March 22-23, 2019
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Girls' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 South Walton 10:01.13 9:09.11 9:38.01 6:44.61
2 Braddock 10:02.53 12:11.23 9:44.98 10:20.08
3 Hoover Erin Cannon, Reagan Hendricks, Emma Langley, Lauren Wallace 11:26.18 11:55.76 9:51.53 8:28.72
4 George Jenkins 8:14.11 9:08.34 10:02.57 10:02.57
5 West Orange Shyanne Mayes, Alyssa Mark, Kyla Cruz-Baez, Sasha Mullings 7:44.79 7:14.61 10:03.62 8:14.97
6 Fort Myers 13:05.77 7:49.03 10:09.12 10:21.31
7 Venice Julianna Courville, Gabrielle LaRock, Jennifer Lukowski, Hannah Robertson 7:19.62 9:33.95 10:10.58 13:13.76
8 Niceville Jayda Brooks, Erin Converse, Hannah Farley, Elizabeth Segars 10:31.53 10:12.95 10:19.14 7:19.59
9 Jefferson High School Katherine Law, Olivia Kulniszewski, Krestel Green, Caitlin Schroeder 12:31.17 13:20.84 10:20.80 8:10.44
10 Lourdes 9:45.56 8:37.04 10:22.93 10:29.16
11 Estero 7:34.85 11:37.84 10:23.07 11:06.69
12 Alexander 8:38.56 8:38.56 10:24.77 9:03.55
13 Montverde Academy Kendyl Cardwell, Lily Henne, Zarrah Barbaza, Ryleigh Sperry 12:00.70 10:26.69 10:26.69 8:02.56
14 Holy Names 9:18.81 10:09.04 10:27.87 9:37.64
15 Pine Crest Lorrie Axelrod, Sierra Stocker, Libby Torregrosa, Gretchen Montgomery 13:10.37 11:48.17 10:32.29 12:32.43
16 Bishop Kenny Amber Canavan, Catharine Evans, Julia Fletcher, Mary Schmidt 7:34.61 7:53.82 10:40.29 12:29.14
17 Bolles Abigail Witt, Kate Hastings, Hadley Ropp, Anna Csikai 7:30.92 12:20.79 10:44.16 8:28.89
18 Alonso Stephanie Sandborn, Tabitha Suggs, Jasmine Valle, Isansa Bonga 9:05.46 12:46.24 10:49.35 13:12.21
19 Lake Minneola Ellie Kunze, Karina Nieto, Cadi Rowe, Elena Caldwell 7:55.58 13:34.35 10:51.48 12:29.21
20 Florida High Niya Coleman, Olivia Dean, India Sander-Nazario, Lauren Kreis 7:44.14 8:03.75 10:53.71 10:53.71
21 Community Christian (Tal) Sarah Tychsen, Faith Fuller, Karis Desotell, Morgan Wilson 9:22.92 13:05.46 10:54.55 10:48.01
22 Bishop Snyder Sarah Sparkman, Bailey May, Kaitlyn Frost, Gianna Forte 8:23.26 8:03.40 11:02.18 10:02.59
Girls' 4 x 800 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 South Walton 10:47.38 10:58.94 9:38.01 9:49.57 6:50.39
5 West Orange Mayes, Mark, Cruz-Baez, Mullings 8:21.01 7:08.57 10:03.62 10:33.81 10:03.62
9 Jefferson High School Law, Kulniszewski, Green, Schroeder 13:27.04 11:35.30 10:20.80 8:29.06 10:14.60
14 Holy Names 11:43.22 7:19.51 10:27.87 12:20.89 9:25.09
16 Bishop Kenny Canavan, Evans, Fletcher, Schmidt 10:27.49 12:16.34 10:40.29 9:49.07 8:38.64
18 Alonso Sandborn, Suggs, Valle, Bonga 8:00.52 10:16.89 10:49.35 10:42.86 9:57.41
20 Florida High Coleman, Dean, Sander-Nazario, Kreis 12:38.31 9:28.73 10:53.71 13:10.99 13:10.99
21 Community Christian (Tal) Tychsen, Fuller, Desotell, Wilson 10:48.01 12:45.83 10:54.55 12:45.83 11:14.19
22 Bishop Snyder Sparkman, May, Frost, Forte 13:01.38 8:10.02 11:02.18 8:36.50 13:54.35
Girls' 4 x 800 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
2 Braddock 9:44.98 11:36.13
3 Hoover Cannon, Hendricks, Langley, Wallace 9:51.53 7:41.40
4 George Jenkins 10:02.57 10:02.57
6 Fort Myers 10:09.12 9:20.39
7 Venice Courville, LaRock, Lukowski, Robertson 10:10.58 11:48.28
8 Niceville Brooks, Converse, Farley, Segars 10:19.14 12:47.74
10 Lourdes 10:22.93 7:47.20
11 Estero 10:23.07 11:06.69
12 Alexander 10:24.77 10:43.52
13 Montverde Academy Cardwell, Henne, Barbaza, Sperry 10:26.69 8:27.62
15 Pine Crest Axelrod, Stocker, Torregrosa, Montgomery 10:32.29 9:54.36
17 Bolles Witt, Hastings, Ropp, Csikai 10:44.16 10:24.84
19 Lake Minneola Kunze, Nieto, Rowe, Caldwell 10:51.48 7:55.58