March 23, 2019
|
Liberty - Kissimmee, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 James Burkett SR Auburndale 4:40.20 10
2 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:43.18 8
3 Michael Collins SO Lake Region 4:48.85 6
4 Laith El-Labban SR Auburndale 4:52.47 5
5 Maxwell Frederic JR New Dimensions 4:59.85 4
6 Jeffery Gahres SR Space Coast 5:01.40 3
7 Ilyas Semlali SO Dr. Phillips 5:02.01 2
8 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:02.47 1
9 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:03.45 -
10 Ivan Rodriguez SR Hardee 5:03.93 -
11 Logan Chapman 8 Space Coast 5:05.74 -
12 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:07.65 -
13 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:10.02 -
14 Jonathan Reyes JR Liberty 5:13.60 -
15 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 5:21.03 -
16 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 5:23.36 -
17 Maxwell McCain 12 Dr. Phillips HS 5:24.82 -
18 Benjie Toussaint SO Lake Region 5:26.54 -
19 Daniel Castaneda SR Gateway 5:29.28 -
20 Nicholas Glen FR Auburndale 5:31.41 -
21 Angel Aviles FR Hardee 5:33.61 -
22 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:34.83 -
23 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:37.36 -
24 Carlos Viera SO Kathleen 5:44.97 -
25 Jordy Velazquez SO Auburndale 5:51.04 -
26 Travis Davis FR Space Coast 5:58.60 -
27 Ayoub Berriz 9 Dr. Phillips HS 6:02.59 -
28 Mark Seefeldt JR Lake Region 6:05.38 -
29 John-Amy Petit-Frere SR Liberty 6:12.48 -
30 Gage Camacho JR Hardee 6:26.22 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Maxwell McCain 12 Dr. Phillips HS 5:24.82 4:45.85 5:24.82 -
20 Nicholas Glen FR Auburndale 5:31.41 3:55.31 6:17.81 -
22 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:34.83 5:34.83 6:35.10 -
25 Jordy Velazquez SO Auburndale 5:51.04 6:29.66 7:29.34 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 6:02.77 6:09.19 5:04.98 5:21.03 4:42.51 5:24.24 -
19 Daniel Castaneda SR Gateway 5:42.46 4:46.48 4:20.14 5:29.28 5:09.53 7:04.78 -
21 Angel Aviles FR Hardee 4:33.56 7:00.35 6:30.33 5:33.61 5:33.61 5:23.61 -
23 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:53.51 7:01.70 6:48.21 5:37.36 6:51.58 5:13.75 -
27 Ayoub Berriz 9 Dr. Phillips HS 5:55.34 4:39.20 6:17.10 6:02.59 4:39.20 6:09.85 -
28 Mark Seefeldt JR Lake Region 7:22.11 5:50.77 7:40.38 6:05.38 5:14.23 4:19.42 -
29 John-Amy Petit-Frere SR Liberty 4:54.26 4:20.74 4:20.74 6:12.48 4:20.74 6:49.73 -
30 Gage Camacho JR Hardee 5:01.26 6:26.22 5:01.26 6:26.22 4:57.39 6:14.64 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 James Burkett SR Auburndale 4:40.20 3:30.15 5:02.62 10
2 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:43.18 4:03.54 4:23.36 8
3 Michael Collins SO Lake Region 4:48.85 5:23.52 4:22.86 6
4 Laith El-Labban SR Auburndale 4:52.47 4:58.32 5:27.57 5
5 Maxwell Frederic JR New Dimensions 4:59.85 4:44.86 3:59.88 4
6 Jeffery Gahres SR Space Coast 5:01.40 6:07.71 4:04.14 3
7 Ilyas Semlali SO Dr. Phillips 5:02.01 4:01.61 5:59.40 2
8 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:02.47 6:02.97 4:41.30 1
9 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:03.45 3:41.52 5:30.76 -
10 Ivan Rodriguez SR Hardee 5:03.93 3:32.76 5:58.64 -
11 Logan Chapman 8 Space Coast 5:05.74 4:38.23 5:17.97 -
12 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:07.65 5:29.19 4:27.66 -
13 Damon Perez JR Dr. Phillips 5:10.02 4:20.42 5:31.73 -
14 Jonathan Reyes JR Liberty 5:13.60 3:48.93 5:32.42 -
16 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 5:23.36 6:02.17 6:53.90 -
18 Benjie Toussaint SO Lake Region 5:26.54 5:49.40 6:18.79 -
24 Carlos Viera SO Kathleen 5:44.97 4:46.33 6:19.47 -
26 Travis Davis FR Space Coast 5:58.60 4:36.13 6:59.57 -