carpenter SR Creekside 5:29.34 5:45.17 6:29.51 5:16.67
21 Stephy Ormsby JR Fort Myers 5:11.89 4:52.79 4:33.70 5:18.25
22 Sinkenesh Parker SO Circle Christian 5:04.08 5:58.49 6:52.91 5:20.08
23 Audrey McAnally JR Trinity Prep 5:14.72 4:32.97 5:53.26 5:21.14
24 Isabel Muehleman 12 Hilton Head 4:10.98 6:42.20 4:33.50 5:21.76
25 Kate Tugman 11 Gorham High School 5:25.49 3:45.59 4:27.48 5:22.26
26 Brooke McEwen JR Circle Christian 3:54.90 5:19.73 3:54.90 5:26.25
27 Amanda Schwartz JR Pine Crest 5:18.68 5:48.55 6:31.70 5:31.95
Girls 1600m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Erica Fisher SR Pace 5:01.77
12 Alicia Ruiz SO George Jenkins 5:06.98
13 Kambry Smith SO Fort Walton Beach 5:08.40
15 Emily Little 11 Marist 5:09.53
16 Kathleen Schellman 11 Marist 5:09.74
18 Erin Fegans 11 Landmark Christian School 5:12.90
19 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:13.32
20 Alaina Carpenter SR Creekside 5:16.67
21 Stephy Ormsby JR Fort Myers 5:18.25
22 Sinkenesh Parker SO Circle Christian 5:20.08
24 Isabel Muehleman 12 Hilton Head 5:21.76
25 Kate Tugman 11 Gorham High School 5:22.26
26 Brooke McEwen JR Circle Christian 5:26.25
27 Amanda Schwartz JR Pine Crest 5:31.95
Girls 1600m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tsion Yared JR Pine Crest 4:52.26 3:47.97 3:45.04 4:58.11 6:02.41
2 Alyssa Hendrix JR Riverview 4:53.62 4:27.20 3:40.22 3:37.28 5:58.22
3 Rylee Pustilnik JR Spanish River 4:57.67 4:30.88 4:33.86 3:43.26 6:15.07
4 Emily Culley SR Chiles 4:58.06 4:55.08 6:18.54 4:34.22 3:55.47
5 Caitlin Wilkey JR Chiles 4:59.20 3:56.37 4:23.30 6:11.01 4:53.22
6 Alyson Churchill JR Chiles 4:59.34 6:29.15 4:41.38 4:26.42 4:38.39
7 Rebecca Clark SR Villages 4:59.80 5:11.80 3:32.86 4:23.83 3:53.85
9 Emily Faulhaber JR Pine Crest 5:02.70 6:09.30 3:34.92 6:24.43 4:29.41
10 Marianne Mihas 10 Chicago Latin High School 5:04.36 4:24.80 5:25.67 5:31.76 4:09.58
11 Cadi Rowe SR Lake Minneola 5:05.91 6:00.98 6:04.04 4:16.97 5:33.45
14 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:09.28 3:36.50 4:04.34 4:56.91 5:06.19
17 Presley Miles 10 Saint James 5:12.34 4:19.25 5:49.82 5:06.10 4:37.99
23 Audrey McAnally JR Trinity Prep 5:21.14 5:11.51 5:30.78 6:18.95 4:58.66