April 5- 6, 2019
|
Friends University - Wichita, KS

1500 Friday

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Andrew Kibet SO-2 Hutchinson CC 4:30.97 3:39.13 3:55.62 10
2 Santino Kenyi FR-1 Cloud County CC 4:52.67 4:24.35 3:56.02 8
3 Yoel Yoel SO-2 Allen CC 4:06.29 2:45.77 3:56.81 6
4 Nate Pierce JR-3 Nebraska-Kearney 3:52.68 5:06.28 3:57.42 5
5 Dais Malebana FR-1 Cloud County CC 4:42.70 5:06.46 3:57.56 4
6 Luke Stuckey FR-1 Nebraska-Kearney 3:22.32 4:55.15 3:58.02 3
7 Joshua Mehl SR-4 Nebraska-Kearney 4:53.17 4:50.77 4:00.30 2
8 Brett Hillabrand SO-2 Hutchinson CC 4:02.98 3:48.55 4:00.57 1
9 Jared Reinke JR-3 Emporia St. 4:06.11 4:01.28 4:01.28 -
10 Joshua Clethen SO-2 Allen CC 3:58.95 4:08.60 4:01.36 -
11 Ilijah Coleman JR-3 Oklahoma City 4:23.82 5:00.12 4:02.03 -
12 Kylan Wess SO-2 Pratt CC 3:27.17 3:02.80 4:03.73 -
13 Conner Kaufman SO-2 Hutchinson CC 3:49.21 3:54.09 4:03.84 -
14 Michael Sarafin SR-4 Kansas Wesleyan 5:13.80 3:33.28 4:05.15 -
15 Henos Andebrhan FR-1 Allen CC 3:45.66 5:18.87 4:05.28 -
16 Trevor Matousek FR-1 Nebraska-Kearney 4:49.74 3:21.35 4:05.54 -
17 Juan Santana FR-1 Allen CC 4:47.34 2:51.92 4:05.59 -
18 Mitchell Dervin FR-1 Allen CC 4:21.21 3:44.25 4:06.42 -
19 Adrian Pishny SO-2 Allen CC 2:57.94 5:18.80 4:07.13 -
20 Jack Lowry   UNAT-Wichita State 5:17.70 3:33.46 4:08.20 -
21 Xari Barros SO-2 Allen CC 3:35.95 4:03.57 4:11.10 -
22 Boniface Kiptoo SR-4 Science & Arts 3:33.84 3:48.93 4:11.57 -
23 Garrett Gantt FR-1 Allen CC 5:00.42 3:32.06 4:12.45 -
24 Aldo Zavala FR-1 Iowa Western CC 4:45.07 5:33.87 4:16.82 -
26 Andre Thompson SO-2 Cowley College 5:23.58 5:20.95 4:23.07 -
27 Tanner Blackmore SO-2 Cowley College 5:35.74 5:09.31 4:24.36 -
28 Tumiso Tidimane JR-3 Southwestern (Kan.) 3:46.28 4:18.61 4:29.38 -
29 Joseph Silvente   Shocker Track Club 4:03.52 3:12.11 4:30.57 -
30 Jared Shriver SO-2 Pratt CC 5:34.54 3:43.03 4:31.98 -
31 Cody Schmidt Freshman Unattached 5:47.52 4:46.35 4:38.01   
32 Diondray Harris FR-1 Pratt CC 5:47.67 5:17.07 4:38.13 -
33 Steven Hinze SO-2 Iowa Western CC 3:15.77 6:00.77 4:39.66 -
34 Zander Rossiter FR-1 Oklahoma City 6:03.78 4:10.10 4:44.20 -
35 Tyler Wade JR-3 Oklahoma City 6:00.05 5:20.04 4:45.75 -
36 Ben Hermesch FR-1 Allen CC 4:09.03 4:06.14 4:49.57 -
37 Teylyr Wheeles JR-3 Bethany (Kan.) 6:24.63 6:43.24 5:10.18 -
38 Caleb Rodda SO-2 Bethany (Kan.) 4:00.05 6:29.27 5:24.39 -
39 Juan Saldivar Sophomore Bethany (Kan.) 6:14.25 5:23.87 5:59.85 -
  Alex Albarran   Unattached NT NT NT   
  Moses Dirane JR-3 Oklahoma City DNS DNS DNS   
  Joel Fane FR-1 Allen CC DNS DNS DNS   
1500 Friday Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Aldo Zavala FR-1 Iowa Western CC 4:42.51 3:38.30 4:01.41 3:33.16 4:16.82 4:06.55 -
26 Andre Thompson SO-2 Cowley College 3:40.98 3:51.51 5:36.73 4:44.12 4:23.07 4:46.75 -
29 Joseph Silvente   Shocker Track Club 5:27.39 3:41.87 3:09.40 3:55.40 4:30.57 4:00.81 -
30 Jared Shriver SO-2 Pratt CC 4:53.74 5:26.38 4:40.14 4:51.02 4:31.98 4:31.98 -
31 Cody Schmidt Freshman Unattached 5:47.52 4:24.11 4:26.89 4:35.23 4:38.01 3:31.29   
32 Diondray Harris FR-1 Pratt CC 4:15.88 3:59.20 5:47.67 4:43.70 4:38.13 5:19.85 -
33 Steven Hinze SO-2 Iowa Western CC 6:00.77 5:16.02 4:50.85 5:02.04 4:39.66 4:50.85 -
34 Zander Rossiter FR-1 Oklahoma City 5:38.20 4:35.68 3:50.21 5:35.36 4:44.20 4:44.20 -
35 Tyler Wade JR-3 Oklahoma City 3:22.89 5:28.62 5:45.76 3:22.89 4:45.75 5:31.47 -
36 Ben Hermesch FR-1 Allen CC 4:55.37 4:43.78 5:53.28 4:55.37 4:49.57 4:52.47 -
37 Teylyr Wheeles JR-3 Bethany (Kan.) 6:37.03 4:48.47 5:47.41 5:47.41 5:10.18 4:26.76 -
38 Caleb Rodda SO-2 Bethany (Kan.) 6:45.49 5:04.93 6:55.22 5:11.42 5:24.39 3:47.08 -
39 Juan Saldivar Sophomore Bethany (Kan.) 5:27.47 6:10.65 4:37.09 5:20.27 5:59.85 6:21.45 -
  Joel Fane FR-1 Allen CC DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
1500 Friday Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Dais Malebana FR-1 Cloud County CC 4:52.20 3:57.56 3:50.44 3:00.55 4
11 Ilijah Coleman JR-3 Oklahoma City 4:31.08 4:02.03 4:50.44 3:25.73 -
12 Kylan Wess SO-2 Pratt CC 3:00.36 4:03.73 3:51.55 3:14.99 -
13 Conner Kaufman SO-2 Hutchinson CC 5:12.12 4:03.84 3:07.76 5:04.80 -
15 Henos Andebrhan FR-1 Allen CC 3:53.02 4:05.28 4:32.26 4:10.19 -
16 Trevor Matousek FR-1 Nebraska-Kearney 3:23.80 4:05.54 3:36.08 3:43.45 -
17 Juan Santana FR-1 Allen CC 3:45.95 4:05.59 3:53.31 3:14.02 -
19 Adrian Pishny SO-2 Allen CC 4:34.32 4:07.13 2:52.99 4:59.03 -
20 Jack Lowry   UNAT-Wichita State 3:03.67 4:08.20 4:42.95 3:21.05 -
21 Xari Barros SO-2 Allen CC 5:21.41 4:11.10 3:18.37 4:01.06 -
23 Garrett Gantt FR-1 Allen CC 3:34.59 4:12.45 4:25.08 3:44.68 -
27 Tanner Blackmore SO-2 Cowley College 3:05.06 4:24.36 5:14.59 3:26.20 -
28 Tumiso Tidimane JR-3 Southwestern (Kan.) 3:48.98 4:29.38 4:15.91 4:50.93 -
  Alex Albarran   Unattached NT NT NT NT   
1500 Friday Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Andrew Kibet SO-2 Hutchinson CC 4:26.25 3:55.62 4:05.05 10
2 Santino Kenyi FR-1 Cloud County CC 3:30.06 3:56.02 5:04.47 8
3 Yoel Yoel SO-2 Allen CC 3:40.24 3:56.81 2:55.24 6
4 Nate Pierce JR-3 Nebraska-Kearney 3:50.30 3:57.42 3:55.05 5
6 Luke Stuckey FR-1 Nebraska-Kearney 3:58.02 3:58.02 3:41.36 3
7 Joshua Mehl SR-4 Nebraska-Kearney 4:50.77 4:00.30 3:36.27 2
8 Brett Hillabrand SO-2 Hutchinson CC 2:58.03 4:00.57 3:38.92 1
9 Jared Reinke JR-3 Emporia St. 3:41.98 4:01.28 4:06.11 -
10 Joshua Clethen SO-2 Allen CC 3:42.06 4:01.36 4:18.26 -
14 Michael Sarafin SR-4 Kansas Wesleyan 5:16.25 4:05.15 3:16.12 -
18 Mitchell Dervin FR-1 Allen CC 4:45.85 4:06.42 3:36.85 -
22 Boniface Kiptoo SR-4 Science & Arts 3:41.39 4:11.57 3:48.93 -
  Moses Dirane JR-3 Oklahoma City DNS DNS DNS