March 1- 2, 2019
|
Traz Powell Stadium

Girls' 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Natalie Varela JR Gulliver Prep 2:12.34
2 Le'nai Hunter   Miami Northwestern HS 2:14.02
3 Krystal Rodriguez   Coral Reef HS 2:17.02
4 Marjury Rodriguez JR Mater Academy 2:18.86
5 Paola Bencosme   G. Holmes Braddock HS 2:18.98
6 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 2:21.59
7 Runelda Jackson   Palm Beach Central HS 2:23.23
8 Cheyanne Morris SR Miramar 2:25.99
9 Samantha Lopez JR Windermere 2:26.79
10 Ana Rodriguez   John A. Ferguson HS 2:27.31
11 Magnolia Lake SR Rockledge 2:28.11
12 Jamesha Williams   Miami Southridge HS 2:28.18
13 Alandina Hyppolite   Piper HS 2:28.22
14 Kerrigan McGreevy SR St. Thomas Aquinas 2:30.01
15 Katie Ranck SO Windermere 2:30.51
16 Amyah Petit-Jeune   Piper HS 2:32.39

Girls' 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Paola Bencosme   G. Holmes Braddock HS 1:40.47 2:55.82 2:19.54
2 Natalie Varela JR Gulliver Prep 2:02.86 1:45.91 2:21.21
3 Krystal Rodriguez   Coral Reef HS 2:57.73 2:52.04 2:22.18
4 Marjury Rodriguez JR Mater Academy 2:36.45 2:20.80 2:22.22
5 Le'nai Hunter   Miami Northwestern HS 2:23.68 2:02.34 2:22.25
6 Ana Rodriguez   John A. Ferguson HS 2:01.04 2:02.47 2:22.40
7 Runelda Jackson   Palm Beach Central HS 2:36.73 2:31.03 2:22.48
8 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 2:55.76 2:22.89 2:22.89
9 Amyah Petit-Jeune   Piper HS 2:10.95 1:56.40 2:25.49
10 Alandina Hyppolite   Piper HS 2:08.77 3:04.38 2:26.33
11 Jamesha Williams   Miami Southridge HS 2:37.33 1:45.87 2:27.03
12 Katie Ranck SO Windermere 3:07.08 2:12.57 2:27.30
13 Kerrigan McGreevy SR St. Thomas Aquinas 2:48.18 3:10.30 2:27.52
14 Magnolia Lake SR Rockledge 3:11.00 3:06.56 2:28.06
15 Samantha Lopez JR Windermere 2:58.52 1:53.06 2:28.76
16 Cheyanne Morris SR Miramar 3:04.68 2:33.40 2:28.93
17 Vennise Shelton JR Piper 1:47.82 2:53.70 2:29.74
18 Alexa Mascaro SR Lourdes 2:42.06 2:34.56 2:30.05
19 Victoria Joyce FR Rockledge 2:12.63 2:56.33 2:30.71
20 Jody Blackwood FR Miramar 2:16.44 2:07.34 2:31.59
21 Gabriela Garcia-Linares SR Lourdes 3:03.83 3:03.83 2:31.92
22 Daniela Raime   Ronald W. Reagan / Doral HS 3:14.64 2:35.11 2:32.06
23 Faith Wallace FR St. Thomas Aquinas 2:18.29 2:27.51 2:33.65
24 Brianna Sinclair   Coral Reef HS 2:29.65 3:15.93 2:34.27
25 Allison Astorga   G. Holmes Braddock HS 2:08.70 3:12.28 2:35.06
26 Holly Spitler JR Fort Lauderdale 2:07.29 3:01.62 2:35.23
27 Cayla Moore   Felix Varela HS 2:39.05 2:31.26 2:35.93
28 Rikicha Plumer   South Dade HS 3:21.42 2:46.81 2:37.36
29 Ahlia Sandifer   Homestead Senior HS 3:12.67 2:36.34 2:37.92
30 Gianna Amos FR Miami Southridge 2:33.28 2:15.90 2:38.02
31 Ji'Mesha Hunt SO Miami Southridge 2:17.63 2:58.76 2:38.19
32 Jaden Badillo FR Windermere 3:13.04 2:19.25 2:38.23
33 Morgan Weber JR Olympia 2:16.12 2:27.20 2:38.27
34 Deonnie Williams   North Miami HS 2:16.84 2:13.66 2:39.11
35 Jakkia Sams FR Raines 2:59.87 2:08.93 2:39.17
36 Emma Granda FR Lourdes 2:03.07 3:05.41 2:39.83
37 Ashanti Davis   Flanagan HS 3:10.10 3:03.66 2:41.10
38 Sylvia Arguello   Coral Reef HS 2:59.97 3:24.29 2:42.13
39 Juliana Williamson FR Ransom Everglades 2:17.85 2:47.04 2:42.17
40 Harmoni Spikes   Homestead Senior HS 3:05.09 3:01.85 2:42.36
41 Daryl Quichimbo SR Miami Coral Park 2:40.85 2:45.72 2:42.47
42 Lamiyah Harris   South Dade HS 1:53.87 2:00.38 2:42.67
43 Alexis Villarose FR Boca Raton 2:49.59 2:43.06 2:43.06
44 Jennine Rodriguez   South Dade HS 3:19.92 3:08.35 2:45.22
45 Katherine Murias FR Fort Lauderdale 2:07.58 2:09.23 2:45.68
46 Natalie Batista   Wellington HS 2:11.13 2:04.49 2:45.98
47 Lia Ganley   Westminster Christian School 2:29.51 1:59.61 2:46.12
48 Katie Astorga   G. Holmes Braddock HS 2:06.29 2:31.22 2:46.17
49 Nicole Gorbatov FR American Heritage 2:02.95 2:38.32 2:48.42
50 Zoe Punjwani FR Ransom Everglades 3:22.32 2:23.31 2:48.60
51 Maria Medina FR Miami Sunset 3:09.98 3:01.50 2:49.62
52 Shondrea Barthell   American HS 2:36.12 2:24.24 2:49.69
53 Alisha Othelot   American HS 2:51.49 3:35.64 2:49.79
54 Catherine Lee   Palm Beach Central HS 2:22.76 3:39.24 2:49.95
55 Samantha Prieto FR Miami Coral Park 3:22.47 2:07.61 2:50.14
56 Dakyra Howard   Homestead Senior HS 2:04.67 1:59.54 2:50.77
57 Karela Palazio SO Gulliver Prep 2:32.20 2:04.84 2:51.01
58 Rochelle Montero JR Southwest Miami 3:16.78 2:45.98 2:51.11
59 Natalia Atabaki FR Ransom Everglades 3:24.26 2:05.30 2:51.64
60 Natalie Santiago SR Miami Sunset 2:53.95 2:47.06 2:52.22
61 Sammya Brown   Miami Norland HS 2:57.97 3:10.06 2:52.78
62 Briana Gomez   Westminster Christian School 3:08.27 2:49.09 2:54.32
63 Ariana Navarro   Doral Academy Charter HS 2:54.97 2:53.22 2:54.97
64 yasmine faigle   Everglades HS 2:03.30 3:43.70 2:56.14
65 Crystal Parra   Miami Jackson HS 2:35.89 3:50.29 2:57.14
66 Da'Viana Bethel   Dr. Michael Krop HS 3:16.16 3:37.76 2:59.96
67 Sarah Lugo   Miami Jackson HS 2:12.04 3:25.40 3:03.39
68 Sara Fleites   John A. Ferguson HS 2:49.22 3:11.53 3:05.95
69 Tan-yeshi Janvier SR Mater Academy 2:34.71 2:42.16 3:06.39
70 Angelica Gonzalez   Miami Jackson HS 2:17.99 3:58.69 3:06.47
71 Naomi Fauntroy   Miami Killian HS 3:34.46 3:38.19 3:06.48
72 Sophia Diaz   Doral Academy Charter HS 2:34.93 2:42.40 3:06.66
73 Godlyn Labissiere   McArthur HS 3:26.39 3:41.40 3:07.62
74 Angela Munoz   Felix Varela HS 3:34.79 3:42.33 3:08.41
75 ISABEL LOPEZ SO Miami Palmetto 2:37.60 3:02.29 3:09.88
76 Rayne Thompson   SLAM Academy Miami 2:34.92 2:48.30 3:11.25
77 Vanessa Garcia   Felix Varela HS 4:06.67 3:37.31 3:15.77
78 Lauren Montero FR Southwest Miami 3:55.45 3:19.53 3:19.53
79 CAITLIN CARMONA FR Miami Palmetto 4:09.13 3:55.07 3:20.91
80 Kiara Betancourt   John A. Ferguson HS 2:38.49 3:40.23 3:25.82
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Jamesha Williams   Miami Southridge HS 2:24.09 2:47.62 3:02.32 3:08.20 2:27.03 2:27.03 1:45.87
14 Magnolia Lake SR Rockledge 2:26.58 2:23.62 2:38.43 3:11.00 2:28.06 2:50.27 2:02.89
18 Alexa Mascaro SR Lourdes 2:06.05 2:22.55 2:40.56 1:54.04 2:30.05 2:01.54 3:07.57
23 Faith Wallace FR St. Thomas Aquinas 3:07.46 2:07.53 3:01.31 1:50.63 2:33.65 2:27.51 2:45.95
30 Gianna Amos FR Miami Southridge 2:41.18 2:20.64 2:36.44 2:41.18 2:38.02 2:30.12 3:04.89
40 Harmoni Spikes   Homestead Senior HS 2:05.02 2:32.62 3:24.58 2:45.61 2:42.36 3:29.45 3:06.72
43 Alexis Villarose FR Boca Raton 3:07.52 2:44.69 2:46.33 2:59.37 2:43.06 3:07.52 2:57.74
48 Katie Astorga   G. Holmes Braddock HS 3:31.04 2:37.87 2:12.94 3:06.11 2:46.17 2:41.19 3:32.70
58 Rochelle Montero JR Southwest Miami 2:13.47 2:28.87 1:59.78 3:13.36 2:51.11 2:39.14 3:01.38
61 Sammya Brown   Miami Norland HS 3:22.16 2:19.96 3:34.25 2:40.69 2:52.78 2:18.23 2:59.70
65 Crystal Parra   Miami Jackson HS 3:04.23 2:28.80 2:53.60 3:50.29 2:57.14 3:37.89 2:58.92
68 Sara Fleites   John A. Ferguson HS 3:18.97 2:32.48 3:24.55 3:04.09 3:05.95 3:00.38 2:58.52
70 Angelica Gonzalez   Miami Jackson HS 2:47.83 2:23.59 3:04.61 2:47.83 3:06.47 2:53.42 3:12.07
75 ISABEL LOPEZ SO Miami Palmetto 2:12.92 3:42.16 2:14.82 2:33.81 3:09.88 2:49.00 2:39.50
76 Rayne Thompson   SLAM Academy Miami 2:17.70 2:23.44 2:23.44 2:59.78 3:11.25 3:41.85 3:30.38
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Le'nai Hunter   Miami Northwestern HS 3:02.08 2:29.37 2:22.25
17 Vennise Shelton JR Piper 2:43.22 3:02.69 2:29.74
22 Daniela Raime   Ronald W. Reagan / Doral HS 2:13.82 2:48.79 2:32.06
28 Rikicha Plumer   South Dade HS 1:51.73 3:04.12 2:37.36
29 Ahlia Sandifer   Homestead Senior HS 2:31.61 2:25.29 2:37.92
45 Katherine Murias FR Fort Lauderdale 3:32.07 2:25.80 2:45.68
49 Nicole Gorbatov FR American Heritage 2:11.37 2:14.74 2:48.42
57 Karela Palazio SO Gulliver Prep 2:52.72 2:57.85 2:51.01
66 Da'Viana Bethel   Dr. Michael Krop HS 2:45.57 2:36.57 2:59.96
67 Sarah Lugo   Miami Jackson HS 2:46.89 3:52.91 3:03.39
69 Tan-yeshi Janvier SR Mater Academy 3:36.22 3:25.03 3:06.39
73 Godlyn Labissiere   McArthur HS 3:52.65 4:00.16 3:07.62
78 Lauren Montero FR Southwest Miami 2:57.59 4:03.43 3:19.53
79 CAITLIN CARMONA FR Miami Palmetto 2:58.81 2:52.79 3:20.91
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Natalie Varela JR Gulliver Prep 2:21.21
10 Alandina Hyppolite   Piper HS 2:26.33
20 Jody Blackwood FR Miramar 2:31.59
25 Allison Astorga   G. Holmes Braddock HS 2:35.06
26 Holly Spitler JR Fort Lauderdale 2:35.23
33 Morgan Weber JR Olympia 2:38.27
34 Deonnie Williams   North Miami HS 2:39.11
37 Ashanti Davis   Flanagan HS 2:41.10
46 Natalie Batista   Wellington HS 2:45.98
50 Zoe Punjwani FR Ransom Everglades 2:48.60
51 Maria Medina FR Miami Sunset 2:49.62
55 Samantha Prieto FR Miami Coral Park 2:50.14
77 Vanessa Garcia   Felix Varela HS 3:15.77
80 Kiara Betancourt   John A. Ferguson HS 3:25.82
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Marjury Rodriguez JR Mater Academy 2:12.27 2:39.29 2:22.22 1:48.09
8 Jaziah Ochoa SR St. Thomas Aquinas 1:52.89 1:52.89 2:22.89 2:35.75
12 Katie Ranck SO Windermere 2:56.76 2:58.24 2:27.30 2:37.62
21 Gabriela Garcia-Linares SR Lourdes 2:03.06 2:25.85 2:31.92 2:45.60
27 Cayla Moore   Felix Varela HS 2:28.14 2:04.75 2:35.93 2:28.14
35 Jakkia Sams FR Raines 2:47.13 3:17.37 2:39.17 2:51.91
52 Shondrea Barthell   American HS 3:11.75 2:08.97 2:49.69 3:35.51
59 Natalia Atabaki FR Ransom Everglades 2:00.15 2:05.30 2:51.64 3:05.38
71 Naomi Fauntroy   Miami Killian HS 2:23.59 3:32.59 3:06.48 2:51.57
72 Sophia Diaz   Doral Academy Charter HS 3:19.73 2:16.27 3:06.66 2:31.20
74 Angela Munoz   Felix Varela HS 3:23.49 3:36.68 3:08.41 3:57.40
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Paola Bencosme   G. Holmes Braddock HS 2:19.54 1:53.03 1:37.68
6 Ana Rodriguez   John A. Ferguson HS 2:22.40 2:42.34 2:16.71
7 Runelda Jackson   Palm Beach Central HS 2:22.48 2:38.16 2:26.76
9 Amyah Petit-Jeune   Piper HS 2:25.49 2:18.22 2:16.76
13 Kerrigan McGreevy SR St. Thomas Aquinas 2:27.52 2:12.77 2:40.80
19 Victoria Joyce FR Rockledge 2:30.71 3:00.86 3:03.87
32 Jaden Badillo FR Windermere 2:38.23 2:25.58 3:09.88
36 Emma Granda FR Lourdes 2:39.83 1:55.08 3:22.99
38 Sylvia Arguello   Coral Reef HS 2:42.13 2:51.86 3:03.21
41 Daryl Quichimbo SR Miami Coral Park 2:42.47 2:29.48 2:53.85
53 Alisha Othelot   American HS 2:49.79 2:10.74 2:15.84
62 Briana Gomez   Westminster Christian School 2:54.32 2:26.43 3:08.27
63 Ariana Navarro   Doral Academy Charter HS 2:54.97 2:37.48 3:03.72
Girls' 800 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Krystal Rodriguez   Coral Reef HS 2:36.40 2:19.34 2:06.54 2:12.23 2:22.18 1:50.90 2:39.25
15 Samantha Lopez JR Windermere 2:28.76 3:00.00 3:07.44 2:30.25 2:28.76 2:19.84 3:11.90
16 Cheyanne Morris SR Miramar 2:34.89 2:45.32 3:06.17 2:43.83 2:28.93 2:31.91 2:24.47
24 Brianna Sinclair   Coral Reef HS 2:52.79 2:32.73 2:38.90 1:49.54 2:34.27 2:45.07 2:35.82
31 Ji'Mesha Hunt SO Miami Southridge 2:19.21 2:42.94 2:17.63 2:44.52 2:38.19 2:09.72 3:16.16
39 Juliana Williamson FR Ransom Everglades 2:47.04 3:22.72 2:29.20 2:45.42 2:42.17 2:16.23 2:12.98
42 Lamiyah Harris   South Dade HS 2:54.06 2:37.79 2:06.89 3:00.57 2:42.67 3:18.46 2:49.18
44 Jennine Rodriguez   South Dade HS 3:11.66 3:11.66 1:58.96 2:27.05 2:45.22 1:58.96 2:22.09
47 Lia Ganley   Westminster Christian School 3:22.67 2:34.50 2:56.09 3:25.99 2:46.12 3:34.30 3:12.70
54 Catherine Lee   Palm Beach Central HS 2:53.35 2:12.57 3:05.25 3:29.04 2:49.95 2:14.26 2:49.95
56 Dakyra Howard   Homestead Senior HS 2:20.04 2:14.91 2:06.37 2:08.08 2:50.77 2:18.33 2:54.19
60 Natalie Santiago SR Miami Sunset 2:00.56 2:24.67 2:35.00 2:55.67 2:52.22 3:31.83 3:16.33
64 yasmine faigle   Everglades HS 2:17.39 3:17.28 2:50.86 3:47.22 2:56.14 3:22.56 2:10.35