April 12-13, 2019
|
Central Arkansas - Conway, AR
|

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyler Rose FR-1 Central Arkansas 51.23 44.83 1:01.12 58.21 1:12.18 1:14.51 48.90 10
2 Aliyah Robinson SR-4 Central Arkansas 51.57 58.76 1:13.16 59.96 1:04.16 1:04.16 42.58 8
3 Leda St Cyr JR-3 Rhodes 1:01.44 1:05.05 1:05.05 1:00.23 1:08.06 57.82 49.39 6
4 Sylvia Freeman SO-2 Pratt CC 48.71 1:12.45 45.06 1:00.88 50.53 1:16.10 1:05.15 5
5 Tymesha Nabors Junior Alcorn State 43.63 1:03.30 49.78 1:01.45 1:18.05 1:16.20 1:14.97 4
6 Jessica Ransom Senior Alcorn State 46.98 58.72 59.96 1:01.81 52.54 1:03.67 55.63 3
7 Jakyevia Nickerson FR-1 Pratt CC 51.78 1:21.10 1:04.26 1:02.38 1:15.48 59.89 45.54 2
8 Nathalya McMillion   Alcorn State 1:17.04 1:02.01 53.87 1:02.63 1:13.91 58.25 1:05.14 1
9 Cassidie Patterson FR-1 Pratt CC 48.04 1:04.47 49.30 1:03.20 54.36 49.30 52.46 -
10 Taryn O'Neal FR-1 Pratt CC 1:21.81 58.80 47.94 1:03.91 1:21.81 46.66 1:15.42 -
11 Kendall Gasner JR-3 Rhodes 1:07.10 1:24.37 1:22.38 1:06.43 1:17.73 59.79 46.51 -
12 Shamarah Shannon   Alcorn State 49.17 59.95 1:27.56 1:07.35 1:24.19 1:16.11 1:08.70 -
13 Sara Kate Capel JR-3 Rhodes 1:16.84 50.55 1:15.49 1:07.40 1:10.77 1:18.19 48.53 -
14 Kaitlin Bounds   Unattached 1:22.34 1:21.60 1:06.16 1:13.51 1:09.10 1:21.60 1:12.78   
15 Dani Barstead FR-1 Williams Baptist 1:28.55 1:37.25 1:04.83 1:19.06 1:03.25 1:39.62 1:16.69 -
  Kaitlyn Bounds   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hali Jones Sophomore Alcorn State DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Krisman Eakin FR-1 Harding DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Demicya Griffin SO-2 Central Arkansas DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lauren Cooper FR-1 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Allie Arnold FR-1 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brooklen Butler JR-3 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hannah Crisp SR-4 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Aaryn Honeywood SR-4 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chloe Hudson SR-4 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Julia Bergquist SO-2 Rhodes DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ty'Kie Singleton FR-1 Philander Smith DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alexis Burns SO-2 Philander Smith DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Nia Gardner FR-1 Philander Smith DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Kaitlin Bounds   Unattached 1:13.51 1:28.22 1:14.98 1:05.43 1:16.45 1:12.78   
15 Dani Barstead FR-1 Williams Baptist 1:19.06 1:22.23 1:23.81 56.14 1:08.79 1:39.62 -
  Alexis Burns SO-2 Philander Smith DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chloe Hudson SR-4 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Hannah Crisp SR-4 East Texas Baptist DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Taryn O'Neal FR-1 Pratt CC 1:00.08 1:03.91 -
11 Kendall Gasner JR-3 Rhodes 1:21.05 1:06.43 -
  Nia Gardner FR-1 Philander Smith DNS DNS   
  Julia Bergquist SO-2 Rhodes DNS DNS   
  Aaryn Honeywood SR-4 East Texas Baptist DNS DNS   
  Brooklen Butler JR-3 East Texas Baptist DNS DNS   
  Allie Arnold FR-1 East Texas Baptist DNS DNS   
  Lauren Cooper FR-1 East Texas Baptist DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Tymesha Nabors Junior Alcorn State 1:01.45 1:06.98 1:17.43 4
9 Cassidie Patterson FR-1 Pratt CC 1:03.20 46.77 1:00.04 -
13 Sara Kate Capel JR-3 Rhodes 1:07.40 1:11.45 1:26.28 -
  Ty'Kie Singleton FR-1 Philander Smith DNS DNS DNS   
  Demicya Griffin SO-2 Central Arkansas DNS DNS DNS   
  Krisman Eakin FR-1 Harding DNS DNS DNS   
  Hali Jones Sophomore Alcorn State DNS DNS DNS   
  Kaitlyn Bounds   Unattached DNS DNS DNS   
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Tyler Rose FR-1 Central Arkansas 58.21 57.63 1:13.35 10
2 Aliyah Robinson SR-4 Central Arkansas 59.96 1:00.56 56.37 8
3 Leda St Cyr JR-3 Rhodes 1:00.23 45.18 53.01 6
4 Sylvia Freeman SO-2 Pratt CC 1:00.88 1:04.54 1:03.93 5
6 Jessica Ransom Senior Alcorn State 1:01.81 49.45 57.49 3
7 Jakyevia Nickerson FR-1 Pratt CC 1:02.38 1:18.60 1:01.14 2
8 Nathalya McMillion   Alcorn State 1:02.63 1:17.67 1:12.65 1
12 Shamarah Shannon   Alcorn State 1:07.35 47.15 1:07.35 -