April 12-13, 2019
|
Central Arkansas - Conway, AR
|

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Hunter Henderson FR-1 Central Arkansas 3:20.76 4:04.83 5:01.14 10
2 Mack Broussard SO-2 East Texas Baptist 3:44.01 4:08.90 4:01.44 8
3 Kylan Wess SO-2 Pratt CC 4:19.80 4:17.22 3:43.79 6
4 Jared Briant FR-1 Rhodes 5:05.10 4:18.56 5:02.52 5
5 Ben Hazelwood FR-1 Rhodes 4:24.92 4:19.72 3:14.79 4
6 Charles Reichert Senior Red Dirt Harriers 3:45.14 4:21.79 3:37.29   
7 Jay Glidewell   UA-Fort Smith 3:43.09 4:22.46 3:06.35 3
8 Ben Griffith JR-3 Rhodes 3:07.52 4:24.11 4:16.19 2
9 Ian Kelly FR-1 Central Arkansas 4:57.03 4:25.20 4:19.90 1
10 Beau Billings SR-4 East Texas Baptist 3:43.02 4:25.50 4:20.19 -
11 Elijah Ankrom FR-1 Central Arkansas 4:23.62 4:26.28 4:36.94 -
12 Jared Shriver SO-2 Pratt CC 4:23.63 4:29.01 5:49.72 -
13 Diondray Harris FR-1 Pratt CC 5:11.09 4:30.51 4:52.15 -
14 Peterson Saint-Cyrin Sophomore Alcorn State 3:22.68 4:33.88 4:44.84 -
15 Kris Jackson SO-2 Rhodes 3:20.43 4:34.56 4:48.29 -
16 Titus Kibii Sophomore Alcorn State 4:16.73 4:36.05 4:11.21 -
17 Lucas Goodrich FR-1 Williams Baptist 3:53.87 4:59.83 6:17.79 -
18 Levi Yarbro SR-4 Williams Baptist 3:38.95 5:08.38 4:03.62 -
19 Robert Fox FR-1 Williams Baptist 5:20.90 5:24.14 6:58.14 -
  Elliott Pak   Alcorn State DNS DNS DNS   
  Garrett Rokas SO-2 Arkansas-Little Rock DNS DNS DNS   
  Anthony Puerta FR-1 Arkansas-Little Rock DNS DNS DNS   
  Michael Miller FR-1 Hendrix DNS DNS DNS   
  Nathan Andress SR-4 Hendrix DNS DNS DNS   
  Mackenzie Wahpepah-Harris   Unattached DNS DNS DNS   
  Carter Reynolds FR-1 Arkansas-Little Rock DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Mack Broussard SO-2 East Texas Baptist 4:13.88 4:08.90 8
6 Charles Reichert Senior Red Dirt Harriers 3:05.87 4:21.79   
10 Beau Billings SR-4 East Texas Baptist 5:15.95 4:25.50 -
12 Jared Shriver SO-2 Pratt CC 3:45.97 4:29.01 -
13 Diondray Harris FR-1 Pratt CC 4:11.58 4:30.51 -
14 Peterson Saint-Cyrin Sophomore Alcorn State 4:58.53 4:33.88 -
16 Titus Kibii Sophomore Alcorn State 5:03.66 4:36.05 -
17 Lucas Goodrich FR-1 Williams Baptist 4:08.86 4:59.83 -
18 Levi Yarbro SR-4 Williams Baptist 4:03.62 5:08.38 -
19 Robert Fox FR-1 Williams Baptist 6:19.25 5:24.14 -
  Anthony Puerta FR-1 Arkansas-Little Rock DNS DNS   
  Garrett Rokas SO-2 Arkansas-Little Rock DNS DNS   
  Elliott Pak   Alcorn State DNS DNS   
  Michael Miller FR-1 Hendrix DNS DNS   
  Mackenzie Wahpepah-Harris   Unattached DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hunter Henderson FR-1 Central Arkansas 4:04.83 4:21.97 10
3 Kylan Wess SO-2 Pratt CC 4:17.22 4:50.66 6
4 Jared Briant FR-1 Rhodes 4:18.56 3:34.61 5
5 Ben Hazelwood FR-1 Rhodes 4:19.72 4:22.32 4
7 Jay Glidewell   UA-Fort Smith 4:22.46 5:35.95 3
8 Ben Griffith JR-3 Rhodes 4:24.11 4:55.81 2
9 Ian Kelly FR-1 Central Arkansas 4:25.20 3:58.68 1
11 Elijah Ankrom FR-1 Central Arkansas 4:26.28 3:51.67 -
15 Kris Jackson SO-2 Rhodes 4:34.56 3:31.42 -
  Carter Reynolds FR-1 Arkansas-Little Rock DNS DNS   
  Nathan Andress SR-4 Hendrix DNS DNS