April 12, 2019
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jenyia Burton SO Jones 57.41 1:07.17 1:12.34 40.77 10
2 Alaijah Buie JR Tavares 1:00.60 1:13.94 1:05.45 47.27 8
3 Hannah Miller SR Trinity Prep 1:01.31 49.67 1:06.83 1:14.80 6
4 Kheli Phillips SO Lake Highland Prep 1:01.34 1:16.68 47.24 1:08.09 5
5 Ranecia Brown SO Jones 1:03.03 1:09.34 1:00.51 1:06.19 4
6 Kennedy Jackson SO Bishop Moore 1:03.09 1:00.57 1:16.34 1:01.20 3
7 Lee-Ann Gilbert SO Eustis 1:03.97 1:11.65 58.86 51.82 2
  Hiliy Dujon JR Jones DNF DNF DNF DNF   

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jenyia Burton SO Jones 49.21 1:03.43 59.28
2 Alaijah Buie JR Tavares 46.34 1:11.62 1:00.18
3 Kheli Phillips SO Lake Highland Prep 46.74 1:09.80 1:00.69
4 Hannah Miller SR Trinity Prep 1:01.66 56.78 1:01.05
5 Ranecia Brown SO Jones 44.90 52.28 1:01.50
6 Hiliy Dujon JR Jones 1:13.25 56.20 1:03.14
7 Lee-Ann Gilbert SO Eustis 59.35 1:08.92 1:03.81
8 Kennedy Jackson SO Bishop Moore 59.89 1:14.70 1:04.39
9 Tahira Gaynor SR Jones 53.40 46.89 1:05.12
10 Taylor Tomlinson SO Bishop Moore 53.08 49.80 1:05.52
11 Taylor Price SO Bishop Moore 54.65 1:17.70 1:05.84
12 Gabriela Mayoral FR Lake Highland Prep 1:22.74 50.97 1:06.19
13 Briana Trejo SO Tavares 49.59 1:00.31 1:07.01
14 Kate Busbee SO Bishop Moore 57.01 1:27.19 1:07.07
15 Natali Mendez SO Umatilla 1:25.36 50.93 1:11.73
16 Deja Rabess SO Eustis 1:22.77 1:24.22 1:12.60
17 Lily Strickland FR Trinity Prep 1:10.06 1:24.65 1:12.97
18 Shelby Mulholland SO Umatilla 1:10.92 1:30.86 1:13.87
19 Candice Bruinsma SO Tavares 57.51 1:25.14 1:14.68
20 Abigail Johnson FR Umatilla 1:19.14 1:10.01 1:16.09
21 Sandra Serran JR Tavares 56.65 58.95 1:16.55
22 Kamicah Forsythe SO Eustis 1:33.68 1:23.36 1:19.39
23 Triniti Thomas FR Mount Dora 1:05.13 1:18.48 1:23.49
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jenyia Burton SO Jones 53.36 59.28 1:15.29
9 Tahira Gaynor SR Jones 1:12.94 1:05.12 59.91
10 Taylor Tomlinson SO Bishop Moore 49.80 1:05.52 1:18.63
16 Deja Rabess SO Eustis 1:04.62 1:12.60 1:21.32
18 Shelby Mulholland SO Umatilla 57.62 1:13.87 51.71
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Alaijah Buie JR Tavares 1:00.18 1:12.82
8 Kennedy Jackson SO Bishop Moore 1:04.39 45.72
11 Taylor Price SO Bishop Moore 1:05.84 1:09.14
17 Lily Strickland FR Trinity Prep 1:12.97 54.73
19 Candice Bruinsma SO Tavares 1:14.68 1:10.95
23 Triniti Thomas FR Mount Dora 1:23.49 1:30.17
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Kheli Phillips SO Lake Highland Prep 1:00.69
4 Hannah Miller SR Trinity Prep 1:01.05
7 Lee-Ann Gilbert SO Eustis 1:03.81
14 Kate Busbee SO Bishop Moore 1:07.07
15 Natali Mendez SO Umatilla 1:11.73
21 Sandra Serran JR Tavares 1:16.55
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
5 Ranecia Brown SO Jones 59.04 1:01.50 47.97 49.20
6 Hiliy Dujon JR Jones 58.09 1:03.14 1:13.88 1:09.46
12 Gabriela Mayoral FR Lake Highland Prep 1:00.24 1:06.19 51.63 50.97
13 Briana Trejo SO Tavares 48.92 1:07.01 1:07.01 1:02.32
20 Abigail Johnson FR Umatilla 1:32.83 1:16.09 1:20.66 57.83
22 Kamicah Forsythe SO Eustis 1:08.28 1:19.39 1:01.93 1:33.68