February 21-23, 2019
|
Saint Olaf College-Tostrud Center - Northfield, MN
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josie Herrmann SO-2 Concordia-Moorhead 3:01.85 2:07.30 3:36.41 3:34.59 3:30.95 10
2 Helen Dolan SO-2 Hamline 3:02.00 3:22.02 3:02.00 2:20.14 3:54.78 8
3 Abigail Schnabel SR-4 Gustavus Adolphus 3:02.19 3:14.95 3:27.70 2:34.87 2:11.18 6
4 Alia Benedict SR-4 Macalester 3:02.69 3:41.06 3:31.92 3:06.35 2:17.02 5
5 Natalie Marsh SO-2 Carleton 3:04.28 2:36.64 2:58.76 3:59.57 3:11.66 4
6 Helen Schuda JR-3 Carleton 3:04.29 3:46.68 3:42.99 2:42.18 3:31.94 3
7 Carly Scheuerman SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:04.56 3:28.56 2:55.34 3:56.24 3:43.32 2
8 Josie Blake SO-2 Gustavus Adolphus 3:05.84 3:39.30 3:15.14 3:33.72 2:58.41 1
9 Holly Ellingson SR-4 Macalester 3:06.57 2:12.47 3:40.16 2:31.13 3:58.81 -
10 Haley Anderson JR-3 Gustavus Adolphus 3:07.61 2:28.22 2:31.97 2:15.08 2:46.98 -
11 Alexandra Maddux FR-1 Hamline 3:07.78 3:39.71 4:02.24 3:47.22 2:15.21 -
12 Anna Kroll SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:09.39 3:35.91 2:23.94 3:13.18 3:28.33 -
13 Meritt Miller SO-2 Concordia-Moorhead 3:09.96 3:02.37 3:40.36 2:24.37 2:49.07 -
14 Maddy Kennard SO-2 Macalester 3:10.22 3:53.97 2:56.91 4:03.49 2:18.86 -
15 Taylor Santangelo FR-1 St. Benedict 3:10.50 2:30.50 3:14.31 3:08.60 2:49.55 -
16 Elizabeth Zimmerman SO-2 Carleton 3:10.91 3:41.46 3:52.91 3:07.10 3:31.91 -
17 Tierney Winter JR-3 Gustavus Adolphus 3:11.89 2:37.35 2:56.54 2:29.68 3:44.52 -
18 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 3:12.22 3:04.54 3:54.51 3:46.82 3:06.46 -
19 Jena Hauch SO-2 St. Olaf 3:12.47 3:00.93 2:20.51 2:37.83 3:35.57 -
20 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 3:14.07 3:06.31 4:04.53 2:25.56 3:16.01 -
21 Elizabeth Vought SR-4 Concordia-Moorhead 3:15.04 3:28.70 3:13.09 2:45.79 3:59.90 -
22 Kelly Segura SR-4 Bethel (Minn.) 3:17.81 2:28.36 3:09.90 2:28.36 2:54.08 -
23 Emily Rugloski FR-1 Concordia-Moorhead 3:19.76 4:03.71 4:17.69 3:23.76 2:37.81 -
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Alia Benedict SR-4 Macalester 3:39.23 2:40.77 3:46.54 2:49.91 3:02.69 3:41.06 2:07.89 5
10 Haley Anderson JR-3 Gustavus Adolphus 3:54.52 2:45.10 3:43.26 2:46.98 3:07.61 3:05.74 4:00.14 -
12 Anna Kroll SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:39.70 3:15.08 3:26.44 3:49.17 3:09.39 2:33.41 3:30.23 -
16 Elizabeth Zimmerman SO-2 Carleton 3:18.55 3:56.73 4:06.28 3:14.73 3:10.91 4:06.28 3:58.64 -
18 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 2:16.48 3:31.45 2:16.48 2:39.55 3:12.22 3:33.37 2:56.85 -
21 Elizabeth Vought SR-4 Concordia-Moorhead 4:13.56 4:01.85 2:47.74 3:56.00 3:15.04 2:26.28 3:34.55 -
22 Kelly Segura SR-4 Bethel (Minn.) 3:19.79 2:34.30 3:03.97 3:27.70 3:17.81 3:27.70 3:23.75 -
23 Emily Rugloski FR-1 Concordia-Moorhead 4:15.70 3:21.76 2:43.81 3:09.78 3:19.76 3:13.77 2:27.83 -
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Natalie Marsh SO-2 Carleton 3:04.28 4
9 Holly Ellingson SR-4 Macalester 3:06.57 -
11 Alexandra Maddux FR-1 Hamline 3:07.78 -
13 Meritt Miller SO-2 Concordia-Moorhead 3:09.96 -
14 Maddy Kennard SO-2 Macalester 3:10.22 -
15 Taylor Santangelo FR-1 St. Benedict 3:10.50 -
20 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 3:14.07 -
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Josie Herrmann SO-2 Concordia-Moorhead 3:01.85 3:05.49 3:36.41 3:14.58 10
2 Helen Dolan SO-2 Hamline 3:02.00 2:58.36 3:03.82 2:18.32 8
3 Abigail Schnabel SR-4 Gustavus Adolphus 3:02.19 3:36.81 2:07.54 2:53.08 6
6 Helen Schuda JR-3 Carleton 3:04.29 2:47.71 3:52.21 2:55.08 3
7 Carly Scheuerman SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:04.56 3:48.86 2:42.42 3:08.26 2
8 Josie Blake SO-2 Gustavus Adolphus 3:05.84 2:50.98 3:59.74 2:36.11 1
17 Tierney Winter JR-3 Gustavus Adolphus 3:11.89 2:45.03 3:40.68 3:56.03 -
19 Jena Hauch SO-2 St. Olaf 3:12.47 4:02.52 3:18.25 3:50.97 -