March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Girls 3200m Run Invitational High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Rebecca Clark SR Villages 10:24.30 12:52.64 12:09.37 10:18.11
2 Parker Valby JR East Lake 11:32.68 9:34.11 12:35.08 10:24.03
3 Tsion Yared JR Pine Crest 13:14.68 8:45.62 10:25.73 10:25.73
4 Mary Ellen Eudaly FR Plant 13:30.59 8:03.84 7:26.14 10:28.36
5 Alyssa Hendrix JR Riverview 8:51.39 8:45.06 12:51.78 10:32.60
6 Erica Fisher SR Pace 10:53.68 10:02.41 12:36.22 10:40.86
7 Presley Miles 10 Saint James 11:01.60 7:48.90 13:16.49 10:42.33
8 Emily Faulhaber JR Pine Crest 10:37.50 13:50.69 11:35.46 10:43.94
9 Emily Culley SR Chiles 13:12.27 8:28.86 8:15.98 10:44.12
10 Alyson Churchill JR Chiles 11:36.33 8:55.15 11:23.44 10:44.75
11 Rylee Pustilnik JR Spanish River 12:09.03 7:48.67 11:56.02 10:50.92
12 Erin Fegans 11 Landmark Christian School 12:35.60 11:17.44 12:03.04 10:51.38
13 Natalie Abernathy SR Land O'Lakes 8:15.81 11:40.74 8:55.47 11:01.07
14 Sinkenesh Parker SO Circle Christian 13:18.82 10:05.77 10:32.40 11:05.68
15 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 14:18.17 11:43.97 11:03.74 11:10.44
16 Kathleen Schellman 11 Marist 9:58.45 13:33.62 9:18.10 11:12.41
17 Kate Tugman 11 Gorham High School 14:36.84 11:41.47 11:01.00 11:14.49
18 Billie Castillo JR Titusville 9:53.70 9:53.70 8:52.98 11:14.65
19 Anna Sentner JR George Jenkins 12:45.39 13:12.48 8:14.45 11:17.33
20 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 8:15.48 14:35.57 8:15.48 11:18.73
21 Brooke McEwen JR Circle Christian 11:22.03 11:15.21 9:32.91 11:22.03
22 Morgan Palmer SR Palmetto Ridge 13:11.98 9:47.16 11:29.57 11:22.74
23 Maxine Montoya SO Bolles 9:55.63 8:40.32 11:58.87 11:24.63
24 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 11:18.13 11:31.83 10:09.64 11:24.98
25 Gianna Forte SR Bishop Snyder 12:30.24 9:38.17 12:30.24 11:28.29
26 Cheyenne Young SR Cape Coral 9:18.24 13:33.24 14:21.48 11:29.18
27 Alaina Pisello SO Trinity Prep 11:45.33 13:02.14 10:21.53 11:38.34
28 Emma Noel SO Winter Park 9:54.53 10:50.48 9:12.56 11:39.44
29 Haley Stallworth 12 Hoover 13:35.72 13:28.68 11:50.24 11:43.20
30 Jennifer Coddington SR Winter Park 8:33.68 10:19.23 11:50.71 11:43.67
31 Ellie Kunze JR Lake Minneola 10:20.91 15:10.19 11:52.63 11:45.57
32 Helena Kummings JR Bolles 10:24.34 13:50.08 10:52.72 11:49.47
33 Caroline MacKenzie SR Fort Myers 12:05.31 12:05.31 12:43.09 12:35.53
Girls 3200m Run Invitational High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Sinkenesh Parker SO Circle Christian 8:45.89 12:32.22 9:05.86 11:05.68 13:12.16 10:12.43 10:12.43
16 Kathleen Schellman 11 Marist 11:46.03 12:53.28 14:13.96 11:12.41 13:53.79 11:46.03 8:10.86
18 Billie Castillo JR Titusville 13:09.34 14:37.05 8:12.50 11:14.65 12:55.85 7:52.26 11:41.64
19 Anna Sentner JR George Jenkins 13:53.12 8:55.09 11:17.33 11:17.33 12:11.52 10:57.01 7:54.14
20 Lydia Friedman JR Citrus Park Christian 12:46.97 9:09.78 9:23.35 11:18.73 8:56.20 13:20.91 11:39.10
21 Brooke McEwen JR Circle Christian 9:05.63 8:24.71 10:00.19 11:22.03 13:38.44 12:57.52 8:45.17
22 Morgan Palmer SR Palmetto Ridge 10:21.30 14:13.43 9:06.20 11:22.74 9:47.16 14:20.26 12:10.54
23 Maxine Montoya SO Bolles 8:33.48 8:26.63 11:58.87 11:24.63 10:36.71 11:31.48 13:41.56
25 Gianna Forte SR Bishop Snyder 11:35.18 13:52.83 11:14.53 11:28.29 9:58.82 12:44.01 8:22.46
26 Cheyenne Young SR Cape Coral 10:20.27 12:17.43 14:00.80 11:29.18 10:47.83 10:34.05 12:44.99
27 Alaina Pisello SO Trinity Prep 11:31.36 11:52.31 13:16.11 11:38.34 9:46.61 13:30.08 14:53.88
28 Emma Noel SO Winter Park 10:29.50 15:02.28 13:59.33 11:39.44 10:08.52 14:13.32 11:04.47
29 Haley Stallworth 12 Hoover 12:53.52 9:43.66 9:15.53 11:43.20 11:36.17 15:14.16 13:28.68
30 Jennifer Coddington SR Winter Park 10:19.23 11:22.56 14:25.52 11:43.67 9:37.01 9:44.05 14:46.63
31 Ellie Kunze JR Lake Minneola 11:52.63 8:49.18 10:49.13 11:45.57 8:42.13 12:34.96 13:24.35
32 Helena Kummings JR Bolles 13:50.08 14:32.65 9:55.96 11:49.47 12:24.95 14:53.94 8:52.11
33 Caroline MacKenzie SR Fort Myers 15:51.97 14:13.75 14:51.53 12:35.53 12:43.09 9:56.87 13:58.64
Girls 3200m Run Invitational High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Rebecca Clark SR Villages 10:18.11 12:46.46 13:05.00 8:45.40
2 Parker Valby JR East Lake 10:24.03 9:21.63 7:29.31 13:00.04
3 Tsion Yared JR Pine Crest 10:25.73 10:13.22 12:24.62 12:30.88
4 Mary Ellen Eudaly FR Plant 10:28.36 8:47.83 8:35.26 7:57.56
5 Alyssa Hendrix JR Riverview 10:32.60 8:26.08 9:16.69 11:48.52
6 Erica Fisher SR Pace 10:40.86 10:28.05 10:02.41 10:02.41
7 Presley Miles 10 Saint James 10:42.33 8:27.44 8:01.75 10:10.22
8 Emily Faulhaber JR Pine Crest 10:43.94 10:11.75 13:18.49 8:28.72
9 Emily Culley SR Chiles 10:44.12 10:44.12 9:07.51 13:25.15
10 Alyson Churchill JR Chiles 10:44.75 8:16.46 8:42.25 13:51.73
11 Rylee Pustilnik JR Spanish River 10:50.92 10:50.92 9:19.80 12:15.54
12 Erin Fegans 11 Landmark Christian School 10:51.38 12:55.15 8:08.54 9:52.76
13 Natalie Abernathy SR Land O'Lakes 11:01.07 9:02.08 7:49.36 12:46.85
15 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 11:10.44 8:02.72 10:50.33 8:22.83
17 Kate Tugman 11 Gorham High School 11:14.49 13:36.14 11:07.75 13:56.37
24 Kendyl Cardwell SO Montverde Academy 11:24.98 11:31.83 13:21.43 11:38.68