March 13, 2019
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jesus Clemente JR Lake Nona 4:42.61 5:50.44 6:01.74 4:22.83 10
2 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 4:43.73 4:43.73 4:40.90 5:29.13 8
3 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:44.65 6:10.05 5:13.12 3:30.65 6
4 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:44.95 4:16.46 4:39.26 3:28.02 5
5 Luke Norton JR New Smyrna Beach 4:51.03 6:15.43 5:02.68 6:00.88 4
6 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 4:55.30 4:58.26 5:18.93 3:35.57 3
7 Elijah Wolsefer SO East Ridge 4:55.47 5:27.98 3:50.47 4:37.75 2
8 Omario Windett SO Poinciana 4:57.91 4:34.08 4:43.02 4:07.27 1
9 Manuel Ramos JR Lake Nona 4:58.94 6:19.66 5:55.74 6:16.67 -
10 Alexander Aparicio SO Lake Nona 4:59.88 5:44.87 4:29.90 5:29.87 -
11 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 5:02.47 6:02.97 5:50.87 3:49.88 -
12 Caleb Melendez SO East Ridge 5:04.98 4:19.24 4:58.88 4:10.09 -
13 Adams Hernandez JR Cypress Creek 5:05.71 5:30.17 4:38.20 6:28.26 -
14 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:08.24 5:14.41 4:06.60 5:57.56 -
15 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 5:09.16 3:36.42 4:28.97 4:28.97 -
16 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:09.27 4:32.16 4:53.81 5:37.11 -
17 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:10.10 5:07.00 6:33.83 3:55.68 -
18 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 5:11.03 5:23.48 6:03.91 3:50.17 -
19 John Bazel FR New Smyrna Beach 5:13.73 5:01.18 5:41.97 4:48.64 -
20 Owen Fletcher JR Lake Nona 5:16.33 5:47.97 6:25.93 4:00.41 -
21 Joel Cenescar SR Cypress Creek 5:17.79 5:08.26 5:55.93 6:11.82 -
22 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 5:17.84 6:11.88 6:30.95 6:18.23 -
23 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 5:18.18 4:33.64 5:46.82 3:42.73 -
24 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:18.80 6:13.00 6:16.19 6:44.88 -
25 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 5:19.46 5:32.24 4:57.10 5:22.66 -
26 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:20.20 6:05.03 5:20.20 4:09.76 -
27 Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:21.38 6:19.23 5:59.95 6:41.73 -
28 Jonathon MacNab FR St. Cloud 5:22.01 4:04.73 5:50.99 6:42.52 -
29 Victor Goyita JR Lake Nona 5:22.25 6:46.04 4:40.36 5:25.48 -
30 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:22.77 4:27.90 6:24.10 5:26.00 -
31 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:24.36 6:48.70 3:53.54 6:48.70 -
32 Kane Brantley FR St. Cloud 5:26.57 4:11.46 3:48.60 6:05.76 -
33 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:27.27 6:03.27 4:38.18 4:12.00 -
34 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 5:29.17 5:25.88 7:07.93 5:58.80 -
35 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:32.70 4:16.18 3:52.89 4:29.49 -
36 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 5:32.74 6:09.35 6:19.33 4:36.18 -
37 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 5:34.19 5:17.48 4:54.09 6:10.95 -
38 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:34.52 7:01.50 4:20.93 5:51.25 -
39 Levi Lewis SO Poinciana 5:37.00 4:26.23 4:29.60 5:23.52 -
40 Robert Rosser SO East Ridge 5:37.87 6:52.21 5:51.39 7:09.10 -
41 Galen Drawdy SO St. Cloud 5:38.19 5:07.76 5:38.19 4:30.56 -
42 Aiden Gilbert 8 Orlando Christian Prep 5:38.68 6:32.87 6:12.55 4:41.11 -
43 Jordan Braid JR New Dimensions 5:41.39 4:50.19 5:31.15 6:08.71 -
44 Joshua Pack SO Lake Nona 5:42.74 4:23.91 3:59.92 6:54.72 -
45 Sebastian Colon FR Lake Nona 5:46.10 4:50.73 5:18.42 6:17.25 -
46 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:49.14 6:24.06 5:56.13 6:10.09 -
47 Jayden Cooper 7 Orlando Christian Prep 5:59.61 5:59.61 5:38.04 5:56.02 -
48 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 6:00.00 7:26.40 4:33.60 4:30.00 -
49 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 6:01.67 6:30.61 6:59.54 6:30.61 -
50 Jordan Gilbert 7 Orlando Christian Prep 6:02.54 5:15.41 6:17.05 4:46.41 -
51 Elias Pack FR Lake Nona 6:02.68 5:26.42 5:40.92 4:24.76 -
52 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:07.54 6:55.32 7:39.43 4:39.33 -
53 Aleskey Galvin FR East Ridge 6:09.86 7:27.53 5:51.37 6:13.56 -
54 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 6:10.93 5:26.42 6:29.48 4:56.75 -
55 Alexander Maloy FR Cypress Creek 6:16.49 7:12.97 7:35.56 7:50.62 -
56 Jason Padilla SO New Dimensions 6:18.76 7:49.67 6:18.76 7:53.45 -
57 Donzel Facey SR Poinciana 6:21.23 7:52.73 5:31.67 6:05.98 -
58 Gabriel Grassi JR New Dimensions 6:26.78 7:32.54 8:15.08 7:55.74 -
59 Caylob Laboy FR Osceola (Kissimmee) 6:30.01 5:54.91 6:10.51 8:27.02 -
60 Warren Providence FR Orlando Christian Prep 6:32.55 7:47.14 5:10.12 6:56.11 -
61 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:36.17 5:05.05 6:12.40 8:15.22 -
62 Cameron Davis   Tohopekaliga High School 6:49.28 7:30.21 8:23.42 5:19.24 -
63 Malachi Bowen JR Poinciana 7:11.93 8:08.08 6:15.78 7:11.93 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
29 Victor Goyita JR Lake Nona 4:43.58 5:22.25 4:40.36 -
32 Kane Brantley FR St. Cloud 6:41.69 5:26.57 5:10.25 -
36 Cesar Mercado Maldonado SO Lake Nona 4:36.18 5:32.74 6:59.26 -
42 Aiden Gilbert 8 Orlando Christian Prep 6:59.97 5:38.68 7:10.13 -
47 Jayden Cooper 7 Orlando Christian Prep 4:29.71 5:59.61 5:45.23 -
48 Tommy Bello JR Osceola (Kissimmee) 5:38.40 6:00.00 5:09.60 -
50 Jordan Gilbert 7 Orlando Christian Prep 4:42.79 6:02.54 4:17.41 -
51 Elias Pack FR Lake Nona 7:36.98 6:02.68 5:22.79 -
52 Joshua Pache JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:44.30 6:07.54 7:32.08 -
54 Thomas Sturges FR New Smyrna Beach 5:15.29 6:10.93 4:45.62 -
55 Alexander Maloy FR Cypress Creek 4:49.90 6:16.49 6:12.73 -
56 Jason Padilla SO New Dimensions 7:26.94 6:18.76 5:14.37 -
58 Gabriel Grassi JR New Dimensions 6:07.45 6:26.78 4:38.49 -
59 Caylob Laboy FR Osceola (Kissimmee) 6:33.91 6:30.01 5:43.21 -
60 Warren Providence FR Orlando Christian Prep 6:48.26 6:32.55 6:01.15 -
61 Evan Ramos FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:44.10 6:36.17 8:27.10 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
33 Jayven Garcia FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:09.82 5:27.27 5:37.09 4:31.64 -
35 Kevin Guerra FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:26.05 5:32.70 5:46.01 4:39.47 -
37 Zachary Delong JR New Smyrna Beach 5:54.25 5:34.19 5:27.51 5:27.51 -
38 Devyn Cruz FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:18.01 5:34.52 5:21.14 4:54.38 -
39 Levi Lewis SO Poinciana 6:51.14 5:37.00 4:39.71 5:33.63 -
40 Robert Rosser SO East Ridge 6:28.55 5:37.87 6:08.28 6:25.18 -
41 Galen Drawdy SO St. Cloud 6:52.60 5:38.19 6:35.69 6:42.45 -
43 Jordan Braid JR New Dimensions 5:24.32 5:41.39 4:29.70 6:59.91 -
44 Joshua Pack SO Lake Nona 7:01.57 5:42.74 5:49.60 5:22.18 -
45 Sebastian Colon FR Lake Nona 4:40.35 5:46.10 6:17.25 7:09.17 -
46 Alvin Funes SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:34.53 5:49.14 6:17.08 7:30.39 -
49 Bradley Secomski FR New Smyrna Beach 7:17.62 6:01.67 7:39.32 5:14.66 -
63 Malachi Bowen JR Poinciana 7:03.30 7:11.93 6:24.42 8:16.72 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Rognie Ortiz JR Osceola (Kissimmee) 5:20.57 3:51.18 6:19.14 5:08.24 3:35.77 -
15 Mario Harris JR Osceola (Kissimmee) 4:07.33 6:14.09 4:19.70 5:09.16 4:19.70 -
17 Richard Lebron JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:44.22 5:56.62 4:57.70 5:10.10 4:45.30 -
18 Ferdinand Gutierrez FR St. Cloud 3:50.17 6:25.68 6:07.02 5:11.03 5:48.36 -
19 John Bazel FR New Smyrna Beach 6:00.79 5:20.01 5:51.38 5:13.73 4:20.40 -
20 Owen Fletcher JR Lake Nona 6:32.25 4:38.37 6:06.95 5:16.33 5:57.46 -
23 Alex Sheperd SR New Smyrna Beach 4:01.82 5:15.00 6:50.46 5:18.18 6:09.09 -
24 Ricardo Ortiz SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:06.05 4:08.67 5:28.37 5:18.80 6:48.07 -
25 Andres Soto FR Osceola (Kissimmee) 6:16.97 6:52.11 6:16.97 5:19.46 6:20.16 -
26 Julian Pomales FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:00.15 5:17.00 5:42.62 5:20.20 5:36.21 -
27 Javier Luna FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:59.95 5:14.96 5:37.45 5:21.38 6:32.09 -
28 Jonathon MacNab FR St. Cloud 4:33.71 5:09.13 4:59.47 5:22.01 6:52.18 -
30 Ali Sissoko SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:49.17 5:38.91 6:49.92 5:22.77 4:44.04 -
31 Max Ciulla FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:53.54 3:50.30 4:22.74 5:24.36 5:08.15 -
34 Armando Ruiz-Feliz SO New Dimensions 4:59.55 6:11.97 4:33.22 5:29.17 5:29.17 -
53 Aleskey Galvin FR East Ridge 5:36.58 6:43.15 5:29.18 6:09.86 6:57.95 -
57 Donzel Facey SR Poinciana 7:41.29 8:15.60 6:17.42 6:21.23 8:15.60 -
62 Cameron Davis   Tohopekaliga High School 8:15.23 8:27.51 5:39.71 6:49.28 7:26.12 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jesus Clemente JR Lake Nona 5:58.92 3:26.31 4:42.61 10
2 Elijah Gotshall JR Osceola (Kissimmee) 4:12.52 5:37.64 4:43.73 8
3 Adolfo Castro JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 4:13.34 3:47.72 4:44.65 6
4 Jerdary Ayala JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 5:22.00 4:02.21 4:44.95 5
5 Luke Norton JR New Smyrna Beach 4:53.94 3:49.92 4:51.03 4
6 Erie Peeples SR New Smyrna Beach 5:42.55 4:58.26 4:55.30 3
7 Elijah Wolsefer SO East Ridge 3:50.47 3:53.43 4:55.47 2
8 Omario Windett SO Poinciana 5:06.85 4:37.06 4:57.91 1
9 Manuel Ramos JR Lake Nona 5:28.84 3:32.25 4:58.94 -
10 Alexander Aparicio SO Lake Nona 6:02.86 3:44.91 4:59.88 -
11 Luke Ouellette FR New Smyrna Beach 3:46.86 4:29.20 5:02.47 -
12 Caleb Melendez SO East Ridge 4:40.59 4:34.49 5:04.98 -
13 Adams Hernandez JR Cypress Creek 4:59.60 6:09.91 5:05.71 -
16 Anthony Suarez JR New Dimensions 5:27.83 5:06.18 5:09.27 -
21 Joel Cenescar SR Cypress Creek 4:58.73 6:27.71 5:17.79 -
22 Gabriel Amadis SR Osceola (Kissimmee) 5:40.09 5:11.49 5:17.84 -