February 21-23, 2019
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Amanda Mosborg SO-2 Carleton 10:37.83 9:48.29 10:19.25 10
2 Martha Hubell JR-3 St. Thomas (Minn.) 8:28.12 10:02.21 10:27.30 8
3 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 9:56.28 12:01.81 10:27.66 6
4 Emma Greenlee SO-2 Carleton 13:36.21 12:58.54 10:27.85 5
5 Morgan Pierce SR-4 St. Benedict 9:57.44 13:06.10 10:28.88 4
6 Madeline Dopp SR-4 Hamline 8:35.69 11:06.63 10:28.89 3
7 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 8:18.06 8:30.67 10:30.45 2
8 Kourtney Kulseth SO-2 Gustavus Adolphus 12:56.38 8:37.59 10:31.20 1
9 Abby Goff FR-1 St. Benedict 11:19.23 8:34.18 10:34.79 -
10 Samantha Schnirring SR-4 Carleton 11:40.45 12:05.92 10:36.77 -
11 Gabriela Passmore JR-3 Gustavus Adolphus 12:20.57 7:50.10 10:43.97 -
12 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 12:37.34 10:01.99 10:47.30 -
13 Amber Matzoll SR-4 St. Thomas (Minn.) 13:44.56 8:00.46 10:49.26 -
14 Marlee Yost-Wolff SR-4 Macalester 7:54.66 11:09.73 10:50.22 -
15 Mary Naas SR-4 St. Olaf 9:06.33 9:45.36 10:50.39 -
16 Kara Andersen JR-3 Concordia-Moorhead 8:42.13 13:22.78 10:52.66 -
17 Bernadette Hayden JR-3 Hamline 12:58.15 11:20.06 10:53.90 -
18 Meredith Moore JR-3 St. Olaf 8:06.10 12:55.13 10:56.89 -
19 Berit Hudson Rasmussen JR-3 Carleton 13:28.42 8:45.80 10:57.25 -
20 Molly Clarke JR-3 St. Thomas (Minn.) 13:28.84 10:18.14 10:57.59 -
21 Kathleen Miles SR-4 Hamline 13:04.00 7:54.35 10:58.82 -
22 Sara Miller SO-2 St. Thomas (Minn.) 10:34.93 13:33.50 11:01.38 -
23 Grace Leslie SO-2 Carleton 8:10.14 9:23.00 11:02.35 -
24 Sarah Anderson JR-3 Gustavus Adolphus 9:32.78 12:12.63 11:06.02 -
25 Iliana Ramon FR-1 Gustavus Adolphus 9:20.64 9:33.99 11:07.42 -
26 Tarja Nelsen SR-4 Concordia-Moorhead 8:29.20 11:03.30 11:10.00 -
27 Brianna Gruenberg SR-4 Concordia-Moorhead 8:12.21 11:54.71 11:14.25 -
28 Mackinzee Miest FR-1 Gustavus Adolphus 8:47.75 9:08.05 11:16.60 -
  Lisa Fisher JR-3 St. Olaf DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Amber Matzoll SR-4 St. Thomas (Minn.) 12:33.15 10:49.26 9:31.35 11:02.25 -
14 Marlee Yost-Wolff SR-4 Macalester 12:53.77 10:50.22 13:52.29 12:34.26 -
15 Mary Naas SR-4 St. Olaf 11:03.40 10:50.39 8:46.82 13:13.48 -
18 Meredith Moore JR-3 St. Olaf 14:07.39 10:56.89 8:12.67 8:32.38 -
19 Berit Hudson Rasmussen JR-3 Carleton 9:38.38 10:57.25 11:43.26 8:52.38 -
20 Molly Clarke JR-3 St. Thomas (Minn.) 12:16.50 10:57.59 13:28.84 10:24.71 -
21 Kathleen Miles SR-4 Hamline 13:17.18 10:58.82 9:59.53 11:58.12 -
22 Sara Miller SO-2 St. Thomas (Minn.) 9:35.40 11:01.38 13:20.27 13:26.89 -
23 Grace Leslie SO-2 Carleton 10:09.37 11:02.35 11:48.72 8:10.14 -
24 Sarah Anderson JR-3 Gustavus Adolphus 14:12.51 11:06.02 9:26.12 14:25.83 -
25 Iliana Ramon FR-1 Gustavus Adolphus 9:20.64 11:07.42 11:54.14 12:47.54 -
26 Tarja Nelsen SR-4 Concordia-Moorhead 8:09.10 11:10.00 12:43.80 10:29.80 -
27 Brianna Gruenberg SR-4 Concordia-Moorhead 11:34.48 11:14.25 12:41.91 11:41.22 -
28 Mackinzee Miest FR-1 Gustavus Adolphus 12:51.33 11:16.60 9:28.35 12:31.03 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Amanda Mosborg SO-2 Carleton 9:35.91 10:19.25 7:19.67 11:45.95 7:44.44 12:41.68 11:27.37 10
2 Martha Hubell JR-3 St. Thomas (Minn.) 7:19.11 10:27.30 12:45.31 12:20.22 10:39.85 13:29.22 7:56.75 8
3 Sara Ness JR-3 St. Thomas (Minn.) 8:53.52 10:27.66 8:15.86 12:33.20 9:56.28 8:03.30 9:24.90 6
4 Emma Greenlee SO-2 Carleton 11:55.75 10:27.85 11:05.53 9:56.46 7:19.50 7:57.17 9:43.90 5
5 Morgan Pierce SR-4 St. Benedict 7:45.38 10:28.88 11:50.64 13:24.97 13:06.10 12:47.24 9:57.44 4
6 Madeline Dopp SR-4 Hamline 8:23.12 10:28.89 7:20.23 11:31.78 8:04.25 13:06.12 12:40.96 3
7 Riley McMahon SO-2 St. Catherine 10:30.45 10:30.45 12:23.94 13:33.28 7:59.15 11:08.28 11:58.72 2
8 Kourtney Kulseth SO-2 Gustavus Adolphus 12:37.44 10:31.20 13:34.25 10:50.14 13:34.25 11:02.76 13:40.56 1
9 Abby Goff FR-1 St. Benedict 11:57.32 10:34.79 8:15.14 8:27.84 9:31.32 11:50.97 11:57.32 -
10 Samantha Schnirring SR-4 Carleton 11:34.08 10:36.77 12:50.50 8:23.05 10:17.67 13:03.23 8:03.95 -
11 Gabriela Passmore JR-3 Gustavus Adolphus 11:54.81 10:43.97 12:33.45 13:24.97 11:16.17 9:20.26 8:41.62 -
12 Olivia Moll FR-1 St. Thomas (Minn.) 8:05.48 10:47.30 13:42.07 14:01.49 11:13.20 14:01.49 11:13.20 -
16 Kara Andersen JR-3 Concordia-Moorhead 8:16.03 10:52.66 11:51.40 10:39.61 10:33.08 13:22.78 12:37.09 -
17 Bernadette Hayden JR-3 Hamline 10:08.13 10:53.90 9:28.90 8:36.59 11:59.29 9:55.05 12:12.37 -
  Lisa Fisher JR-3 St. Olaf DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -