February 28-March 2, 2019
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)

Women's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Devin Johnson JR-3 Wayland Baptist 23.60 17.10 17.10 26.01 24.08 17.82 24.32 10
2 Kimone Hinds SO-2 Southern-NO 20.07 26.60 20.56 22.01 24.18 27.81 26.60 8
3 Kadeja Campbell FR-1 Southern-NO 19.14 29.55 22.29 25.92 24.22 31.25 16.96 6
4 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 17.43 25.05 24.31 25.05 24.55 29.71 22.10 5
5 Cheyenne Hill-Johnson SO-2 Wayland Baptist 19.67 19.18 17.46 30.97 24.58 31.71 18.44 4
6 Amy Braimbridge JR-3 McPherson 26.40 26.65 23.41 30.13 24.90 22.66 24.66 3
7 Nikole Halladay-Meth FR-1 Oklahoma City 20.09 19.34 22.85 18.59 25.11 18.84 25.62 2
8 Jacqueline Scott FR-1 Indiana Tech 18.79 19.29 25.89 17.77 25.38 23.10 18.53 1

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kadeja Campbell FR-1 Southern-NO 29.07 24.22 17.68 19.14
2 Devin Johnson JR-3 Wayland Baptist 27.88 24.24 23.52 24.00
3 Kimone Hinds SO-2 Southern-NO 19.57 24.46 22.75 19.08
4 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 29.55 24.62 22.41 28.07
5 Cheyenne Hill-Johnson SO-2 Wayland Baptist 22.79 24.77 29.23 27.99
6 Amy Braimbridge JR-3 McPherson 31.51 24.81 28.54 29.78
7 Nikole Halladay-Meth FR-1 Oklahoma City 29.08 24.85 23.36 31.32
8 Jacqueline Scott FR-1 Indiana Tech 22.47 24.96 18.72 17.48
9 Iantha Wright FR-1 Life 24.23 24.98 18.99 21.24
10 Antonishka Deveaux SO-2 Indiana Tech 20.54 25.04 21.04 22.29
11 Allana Paul FR-1 Briar Cliff 22.91 25.17 25.43 31.21
12 Asia Gardner JR-3 Siena Heights 30.51 25.21 32.52 32.78
13 Imani Hutchinson JR-3 Park U. 17.67 25.24 32.82 26.25
14 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 19.22 25.28 24.78 23.01
15 Doneasha Brewer SO-2 Indiana Tech 26.36 25.34 20.53 18.00
16 Savannah Butler JR-3 MidAmerica Nazarene 32.84 25.65 25.65 29.76
17 Julyah Wilson FR-1 Hastings 20.62 25.77 30.93 28.35
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Kimone Hinds SO-2 Southern-NO 24.46 31.07 21.53
8 Jacqueline Scott FR-1 Indiana Tech 24.96 17.48 17.73
10 Antonishka Deveaux SO-2 Indiana Tech 25.04 28.05 27.05
15 Doneasha Brewer SO-2 Indiana Tech 25.34 27.12 24.33
17 Julyah Wilson FR-1 Hastings 25.77 22.17 19.85
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kadeja Campbell FR-1 Southern-NO 24.22
4 Safia Bright JR-3 Lindsey Wilson 24.62
7 Nikole Halladay-Meth FR-1 Oklahoma City 24.85
9 Iantha Wright FR-1 Life 24.98
11 Allana Paul FR-1 Briar Cliff 25.17
14 Alexandria Johnson SR-4 Tennessee Wesleyan 25.28
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Devin Johnson JR-3 Wayland Baptist 22.79 28.12 31.03 28.36 19.88 24.24 17.94
5 Cheyenne Hill-Johnson SO-2 Wayland Baptist 20.32 26.76 18.83 25.52 21.80 24.77 25.52
6 Amy Braimbridge JR-3 McPherson 22.33 21.59 20.35 19.36 28.29 24.81 23.82
12 Asia Gardner JR-3 Siena Heights 23.70 19.42 27.23 31.01 30.00 25.21 24.71
13 Imani Hutchinson JR-3 Park U. 28.27 28.27 20.95 22.47 19.19 25.24 23.73
16 Savannah Butler JR-3 MidAmerica Nazarene 31.81 20.27 18.47 23.35 23.60 25.65 31.30