April 9, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nishya Reed SO Sandalwood 43.83 1:11.67 59.23 50.35 45.02 10
2 Audrey Millican SR Fleming Island 1:12.14 47.89 1:00.62 50.32 1:03.66 8
3 Ajmone Myers SO Mandarin 51.06 1:17.23 1:03.82 59.99 1:17.86 6
4 Veronica Ulysse JR Mandarin 1:17.95 1:04.42 1:04.42 54.76 56.05 5
5 Kellie Clerge SO Mandarin 52.86 1:16.07 1:04.46 56.08 1:00.60 4
6 Grace Wright SR Sandalwood 1:19.25 1:06.73 1:09.51 1:28.28 59.78 3
7 Vivica Fitzgerald FR Oakleaf 57.58 1:06.67 1:15.76 1:33.19 1:24.86 2

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nishya Reed SO Sandalwood 59.22 1:15.81
2 Ajmone Myers SO Mandarin 1:00.52 58.10
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.99 1:02.21
4 Audrey Millican SR Fleming Island 1:01.76 43.85
5 Veronica Ulysse JR Mandarin 1:02.28 1:12.87
6 Kellie Clerge SO Mandarin 1:02.30 1:19.75
7 Vivica Fitzgerald FR Oakleaf 1:03.47 1:19.34
8 Grace Wright SR Sandalwood 1:03.70 1:17.72
9 Nathalie Philogene FR Oakleaf 1:03.82 1:17.86
10 Emily Ervin SO Fletcher 1:04.00 58.24
11 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 1:04.17 1:08.02
12 Gabriella Figureroa SO Buchholz 1:04.91 46.74
13 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 1:05.38 1:19.77
14 Jodi Ledgister SO Oakleaf 1:05.59 1:15.43
15 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:06.36 1:22.29
16 Xaniah Williams SO Buchholz 1:06.65 1:14.65
17 Anastasia Anderson FR Robert E. Lee 1:06.76 52.08
18 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:06.93 1:19.65
19 Emily Sutton SO Fleming Island 1:07.60 1:15.04
20 Emma Gambill SR Fleming Island 1:08.73 1:15.61
21 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:08.73 1:13.55
22 Selina Hobbs FR Fletcher 1:09.29 1:29.39
23 Inari Lynum SO Buchholz 1:11.41 1:02.13
24 Jessica Hobbs SO Fletcher 1:14.97 1:20.97
  Hadassah Davis SR Oakleaf DNF DNF
  Taylor Veatch FR Buchholz DNF DNF
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Terren Peterson FR Mandarin 1:00.99 57.33 1:00.99
11 Brielle Landry SR Flagler Palm Coast 55.83 1:22.78 1:04.17
15 Oriyah Clayton SO Flagler Palm Coast 1:25.61 59.73 1:06.36
18 McKenna Casimir FR Flagler Palm Coast 1:03.59 1:18.98 1:06.93
19 Emily Sutton SO Fleming Island 49.35 1:19.10 1:07.60
20 Emma Gambill SR Fleming Island 1:12.86 1:25.23 1:08.73
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nishya Reed SO Sandalwood 43.83 1:01.59 1:01.00 1:05.74 1:12.25 1:06.92 59.22
5 Veronica Ulysse JR Mandarin 1:06.02 1:18.48 1:04.15 1:06.02 1:09.76 1:09.76 1:02.28
6 Kellie Clerge SO Mandarin 1:14.14 44.24 58.57 1:20.99 1:19.13 1:13.52 1:02.30
8 Grace Wright SR Sandalwood 1:21.54 1:22.18 1:06.25 1:04.98 1:17.08 1:04.98 1:03.70
9 Nathalie Philogene FR Oakleaf 47.23 49.15 1:07.02 49.78 1:00.63 1:15.95 1:03.82
16 Xaniah Williams SO Buchholz 1:21.32 1:10.65 1:04.65 1:10.65 1:13.99 1:17.98 1:06.65
17 Anastasia Anderson FR Robert E. Lee 56.08 1:13.44 1:10.77 1:11.44 1:14.11 55.41 1:06.76
21 Adriana Neilen SR Fleming Island 1:24.54 50.18 48.80 1:27.98 1:27.98 54.99 1:08.73
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Ajmone Myers SO Mandarin 52.66 1:00.52
7 Vivica Fitzgerald FR Oakleaf 1:14.26 1:03.47
12 Gabriella Figureroa SO Buchholz 1:02.97 1:04.91
14 Jodi Ledgister SO Oakleaf 1:21.34 1:05.59
22 Selina Hobbs FR Fletcher 1:16.22 1:09.29
24 Jessica Hobbs SO Fletcher 1:04.48 1:14.97
  Taylor Veatch FR Buchholz DNF DNF
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Audrey Millican SR Fleming Island 58.06 1:01.76 1:01.15 1:14.73 56.82 50.65 1:20.29
10 Emily Ervin SO Fletcher 1:00.16 1:04.00 1:19.36 1:16.80 56.32 1:23.20 1:12.96
13 Taneria Bass SO Flagler Palm Coast 1:04.08 1:05.38 1:23.04 52.96 52.96 56.23 1:00.81
23 Inari Lynum SO Buchholz 1:02.13 1:11.41 53.56 52.13 1:26.41 1:14.98 1:14.98
  Hadassah Davis SR Oakleaf DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF