March 9, 2019
|
Westminster Chr. - Miami, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lauran Simms FR Miami Southridge 5:49.70 7:48.67 6:07.72 7:01.80 6:00.51 5:49.70 10
2 Julia Alvarez FR Coral Reef 5:50.50 7:13.61 7:17.23 4:20.17 6:01.34 4:59.92 8
3 Sarah Lazar SO Coral Reef 4:19.81 4:27.13 5:07.39 6:53.50 6:05.93 5:00.07 6
4 Hannan Olave 8 Divine Savior 6:23.71 7:11.68 6:01.57 4:36.72 6:08.95 5:09.92 5
5 Isabella Galbis 8 Westminster Christian 7:13.09 7:57.51 6:43.48 6:02.76 6:10.16 6:17.57 4
6 Emily Holzer 11 Felix Varela 4:55.56 4:55.56 7:32.69 6:36.57 6:14.12 7:47.65 3
7 Camila Suarez 9 Carrollton 6:07.54 5:41.01 6:53.01 6:07.54 6:18.90 5:06.91 2
8 Katelyn Williams FR Coral Reef 6:26.09 5:59.33 6:26.09 4:35.23 6:22.26 6:52.84 1
9 Jaimee Labanino JR South Dade 5:11.59 7:37.76 7:10.83 5:57.75 6:24.67 8:00.84 -
10 Josephine Whalen FR Miami Southridge 6:33.54 8:21.57 7:46.85 6:06.53 6:25.82 7:15.98 -
11 Ariana Borda FR Coral Reef 7:32.67 6:49.75 5:35.60 8:11.69 6:30.23 7:09.26 -
12 Emi Teh SR Riviera Prep 6:29.48 6:29.48 4:39.33 8:03.90 6:33.41 4:35.39 -
13 Emily Aroche 8 Divine Savior 7:48.00 7:59.90 6:48.51 4:41.60 6:36.61 4:45.56 -
14 Janiyah Moore FR South Dade 8:48.17 5:35.74 8:19.51 6:57.62 6:49.43 5:52.11 -
15 Brianna Deleon SO South Dade 8:40.42 5:49.72 7:46.29 6:23.03 6:56.33 8:48.74 -
16 Angela Munoz 11 Felix Varela 9:10.54 5:55.47 5:20.79 6:51.82 7:13.49 7:56.84 -
17 Sabina Torres SO Braddock 7:13.92 5:39.00 5:25.44 5:52.56 7:32.00 8:08.16 -
18 Nicole Valdes JR Braddock 9:12.46 9:50.75 10:50.92 8:01.36 9:06.99 7:34.01 -
19 Oriana Aslan FR Divine Savior 8:17.28 7:10.98 6:37.83 11:14.09 9:12.53 10:35.41 -
  Bradkia Davis 10 South Dade DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Mariana Gianulis 10 Carrollton DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Vanessa Garcia 11 Felix Varela DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Matilde Cingolani 12 Carrollton DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Zoe Teh JR Riviera Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Camila Suarez 9 Carrollton 6:41.64 6:18.90 7:08.16 7:57.42 7:15.74 4:32.81 2
8 Katelyn Williams FR Coral Reef 6:29.91 6:22.26 5:44.04 6:45.20 6:06.97 7:50.18 1
14 Janiyah Moore FR South Dade 6:57.62 6:49.43 4:46.61 6:49.43 6:33.06 4:58.89 -
15 Brianna Deleon SO South Dade 8:48.74 6:56.33 7:21.31 5:45.56 5:37.23 7:46.29 -
16 Angela Munoz 11 Felix Varela 5:46.80 7:13.49 7:30.83 5:55.47 8:18.52 7:26.50 -
17 Sabina Torres SO Braddock 5:29.96 7:32.00 6:24.20 6:42.28 6:28.72 6:33.24 -
18 Nicole Valdes JR Braddock 7:06.66 9:06.99 8:01.36 11:51.09 9:17.93 8:45.11 -
19 Oriana Aslan FR Divine Savior 11:47.24 9:12.53 9:40.16 9:34.64 10:07.79 8:06.23 -
  Bradkia Davis 10 South Dade DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Zoe Teh JR Riviera Prep DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Vanessa Garcia 11 Felix Varela DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
  Mariana Gianulis 10 Carrollton DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lauran Simms FR Miami Southridge 7:41.46 7:19.83 6:00.51 7:30.64 7:34.25 10
2 Julia Alvarez FR Coral Reef 6:04.96 4:31.01 6:01.34 7:38.91 5:28.82 8
3 Sarah Lazar SO Coral Reef 5:03.73 5:25.68 6:05.93 4:27.13 5:11.04 6
4 Hannan Olave 8 Divine Savior 7:22.74 7:37.50 6:08.95 6:12.64 7:11.68 5
5 Isabella Galbis 8 Westminster Christian 5:07.24 6:21.27 6:10.16 4:48.73 7:24.20 4
6 Emily Holzer 11 Felix Varela 7:32.69 5:29.23 6:14.12 7:47.65 7:17.72 3
9 Jaimee Labanino JR South Dade 6:28.52 7:45.45 6:24.67 5:30.82 5:19.28 -
10 Josephine Whalen FR Miami Southridge 6:33.54 7:39.13 6:25.82 4:37.79 5:12.52 -
11 Ariana Borda FR Coral Reef 7:32.67 6:18.53 6:30.23 6:18.53 8:15.60 -
12 Emi Teh SR Riviera Prep 6:29.48 6:45.22 6:33.41 6:17.68 7:36.36 -
13 Emily Aroche 8 Divine Savior 5:45.05 6:44.55 6:36.61 6:48.51 6:00.92 -
  Matilde Cingolani 12 Carrollton DNS DNS DNS DNS DNS -