April 9, 2019
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: -2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Darius Lewis SR First Coast 9.74 10.82 10.82 13.64 10
2 T.J. Hines SR Buchholz 10.45 11.00 11.66 11.66 8
3 Maurice Dawson JR First Coast 14.19 11.08 12.30 12.75 6
4 Connell Mosley SR Mandarin 9.16 11.16 14.51 9.94 5
5 Michael Williams SR Buchholz 10.58 11.25 11.59 13.73 4
6 Aaron Ramirez SR Fleming Island 14.43 11.27 11.50 14.09 3
7 Samuel Holmes SR Buchholz 9.19 11.63 12.91 9.31 2
8 Quandarius Smith SO Buchholz 14.41 11.81 8.86 9.92 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darius Lewis SR First Coast 10.51 13.02 8.10 10.94 13.35 9.19 12.48
2 T.J. Hines SR Buchholz 12.90 13.12 9.92 11.02 9.15 10.03 11.24
3 Connell Mosley SR Mandarin 10.53 8.07 10.20 11.20 13.00 10.20 11.88
4 Maurice Dawson JR First Coast 9.32 13.70 11.80 11.23 10.90 12.92 8.76
5 Michael Williams SR Buchholz 11.86 13.78 14.57 11.29 12.42 13.33 9.83
6 Aaron Ramirez SR Fleming Island 11.34 7.94 8.85 11.34 12.02 11.23 8.06
7 Quandarius Smith SO Buchholz 12.81 9.61 8.58 11.43 13.15 9.61 13.95
8 Samuel Holmes SR Buchholz 9.58 13.27 11.43 11.54 14.66 8.08 13.85
9 Christian Ellis FR Sandalwood 11.36 11.48 8.46 11.59 13.91 13.91 14.26
10 Jonathan Gaines FR First Coast 9.80 14.11 14.35 11.66 13.06 10.85 14.81
11 Brian Brown SO Mandarin 12.51 14.50 15.20 11.69 9.59 10.17 13.68
12 Devon Lewis SO Mandarin 10.18 9.83 12.06 11.70 11.59 14.16 14.39
13 Brian Golden SO Sandalwood 9.83 8.31 9.60 11.70 10.07 8.31 10.53
14 Jerone Smith SR Robert E. Lee 8.66 12.29 11.59 11.70 9.60 10.18 13.93
15 Tyree Saunders JR First Coast 13.15 12.20 15.16 11.84 8.77 14.69 8.77
16 Devin Grind SO Fleming Island 10.92 11.76 12.47 11.87 9.97 9.50 11.40
17 Dylan Gambone SR Flagler Palm Coast 8.56 10.22 10.10 11.88 13.55 9.86 13.90
18 Christopher Kemp SO Oakleaf 14.63 10.35 13.68 11.89 8.45 9.16 12.37
19 Leondre Stevenson SO Robert E. Lee 12.62 9.29 10.12 11.90 12.14 11.19 14.05
20 Cartrell Patterson FR Fletcher 8.94 13.94 11.44 11.91 12.75 15.49 10.01
21 Maurice Heath SO Robert E. Lee 12.53 13.96 8.71 11.93 10.86 14.92 11.22
22 Jeremiah Huntley FR Sandalwood 13.38 9.68 10.99 11.94 15.17 12.18 9.44
23 Caleb Lester JR Fletcher 12.54 14.81 12.42 11.94 13.26 15.41 15.17
24 Darius Harris SO Fleming Island 15.62 14.54 13.22 12.01 15.14 9.37 15.02
25 Jaylen Scott JR Robert E. Lee 14.79 10.15 15.65 12.22 15.52 15.28 10.39
26 Tristan Taylor FR Flagler Palm Coast 13.23 15.93 11.15 12.25 11.89 9.07 13.97
27 Jackson Schrock FR Fletcher 10.27 12.25 11.26 12.37 9.53 10.77 9.28
28 Kione Waters SO Fletcher 15.97 9.17 14.86 12.38 14.24 11.39 15.11
29 Eugene Oglesby SR Fleming Island 15.56 12.12 12.24 12.75 13.14 12.37 11.35
  Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: -2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darius Lewis SR First Coast 8.21 8.32 10.94 10.62 8.10 13.13 13.79
10 Jonathan Gaines FR First Coast 13.30 13.53 11.66 11.08 9.68 11.08 8.75
11 Brian Brown SO Mandarin 9.59 8.54 11.69 8.19 14.97 12.63 8.42
17 Dylan Gambone SR Flagler Palm Coast 14.62 14.26 11.88 14.62 12.83 9.03 10.22
19 Leondre Stevenson SO Robert E. Lee 10.36 15.12 11.90 13.09 9.05 14.17 13.93
21 Maurice Heath SO Robert E. Lee 12.53 13.25 11.93 9.43 11.22 11.93 9.79
29 Eugene Oglesby SR Fleming Island 16.32 13.01 12.75 11.48 12.37 9.95 13.39
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: -1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Maurice Dawson JR First Coast 11.68 11.23
7 Quandarius Smith SO Buchholz 9.61 11.43
12 Devon Lewis SO Mandarin 12.52 11.70
14 Jerone Smith SR Robert E. Lee 10.77 11.70
18 Christopher Kemp SO Oakleaf 14.15 11.89
23 Caleb Lester JR Fletcher 15.29 11.94
27 Jackson Schrock FR Fletcher 15.84 12.37
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Connell Mosley SR Mandarin 9.97 10.64 7.84 11.20
6 Aaron Ramirez SR Fleming Island 12.70 10.44 12.48 11.34
16 Devin Grind SO Fleming Island 13.18 13.54 10.09 11.87
24 Darius Harris SO Fleming Island 13.70 12.85 14.42 12.01
25 Jaylen Scott JR Robert E. Lee 10.39 8.68 10.88 12.22
26 Tristan Taylor FR Flagler Palm Coast 15.93 9.07 13.36 12.25
28 Kione Waters SO Fletcher 10.28 13.37 15.97 12.38
  Teddrick Thomas JR Flagler Palm Coast DNF DNF DNF DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 T.J. Hines SR Buchholz 11.02 9.70 12.57
5 Michael Williams SR Buchholz 11.29 11.75 9.04
8 Samuel Holmes SR Buchholz 11.54 10.27 13.04
9 Christian Ellis FR Sandalwood 11.59 13.91 13.80
13 Brian Golden SO Sandalwood 11.70 13.11 14.51
15 Tyree Saunders JR First Coast 11.84 11.84 12.79
20 Cartrell Patterson FR Fletcher 11.91 12.75 14.53
22 Jeremiah Huntley FR Sandalwood 11.94 14.93 11.23