April 17, 2019
|
York (Pa.) - York, PA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dereck Davis SO-2 Stevenson 22.48 10
2 Sam Niles FR-1 Elizabethtown 22.69 8
3 Ritchie Case SO-2 Stevenson 22.90 6
4 Kendall Belser SR-4 Stevenson 22.94 5
5 Ean Mann SO-2 Elizabethtown 22.98 4
6 Morgan Cheatham SR-4 Stevenson 23.04 3
7 Jade Harris FR-1 Albright 23.14 2
8 Joshua Mitchell JR-3 Stevenson 23.76 1
9 Sam Wiedorfer JR-3 York (Pa.) 23.76 -
10 Mahki Little FR-1 Albright 23.82 -
11 Tavin McMickens FR-1 Elizabethtown 24.01 -
12 Jonah Edmondson JR-3 Lebanon Valley 24.04 -
13 Maxwell Smith SO-2 York (Pa.) 24.18 -
14 Malcolm Hayward SR-4 Stevenson 24.29 -
15 Graydon Rogers SO-2 Elizabethtown 24.31 -
16 Nathaniel Grant JR-3 Albright 24.39 -
17 Jake Parsons SO-2 Stevenson 24.50 -
18 Chance Atkins JR-3 Lebanon Valley 24.55 -
19 Grayson Jones FR-1 York (Pa.) 24.62 -
20 Josh Starkey JR-3 York (Pa.) 24.71 -
21 Nicholas Stem SO-2 York (Pa.) 24.75 -
22 Matthew Van Hessewijk SO-2 Elizabethtown 25.45 -
23 A.J. Calabrese SO-2 Elizabethtown 25.57 -
24 Xavier Jackson SO-2 Albright 26.08 -
25 Samoi Stout FR-1 York (Pa.) 26.11 -
26 Alex Koslowski   Unattached 26.26 -
27 Anthony Carter SR-4 Elizabethtown 27.07 -
28 Lucas Ballard FR-1 York (Pa.) 27.40 -
  Kyle Wallace FR-1 York (Pa.) FS -
Men's 200 Meters Section 1
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 A.J. Calabrese SO-2 Elizabethtown 25.57 -
24 Xavier Jackson SO-2 Albright 26.08 -
26 Alex Koslowski   Unattached 26.26 -
27 Anthony Carter SR-4 Elizabethtown 27.07 -
28 Lucas Ballard FR-1 York (Pa.) 27.40 -
Men's 200 Meters Section 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Jonah Edmondson JR-3 Lebanon Valley 24.04 -
15 Graydon Rogers SO-2 Elizabethtown 24.31 -
21 Nicholas Stem SO-2 York (Pa.) 24.75 -
22 Matthew Van Hessewijk SO-2 Elizabethtown 25.45 -
25 Samoi Stout FR-1 York (Pa.) 26.11 -
  Kyle Wallace FR-1 York (Pa.) FS -
Men's 200 Meters Section 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Ean Mann SO-2 Elizabethtown 22.98 4
11 Tavin McMickens FR-1 Elizabethtown 24.01 -
17 Jake Parsons SO-2 Stevenson 24.50 -
18 Chance Atkins JR-3 Lebanon Valley 24.55 -
19 Grayson Jones FR-1 York (Pa.) 24.62 -
20 Josh Starkey JR-3 York (Pa.) 24.71 -
Men's 200 Meters Section 4
W: -2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Joshua Mitchell JR-3 Stevenson 23.76 29.70 24.95 1
9 Sam Wiedorfer JR-3 York (Pa.) 23.76 23.76 21.39 -
10 Mahki Little FR-1 Albright 23.82 28.83 26.68 -
13 Maxwell Smith SO-2 York (Pa.) 24.18 18.62 18.62 -
16 Nathaniel Grant JR-3 Albright 24.39 17.56 20.00 -
Men's 200 Meters Section 5
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Dereck Davis SO-2 Stevenson 20.69 19.11 22.48 10
2 Sam Niles FR-1 Elizabethtown 16.34 16.34 22.69 8
3 Ritchie Case SO-2 Stevenson 19.93 21.76 22.90 6
4 Kendall Belser SR-4 Stevenson 25.47 25.24 22.94 5
6 Morgan Cheatham SR-4 Stevenson 23.27 23.27 23.04 3
7 Jade Harris FR-1 Albright 17.13 20.60 23.14 2
14 Malcolm Hayward SR-4 Stevenson 22.84 17.98 24.29 -