April 9, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jacques Guillaume JR Mandarin 1:04.80 50.62 10
2 Jordan Perkins JR Mandarin 43.91 51.65 8
3 Antonio GRIFFIN SO First Coast 1:04.16 51.74 6
4 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 59.18 51.91 5
5 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 42.81 52.20 4
6 Daquez Robinson SR Mandarin 46.02 52.29 3
7 Rickey Embry JR Oakleaf 49.83 57.27 2
8 Simeon Cummings JR Robert E. Lee 46.61 1:01.33 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Antonio GRIFFIN SO First Coast 57.62 57.62 50.10 35.58 53.61 41.09 46.10
2 Daquez Robinson SR Mandarin 43.54 44.57 51.22 36.37 38.93 1:04.54 1:05.05
3 Jordan Perkins JR Mandarin 37.04 46.43 52.16 39.65 55.82 48.51 40.17
4 Rickey Embry JR Oakleaf 1:00.53 49.58 52.18 1:06.79 52.18 1:07.84 51.14
5 Jacques Guillaume JR Mandarin 58.91 1:00.93 50.35 59.42 58.91 38.77 47.33
6 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 47.01 41.84 51.65 41.84 43.39 41.32 50.62
7 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 54.46 51.35 51.86 46.68 46.68 56.01 48.23
8 Simeon Cummings JR Robert E. Lee 1:03.96 48.88 52.00 1:00.84 59.80 49.40 41.60
9 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 52.10 1:05.78 52.62 1:04.20 36.84 58.41 57.36
10 Deandre Daniels JR Buchholz 44.09 1:03.22 53.12 44.09 45.69 1:02.69 1:05.34
11 Gregory Richards SR Buchholz 49.97 53.15 53.15 52.62 54.75 1:08.57 1:03.78
12 Joshua Woodcock SO Mandarin 49.97 47.84 53.15 44.12 1:09.10 51.03 39.33
13 Sage Keys SR Buchholz 1:01.16 1:09.14 53.18 40.95 48.93 37.76 1:02.76
14 Austin St. Laurent SR Fleming Island 56.50 58.12 53.81 54.89 1:05.65 1:04.04 43.59
15 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 47.18 1:06.15 54.22 50.97 43.92 49.34 1:01.81
16 Zion Mixson SO Robert E. Lee 50.42 59.19 54.80 40.01 54.80 43.84 41.10
17 Sean Lewis FR Robert E. Lee 1:08.01 1:03.62 54.84 51.01 1:05.81 1:00.33 53.75
18 Maximus Pasco FR Fletcher 57.24 53.93 55.03 1:08.24 45.13 58.89 46.23
19 K Ward FR Sandalwood 48.06 1:00.22 55.24 1:01.87 56.90 44.20 1:01.32
20 Kione Waters SO Fletcher 57.02 1:00.35 55.36 1:04.22 44.85 43.18 52.04
21 Dony Huynh SO Fleming Island 1:12.74 57.07 55.95 48.68 39.73 1:09.94 1:12.18
22 David Terry FR Sandalwood 1:10.58 43.69 56.01 1:01.62 53.77 58.81 40.89
23 Noah Kellogg SR Fleming Island 39.58 46.92 56.53 57.10 43.53 59.93 1:03.88
24 Nathan Lewis JR Buchholz 1:12.37 56.98 56.98 1:01.54 59.26 1:04.39 1:06.10
25 Zamir Nelson SO First Coast 1:05.10 50.12 57.61 1:01.07 50.12 51.85 48.97
26 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 54.86 1:06.98 57.74 1:06.41 1:15.07 53.12 1:14.49
27 Maxwell Hayes SO First Coast 58.91 1:08.34 58.91 44.19 56.56 53.61 47.72
28 Cameron Howard SR Sandalwood 1:07.97 1:11.58 1:00.15 1:07.97 47.52 54.14 43.91
29 Diniel Lewis-Plummer SO Sandalwood 1:09.98 1:16.68 1:00.85 1:05.11 57.20 49.29 1:17.89
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Antonio GRIFFIN SO First Coast 46.10 37.08 50.10 38.08 58.12 1:01.63
5 Jacques Guillaume JR Mandarin 45.82 1:04.96 50.35 48.34 46.33 45.82
7 Bryan Jones SO Flagler Palm Coast 45.64 46.68 51.86 51.86 49.27 45.12
16 Zion Mixson SO Robert E. Lee 48.23 42.20 54.80 52.06 1:07.96 52.06
22 David Terry FR Sandalwood 46.49 45.93 56.01 54.89 1:09.46 1:08.34
25 Zamir Nelson SO First Coast 47.82 53.58 57.61 1:07.41 48.97 1:11.44
26 Lars-Petter Hillesund SR Fleming Island 1:04.67 1:12.76 57.74 50.24 1:11.60 1:09.29
27 Maxwell Hayes SO First Coast 1:14.23 59.50 58.91 44.19 42.42 1:04.22
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Rickey Embry JR Oakleaf 52.18 52.18 1:04.71 1:04.19 1:02.62
12 Joshua Woodcock SO Mandarin 53.15 38.27 1:04.85 53.15 1:01.13
13 Sage Keys SR Buchholz 53.18 45.74 56.37 49.46 1:00.63
21 Dony Huynh SO Fleming Island 55.95 42.53 49.24 54.84 57.63
23 Noah Kellogg SR Fleming Island 56.53 45.79 48.62 1:08.41 51.45
28 Cameron Howard SR Sandalwood 1:00.15 1:06.17 1:06.17 1:10.38 1:01.36
29 Diniel Lewis-Plummer SO Sandalwood 1:00.85 55.38 45.03 1:16.07 47.47
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Jordan Perkins JR Mandarin 52.16 37.56 45.38
10 Deandre Daniels JR Buchholz 53.12 42.50 43.03
11 Gregory Richards SR Buchholz 53.15 1:00.06 37.74
14 Austin St. Laurent SR Fleming Island 53.81 58.12 40.90
15 Riley Clymer JR Flagler Palm Coast 54.22 50.97 1:07.24
17 Sean Lewis FR Robert E. Lee 54.84 41.13 47.17
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Daquez Robinson SR Mandarin 55.32 51.22 1:04.54 43.03 46.10
6 Ryan Clark JR Flagler Palm Coast 1:01.98 51.65 1:03.53 52.69 55.79
8 Simeon Cummings JR Robert E. Lee 49.40 52.00 45.76 52.52 39.00
9 Matthew Flint SO Flagler Palm Coast 41.57 52.62 47.36 56.31 39.47
18 Maximus Pasco FR Fletcher 40.73 55.03 58.34 45.68 1:09.34
19 K Ward FR Sandalwood 43.09 55.24 43.64 1:06.84 1:06.84
20 Kione Waters SO Fletcher 1:00.90 55.36 1:10.86 53.15 40.42
24 Nathan Lewis JR Buchholz 1:02.68 56.98 1:10.09 1:10.66 50.72