April 15, 2019
|
Wharton High School - Tampa, FL

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Elizabeth Eudaly JR Plant 2:21.75 3:02.86 1:57.66 2:45.85 10
2 Sarah Magee SR George Steinbrenner 2:23.86 2:29.62 3:05.58 2:39.69 8
3 Nia Rivers JR Wharton 2:25.01 2:09.06 1:50.21 2:13.41 6
4 Brooke Reif FR Wharton 2:25.89 2:56.53 2:49.24 2:39.02 5
5 Jinia Johnson JR Wharton 2:29.76 2:02.81 1:47.83 2:20.78 4
6 Mya Hill SO Wiregrass Ranch 2:31.97 3:08.45 2:04.62 2:53.25 3
7 Tabitha Suggs SO Alonso 2:32.42 2:24.80 1:46.70 2:23.28 2
8 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 2:34.86 2:45.70 2:08.54 1:53.05 1
9 Anna Breede FR George Steinbrenner 2:35.72 2:23.27 2:49.74 2:32.61 -
10 Olivia Manno JR Plant 2:37.37 2:57.83 3:07.27 2:56.26 -
11 Kaitlyn Arko JR George Steinbrenner 2:37.46 2:53.21 2:57.93 2:10.70 -
12 Jamie Brown JR George Steinbrenner 2:38.52 3:26.08 2:59.13 2:16.33 -
13 Elaine Markman SR Plant 2:43.60 3:29.41 3:26.14 2:51.78 -
14 Jessica Perez JR Wharton 2:45.81 3:04.05 2:49.13 3:12.34 -
15 Jasmine Valle FR Alonso 2:47.31 3:27.47 3:19.10 2:17.20 -
16 Natalie Shelton SR Sickles 2:49.46 3:23.36 3:31.83 2:56.24 -
17 Amanda Weissman JR Plant 2:53.88 2:53.88 3:04.32 2:59.10 -
18 Lillian Rohrer FR Alonso 2:55.53 3:21.86 2:39.74 2:22.18 -
19 Nina Cabral SR Sickles 3:13.71 3:15.65 3:38.90 2:40.78 -
20 Valeria Salazar FR Sickles 3:25.65 4:19.12 3:48.28 2:23.96 -
21 Jenna Benjamin FR Sickles 3:51.97 2:42.38 2:51.66 4:31.41 -
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Olivia Manno JR Plant 2:12.19 2:05.90 3:18.29 2:43.67 2:21.64 2:56.26 2:37.37 -
12 Jamie Brown JR George Steinbrenner 3:11.81 3:13.40 2:40.11 3:16.57 3:07.06 2:43.28 2:38.52 -
13 Elaine Markman SR Plant 2:51.78 2:20.70 3:01.60 1:56.16 2:10.88 2:50.15 2:43.60 -
14 Jessica Perez JR Wharton 2:54.10 2:12.65 2:24.26 2:06.02 2:35.87 2:10.99 2:45.81 -
16 Natalie Shelton SR Sickles 2:39.30 2:59.63 2:47.77 1:58.63 1:58.63 2:32.52 2:49.46 -
17 Amanda Weissman JR Plant 2:57.36 3:11.27 2:10.41 2:10.41 2:59.10 2:06.94 2:53.88 -
18 Lillian Rohrer FR Alonso 2:46.76 3:34.15 2:48.51 2:27.45 3:39.42 2:36.23 2:55.53 -
19 Nina Cabral SR Sickles 3:11.78 3:19.53 3:38.90 3:42.77 4:07.95 2:52.41 3:13.71 -
20 Valeria Salazar FR Sickles 3:13.32 3:29.77 4:04.73 3:56.50 3:52.39 3:50.33 3:25.65 -
21 Jenna Benjamin FR Sickles 3:38.06 3:07.90 3:00.94 3:28.78 4:17.49 3:45.01 3:51.97 -
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elizabeth Eudaly JR Plant 2:21.75 1:50.57 1:40.65 10
2 Sarah Magee SR George Steinbrenner 2:23.86 2:13.79 1:40.71 8
3 Nia Rivers JR Wharton 2:25.01 3:05.62 2:03.26 6
4 Brooke Reif FR Wharton 2:25.89 2:57.99 2:05.47 5
5 Jinia Johnson JR Wharton 2:29.76 2:02.81 2:52.23 4
6 Mya Hill SO Wiregrass Ranch 2:31.97 1:50.94 3:03.89 3
7 Tabitha Suggs SO Alonso 2:32.42 3:05.96 3:05.96 2
8 Madelynn Abrahamsen SR Wiregrass Ranch 2:34.86 2:56.54 1:49.95 1
9 Anna Breede FR George Steinbrenner 2:35.72 2:55.97 2:51.30 -
11 Kaitlyn Arko JR George Steinbrenner 2:37.46 2:15.42 2:12.27 -
15 Jasmine Valle FR Alonso 2:47.31 2:27.24 3:14.08 -