April 8, 2019
|
Spoto - Riverview, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 2:08.68 2:25.41 2:21.55 2:17.69 10
2 Mark Hart II SR Strawberry Crest 2:09.01 2:10.30 1:35.47 1:43.21 8
3 Ethan Ball SR Strawberry Crest 2:09.62 1:50.18 1:56.66 1:35.92 6
4 Tomas Saavedra JR Newsome 2:10.99 2:25.40 2:45.05 2:38.50 5
5 Carlos Davila JR Riverview 2:11.10 2:32.08 2:12.42 2:00.62 4
6 Leonardo Bertolin JR East Bay 2:11.93 1:32.36 2:50.19 2:19.85 3
7 Ivan Dugan SR Newsome 2:12.45 2:20.40 2:15.10 2:44.24 2
8 Zaben Bennett SR Plant City 2:12.82 2:18.14 1:32.98 2:36.73 1
9 Jason Swartzlander FR Newsome 2:15.44 2:41.18 1:53.77 2:37.11 -
10 Ramiro Arellano SO Durant 2:15.50 1:55.18 2:45.31 2:11.44 -
11 Austin Davis SO Plant City 2:16.52 2:02.87 2:57.48 1:46.49 -
12 Alexander Seijo JR Riverview 2:16.56 2:38.41 2:47.97 1:39.69 -
13 Elijah Calhoun FR Bloomingdale 2:16.58 1:52.00 2:12.49 2:38.44 -
14 Eric Zarycki SR Plant City 2:17.72 2:32.87 2:24.61 2:48.02 -
15 Eric Lopez FR Riverview 2:18.62 2:06.15 1:42.58 1:55.06 -
16 Josh Abraham SR Strawberry Crest 2:21.52 1:54.64 2:18.69 2:47.00 -
17 Vincent Vanbrunt SO Durant 2:21.58 2:51.32 2:25.83 3:04.06 -
18 Dylan Lane SO Durant 2:22.41 1:43.96 2:59.44 2:19.57 -
19 Camden Killian JR Riverview 2:23.75 1:52.13 2:48.19 1:40.63 -
20 Javier Morales SR Strawberry Crest 2:23.96 2:48.44 2:34.04 2:41.24 -
21 Aidan Maroney FR Durant 2:24.95 2:38.00 1:57.41 2:09.01 -
22 Kendale Robertson JR Bloomingdale 2:25.57 2:19.75 2:27.03 2:57.60 -
23 Antwan Jackson FR East Bay 2:29.10 2:33.58 2:32.09 2:36.56 -
24 David Owen FR Bloomingdale 2:41.55 3:15.48 3:28.40 2:14.09 -
25 Nicholas McKeen FR Bloomingdale 2:42.98 3:30.25 2:08.76 1:58.98 -
  Anthony Killick JR Plant City DNF DNF DNF DNF   
  Brendan Bietila JR East Bay DNS DNS DNS DNS   
  Alex Saint Phar SR East Bay DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Dominic Acosta JR Newsome 2:08.68 10
4 Tomas Saavedra JR Newsome 2:10.99 5
5 Carlos Davila JR Riverview 2:11.10 4
6 Leonardo Bertolin JR East Bay 2:11.93 3
8 Zaben Bennett SR Plant City 2:12.82 1
9 Jason Swartzlander FR Newsome 2:15.44 -
10 Ramiro Arellano SO Durant 2:15.50 -
11 Austin Davis SO Plant City 2:16.52 -
13 Elijah Calhoun FR Bloomingdale 2:16.58 -
15 Eric Lopez FR Riverview 2:18.62 -
16 Josh Abraham SR Strawberry Crest 2:21.52 -
17 Vincent Vanbrunt SO Durant 2:21.58 -
19 Camden Killian JR Riverview 2:23.75 -
20 Javier Morales SR Strawberry Crest 2:23.96 -
23 Antwan Jackson FR East Bay 2:29.10 -
  Anthony Killick JR Plant City DNF   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Mark Hart II SR Strawberry Crest 2:09.01 2:47.72 8
3 Ethan Ball SR Strawberry Crest 2:09.62 2:19.99 6
7 Ivan Dugan SR Newsome 2:12.45 2:52.19 2
12 Alexander Seijo JR Riverview 2:16.56 2:07.00 -
14 Eric Zarycki SR Plant City 2:17.72 1:54.31 -
18 Dylan Lane SO Durant 2:22.41 1:52.51 -
21 Aidan Maroney FR Durant 2:24.95 2:56.84 -
22 Kendale Robertson JR Bloomingdale 2:25.57 2:18.30 -
24 David Owen FR Bloomingdale 2:41.55 2:52.86 -
25 Nicholas McKeen FR Bloomingdale 2:42.98 2:44.61 -
  Brendan Bietila JR East Bay DNS DNS   
  Alex Saint Phar SR East Bay DNS DNS