February 22-23, 2019
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cheyenne Moore SR-4 Wis.-Oshkosh 10:41.16 12:11.04 12:05.05 11:11.12 10:05.21 9:59.21 10
2 Lexie Tremble SR-4 Wis.-Eau Claire 8:44.77 12:08.50 13:04.06 8:57.12 13:22.59 10:17.37 8
3 Sam Slattery JR-3 Wis.-Eau Claire 10:05.48 8:08.09 8:32.80 7:37.20 9:09.87 10:17.83 6
4 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 11:44.55 9:22.40 9:10.04 8:08.24 7:18.80 10:18.02 5
5 Katie Wardinski SR-4 Wis.-Platteville 11:08.09 9:10.56 8:45.81 10:06.23 7:13.02 10:18.60 4
6 Emma Drangstveit SO-2 Wis.-Eau Claire 10:24.85 8:39.68 8:14.93 13:05.70 11:26.72 10:18.66 3
7 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 13:01.17 7:26.38 9:05.58 13:25.97 10:01.37 10:19.97 2
8 Amanda Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 11:23.74 9:19.43 13:15.63 12:32.12 11:17.53 10:21.58 1
9 Ashton Keene JR-3 Wis.-Oshkosh 8:47.52 7:25.88 9:25.20 8:09.84 10:46.84 10:28.00 -
10 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 9:04.23 12:07.75 9:23.21 10:13.84 7:41.96 10:32.82 -
11 Dakota Holzem JR-3 Wis.-La Crosse 9:29.97 10:01.63 11:04.96 12:33.62 12:14.62 10:33.29 -
12 Georgia Harrison JR-3 Wis.-Stevens Point 10:10.51 12:11.34 8:28.76 11:20.46 12:17.69 10:35.94 -
13 Jessica Petruzates JR-3 Wis.-Stout 7:34.52 9:23.34 12:09.79 13:33.01 12:28.99 10:40.16 -
14 Annie Brekken SR-4 Wis.-La Crosse 10:59.94 13:46.52 7:34.91 10:59.94 8:19.76 10:40.71 -
15 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 11:00.88 13:09.21 11:32.96 8:58.97 13:34.87 10:41.63 -
16 Katie Schaefer FR-1 Wis.-Stevens Point 12:26.68 13:18.18 9:07.14 7:49.90 7:30.59 10:43.69 -
17 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 7:57.96 12:29.24 10:52.35 9:02.55 12:09.86 10:45.89 -
18 Linnea Cochran SO-2 Wis.-La Crosse 12:50.53 11:19.88 13:16.43 8:18.58 13:03.48 10:47.50 -
19 Jessie Braun SO-2 Wis.-Whitewater 12:30.21 13:35.44 10:32.78 13:28.92 10:52.35 10:52.35 -
20 Brittany Staab JR-3 Wis.-Stout 14:09.79 12:37.57 7:47.72 14:03.20 12:04.63 10:58.75 -
21 Naomi Long FR-1 Wis.-Eau Claire 11:08.07 9:55.31 13:26.97 8:29.32 14:19.89 11:01.45 -
22 Delaney Schultz FR-1 Wis.-La Crosse 11:05.46 13:51.83 8:39.06 13:31.87 7:45.83 11:05.46 -
23 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 8:51.40 13:07.00 10:39.02 8:17.76 13:40.64 11:12.65 -
  Libby Brugger JR-3 Wis.-La Crosse DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Cheyenne Moore SR-4 Wis.-Oshkosh 10:47.15 9:59.21 10
11 Dakota Holzem JR-3 Wis.-La Crosse 8:07.64 10:33.29 -
13 Jessica Petruzates JR-3 Wis.-Stout 9:48.95 10:40.16 -
15 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 12:11.46 10:41.63 -
16 Katie Schaefer FR-1 Wis.-Stevens Point 9:00.70 10:43.69 -
17 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 12:03.40 10:45.89 -
18 Linnea Cochran SO-2 Wis.-La Crosse 10:28.08 10:47.50 -
19 Jessie Braun SO-2 Wis.-Whitewater 10:58.88 10:52.35 -
20 Brittany Staab JR-3 Wis.-Stout 9:33.12 10:58.75 -
22 Delaney Schultz FR-1 Wis.-La Crosse 14:05.14 11:05.46 -
23 Katie Faris FR-1 Wis.-Eau Claire 14:14.27 11:12.65 -
  Libby Brugger JR-3 Wis.-La Crosse DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Lexie Tremble SR-4 Wis.-Eau Claire 10:17.37 8
3 Sam Slattery JR-3 Wis.-Eau Claire 10:17.83 6
4 Morgan Marek SR-4 Wis.-Eau Claire 10:18.02 5
5 Katie Wardinski SR-4 Wis.-Platteville 10:18.60 4
6 Emma Drangstveit SO-2 Wis.-Eau Claire 10:18.66 3
7 Linsey Tolkkinen SR-4 Wis.-River Falls 10:19.97 2
8 Amanda Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 10:21.58 1
9 Ashton Keene JR-3 Wis.-Oshkosh 10:28.00 -
10 Molly Perkins JR-3 Wis.-Stout 10:32.82 -
12 Georgia Harrison JR-3 Wis.-Stevens Point 10:35.94 -
14 Annie Brekken SR-4 Wis.-La Crosse 10:40.71 -
21 Naomi Long FR-1 Wis.-Eau Claire 11:01.45 -