March 28, 2019
|
Fort Hays State - Hays, KS

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Saba Khvichava FR-1 Cloud County CC 4:18.00 4:05.71 4:13.09 10
2 Caleb Carrasco SO-2 Colby CC 3:54.55 4:06.89 3:29.86 8
3 Nehemiah Too SO-2 Colby CC 3:05.87 4:07.82 4:15.26 6
4 Santino Kenyi FR-1 Cloud County CC 4:07.92 4:07.92 4:15.36 5
5 Alex Barbosa SO-2 Fort Hays St. 3:55.10 4:10.10 4:45.12 4
6 Luke Stuckey FR-1 Nebraska-Kearney 3:02.72 4:10.29 5:05.36 3
7 Dais Malebana FR-1 Cloud County CC 4:45.06 4:12.26 4:32.44 2
8 Joshua Mehl SR-4 Nebraska-Kearney 3:01.99 4:12.76 3:29.79 1
9 Gabriel Chinya SO-2 Cloud County CC 4:27.96 4:12.79 4:40.60 -
10 Thom Reynders SO-2 Cloud County CC 3:32.57 4:13.05 3:50.28 -
11 Dennis Kiptoo FR-1 Cloud County CC 4:13.20 4:13.20 3:17.50 -
12 Eli Frasher FR-1 Nebraska-Kearney 3:07.39 4:13.23 3:32.72 -
13 Josh Hergenreder SO-2 Nebraska-Kearney 3:53.77 4:14.09 3:58.85 -
14 Mauro Arancibia SO-2 Colby CC 3:00.53 4:14.26 3:08.16 -
15 Tejai Clausen SO-2 Nebraska-Kearney 4:15.19 4:15.19 5:16.44 -
16 Tyler Williams SO-2 Nebraska-Kearney 3:04.06 4:15.63 5:27.21 -
17 Shane Burkey JR-3 Nebraska-Kearney 4:36.98 4:16.46 3:04.66 -
18 Pierce Flanders Sophomore Unattached 3:28.60 4:20.75 5:20.73 -
19 Kylan Wess SO-2 Pratt CC 4:53.16 4:21.75 3:42.49 -
20 Jachob Wiedeburg JR-3 Nebraska-Kearney 3:16.70 4:22.26 3:06.21 -
21 Luke Oatney FR-1 Fort Hays St. 5:26.27 4:23.12 5:42.06 -
22 Ablel Gebreselase FR-1 Cloud County CC 5:04.55 4:24.82 5:01.90 -
23 Matt Thurston SO-2 Nebraska-Kearney 5:37.02 4:25.37 3:37.61 -
24 Jake Weston FR-1 Nebraska-Kearney 5:37.51 4:27.86 4:33.22 -
25 Zach Gascho JR-3 Nebraska-Kearney 5:20.22 4:29.09 5:01.38 -
26 Bryce Holcomb SO-2 Wayne State (Neb.) 5:38.19 4:30.55 5:03.02 -
27 Tito Gonzalez SO-2 Colby CC 5:53.03 4:33.66 5:20.19 -
28 Nathan Pearson JR-3 Wayne State (Neb.) 4:29.98 4:38.33 3:56.58 -
29 Michael Eisenbarth JR-3 Fort Hays St. 3:26.86 4:43.37 4:29.21 -
30 Jose Rodriguez   Unattached 4:44.03 4:46.90 5:35.68 -
31 Anton Reeves FR-1 Cloud County CC 4:00.66 4:49.95 5:36.35 -
32 Ian Baustert FR-1 Colby CC 5:22.23 4:50.29 3:55.14 -
33 Jamall Theodile   Bethany (Kan.) 5:44.32 4:54.29 4:45.47 -
34 Jake Faulkender Freshman Bethany (Kan.) 3:35.03 4:54.55 3:37.97 -
35 Ricky Cuvillier FR-1 Cloud County CC 4:54.87 4:54.87 5:06.67 -
36 Jared Shriver SO-2 Pratt CC 5:27.44 4:57.67 4:10.05 -
37 Geoffrey Torgoy SO-2 Colby CC 5:12.91 4:58.01 3:43.51 -
38 Justin Castillo SO-2 Pratt CC 5:31.07 4:58.26 3:34.75 -
  Erik Chaparro SO-2 Fort Hays St. DNF DNF DNF -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Shane Burkey JR-3 Nebraska-Kearney 3:04.66 4:01.08 5:02.63 4:06.21 3:40.56 4:16.46 3:40.56 -
22 Ablel Gebreselase FR-1 Cloud County CC 3:26.56 4:43.36 4:43.36 5:01.90 3:39.80 4:24.82 5:25.73 -
26 Bryce Holcomb SO-2 Wayne State (Neb.) 4:52.20 5:49.01 4:33.26 5:35.49 3:14.80 4:30.55 5:43.60 -
29 Michael Eisenbarth JR-3 Fort Hays St. 5:17.38 4:09.37 5:14.54 4:06.54 5:31.55 4:43.37 5:45.72 -
30 Jose Rodriguez   Unattached 3:26.57 4:03.87 4:38.30 5:24.20 3:35.18 4:46.90 4:06.74 -
31 Anton Reeves FR-1 Cloud County CC 5:47.94 3:57.76 4:06.46 6:16.94 5:07.35 4:49.95 3:34.57 -
33 Jamall Theodile   Bethany (Kan.) 5:41.38 5:26.67 5:00.18 5:29.61 4:04.26 4:54.29 4:10.15 -
34 Jake Faulkender Freshman Bethany (Kan.) 4:42.77 4:54.55 5:15.17 5:59.36 5:00.45 4:54.55 3:26.19 -
35 Ricky Cuvillier FR-1 Cloud County CC 5:45.00 3:26.41 4:28.34 4:57.82 5:24.36 4:54.87 4:19.49 -
36 Jared Shriver SO-2 Pratt CC 6:12.09 3:52.19 5:39.35 3:43.26 5:00.65 4:57.67 4:16.00 -
37 Geoffrey Torgoy SO-2 Colby CC 4:31.19 5:18.87 3:58.41 4:04.37 3:52.45 4:58.01 4:58.01 -
38 Justin Castillo SO-2 Pratt CC 4:43.35 5:48.97 4:34.40 4:07.56 4:04.58 4:58.26 4:58.26 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Alex Barbosa SO-2 Fort Hays St. 4:22.61 5:05.13 3:45.09 4:10.10 4
9 Gabriel Chinya SO-2 Cloud County CC 2:56.96 4:17.85 3:32.35 4:12.79 -
10 Thom Reynders SO-2 Cloud County CC 4:35.83 3:55.34 2:59.67 4:13.05 -
13 Josh Hergenreder SO-2 Nebraska-Kearney 3:33.44 3:23.28 5:15.08 4:14.09 -
15 Tejai Clausen SO-2 Nebraska-Kearney 5:24.10 5:24.10 4:38.16 4:15.19 -
19 Kylan Wess SO-2 Pratt CC 4:19.14 4:29.61 5:08.87 4:21.75 -
21 Luke Oatney FR-1 Fort Hays St. 4:02.07 3:48.92 4:57.33 4:23.12 -
23 Matt Thurston SO-2 Nebraska-Kearney 3:11.07 5:05.18 3:11.07 4:25.37 -
24 Jake Weston FR-1 Nebraska-Kearney 5:18.76 4:01.08 3:28.93 4:27.86 -
25 Zach Gascho JR-3 Nebraska-Kearney 3:16.44 4:26.40 4:39.86 4:29.09 -
27 Tito Gonzalez SO-2 Colby CC 4:14.51 4:22.72 4:44.61 4:33.66 -
28 Nathan Pearson JR-3 Wayne State (Neb.) 4:29.98 5:45.13 5:25.65 4:38.33 -
32 Ian Baustert FR-1 Colby CC 4:35.78 4:29.97 3:55.14 4:50.29 -
  Erik Chaparro SO-2 Fort Hays St. DNF DNF DNF DNF -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Saba Khvichava FR-1 Cloud County CC 3:55.89 4:05.71 3:06.74 10
2 Caleb Carrasco SO-2 Colby CC 4:48.87 4:06.89 3:47.14 8
3 Nehemiah Too SO-2 Colby CC 4:15.26 4:07.82 2:55.96 6
4 Santino Kenyi FR-1 Cloud County CC 3:35.69 4:07.92 3:50.57 5
6 Luke Stuckey FR-1 Nebraska-Kearney 5:22.88 4:10.29 3:02.72 3
7 Dais Malebana FR-1 Cloud County CC 3:44.52 4:12.26 3:29.38 2
8 Joshua Mehl SR-4 Nebraska-Kearney 5:15.95 4:12.76 2:59.46 1
11 Dennis Kiptoo FR-1 Cloud County CC 4:43.59 4:13.20 3:20.03 -
12 Eli Frasher FR-1 Nebraska-Kearney 3:30.18 4:13.23 3:35.25 -
14 Mauro Arancibia SO-2 Colby CC 4:49.86 4:14.26 3:53.92 -
16 Tyler Williams SO-2 Nebraska-Kearney 3:21.95 4:15.63 4:48.87 -
18 Pierce Flanders Sophomore Unattached 5:20.73 4:20.75 3:44.25 -
20 Jachob Wiedeburg JR-3 Nebraska-Kearney 3:53.42 4:22.26 3:08.83 -