April 6, 2019
|
Taylor - Upland, IN
|
Timing: www.crossroadstiming.com

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adrien Howard JR-3 Indiana Wesleyan 1:54.99 1:57.29 1:56.14 2:08.79 1:43.50 1:34.30
2 Dillan Cerny SO-2 Indiana Tech 1:55.50 1:53.19 1:43.95 1:39.33 2:20.91 1:56.66
3 Joey DeBoer SR-4 Cornerstone 1:55.59 1:31.32 2:09.46 1:56.75 1:54.44 1:59.06
4 Daniel Gerber SO-2 Taylor 1:55.99 1:58.31 1:50.19 1:32.80 2:04.11 1:33.96
5 Alex Rodriguez SR-4 Indiana Tech 1:59.81 1:59.81 2:14.19 2:30.96 2:29.77 1:51.43
6 Maurice Macklin   Indiana Tech Developmental 2:02.23 1:50.01 2:31.57 1:53.68 1:30.45 2:21.79
7 Joey Ferguson SR-4 Taylor 2:03.50 2:07.21 2:01.03 2:38.08 1:35.10 2:39.32
8 Logan Baugher SO-2 Indiana Tech 2:04.41 1:45.75 1:38.29 2:41.74 1:58.19 1:39.53
9 Liam Elias FR-1 Goshen 2:05.30 2:42.89 2:30.36 1:41.50 2:39.14 1:50.27
10 Malik Peterson SO-2 Grace 2:06.54 2:12.87 2:28.06 1:52.62 1:37.44 1:37.44
11 Blake Montgemery FR-1 Taylor 2:07.08 2:27.42 2:21.06 2:23.60 2:31.23 2:13.44
12 Tyler Clibon FR-1 Taylor 2:07.48 2:11.31 2:10.03 2:39.35 2:10.03 1:59.84
13 Evan Kropf FR-1 Anderson (Ind.) 2:08.38 1:50.41 2:08.38 2:37.91 1:56.83 1:41.42
14 Lance Williamson Freshman Unattached 2:08.42 1:42.74 2:41.81 2:40.53 1:56.87 2:12.28
15 Trent Sakos SO-2 Trine 2:08.43 1:36.33 2:14.86 1:50.45 2:37.97 2:31.55
16 Michael Sparks   Indiana Tech Developmental 2:09.81 1:32.17 2:39.67 2:15.01 2:07.22 2:11.11
17 Victor Kiprotich FR-1 Goshen 2:11.08 2:49.10 2:30.75 1:46.18 2:01.91 2:12.39
18 Ian Smith SO-2 Bethel (Ind.) 2:11.09 2:36.00 2:41.24 2:22.89 1:39.63 2:04.54
19 Justin Contreras SO-2 Bethel (Ind.) 2:11.19 2:05.95 1:58.08 2:45.30 1:55.45 1:31.84
20 Kaid Hutchinson JR-3 Anderson (Ind.) 2:12.91 2:11.58 2:00.95 1:34.37 2:02.28 2:44.81
21 Brandon Sill FR-1 Trine 2:15.06 2:31.27 2:13.71 1:49.40 2:28.57 2:44.78
22 Tyler Schwartz SO-2 Bethel (Ind.) 2:15.33 2:46.46 2:39.69 2:04.51 2:00.45 2:49.17
23 Dylan Olson FR-1 Manchester 2:16.76 2:24.97 2:55.06 1:45.31 2:29.07 2:15.40
24 Max Burkholder JR-3 Goshen 2:21.26 2:22.68 2:25.50 3:00.82 1:45.95 1:38.89
25 Cory Duff SR-4 Anderson (Ind.) 2:23.74 2:10.81 3:02.55 2:33.81 1:53.56 3:06.87
26 Kody Grahm SO-2 Manchester 2:31.23 2:47.87 1:45.86 2:23.67 2:58.46 3:02.99
27 Sam Robinson SO-2 Indiana Kokomo 2:32.89 2:35.95 2:16.08 2:26.78 3:09.59 2:05.37
28 Luke Olsen FR-1 Grace Christian University 2:45.82 3:00.75 2:02.71 2:06.03 2:12.66 3:18.99
  Josue Filsaime FR-1 Indiana Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Seth Harden SR-4 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Keyen Taulbee SO-2 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kody Grahm SO-2 Manchester DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Josh McCallum FR-1 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  McGerran Clouser SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ethan Dubbels SO-2 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Austin Miller SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nick Derickson   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Long FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Vincent Kibunja JR-3 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Josiah Waltz FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nate Everhart   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jamir Ferguson FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Adrien Howard JR-3 Indiana Wesleyan 2:17.99 1:54.99 2:23.74 1:22.80 1:34.30
2 Dillan Cerny SO-2 Indiana Tech 1:35.87 1:55.50 1:43.95 2:30.15 1:40.49
3 Joey DeBoer SR-4 Cornerstone 1:29.01 1:55.59 1:30.16 2:04.84 1:24.38
4 Daniel Gerber SO-2 Taylor 2:04.11 1:55.99 1:29.32 2:18.03 1:49.03
5 Alex Rodriguez SR-4 Indiana Tech 1:38.25 1:59.81 2:12.99 1:28.66 2:09.40
6 Maurice Macklin   Indiana Tech Developmental 2:18.12 2:02.23 1:37.79 1:35.34 1:25.56
9 Liam Elias FR-1 Goshen 1:40.24 2:05.30 2:24.10 2:42.89 1:41.50
  Jamir Ferguson FR-1 Indiana Tech DNS DNS DNS DNS DNS
  McGerran Clouser SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
  Austin Miller SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
  Vincent Kibunja JR-3 Goshen DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Joey Ferguson SR-4 Taylor 2:03.50
8 Logan Baugher SO-2 Indiana Tech 2:04.41
10 Malik Peterson SO-2 Grace 2:06.54
11 Blake Montgemery FR-1 Taylor 2:07.08
12 Tyler Clibon FR-1 Taylor 2:07.48
14 Lance Williamson Freshman Unattached 2:08.42
17 Victor Kiprotich FR-1 Goshen 2:11.08
19 Justin Contreras SO-2 Bethel (Ind.) 2:11.19
21 Brandon Sill FR-1 Trine 2:15.06
  Nick Derickson   Indiana Tech Developmental DNS
  Ethan Dubbels SO-2 Indiana Kokomo DNS
  Seth Harden SR-4 Taylor DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Evan Kropf FR-1 Anderson (Ind.) 2:07.10 2:01.96 1:51.69 2:43.05 2:08.38 2:14.80
15 Trent Sakos SO-2 Trine 2:28.98 1:47.89 2:21.28 1:55.59 2:08.43 1:29.91
16 Michael Sparks   Indiana Tech Developmental 1:42.55 2:48.76 2:40.97 1:55.53 2:09.81 1:42.55
18 Ian Smith SO-2 Bethel (Ind.) 1:35.70 1:54.05 2:41.24 1:40.94 2:11.09 2:18.96
20 Kaid Hutchinson JR-3 Anderson (Ind.) 1:37.03 2:18.23 2:34.18 1:52.98 2:12.91 2:14.24
22 Tyler Schwartz SO-2 Bethel (Ind.) 2:30.22 2:27.51 2:11.27 2:34.28 2:15.33 2:18.04
23 Dylan Olson FR-1 Manchester 2:44.12 1:56.25 2:18.13 2:37.28 2:16.76 2:11.29
24 Max Burkholder JR-3 Goshen 2:14.20 2:11.38 2:55.17 2:18.44 2:21.26 2:04.31
25 Cory Duff SR-4 Anderson (Ind.) 2:23.74 2:56.80 3:05.43 2:53.93 2:23.74 2:43.87
  Josh McCallum FR-1 Trine DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
26 Kody Grahm SO-2 Manchester 2:40.31 2:40.31 3:07.53 2:31.23 2:58.46
27 Sam Robinson SO-2 Indiana Kokomo 2:23.72 2:08.43 3:18.76 2:32.89 2:46.65
28 Luke Olsen FR-1 Grace Christian University 3:18.99 3:17.33 3:14.01 2:45.82 2:04.37
  Josue Filsaime FR-1 Indiana Tech DNF DNF DNF DNF DNF
  Nate Everhart   Indiana Tech Developmental DNS DNS DNS DNS DNS
  Kody Grahm SO-2 Manchester DNS DNS DNS DNS DNS
  Keyen Taulbee SO-2 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS
  Josiah Waltz FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Long FR-1 Bethel (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS