March 22-23, 2019
|
Transylvania - Lexington, KY
|
Timing: Zach Wilder

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Burnam FR-1 Transylvania 1:57.97 10
2 Sam Kiser SO-2 Campbellsville 1:59.31 8
3 Sair Salgado FR-1 Berea 1:59.83 6
4 Darius Payne JR-3 Southern Indiana 1:59.97 5
5 Johnathan West FR-1 Berea 2:00.33 4
6 Logan McKenzie JR-3 Berea 2:00.51 3
7 Tanner Carson SR-4 Berea 2:00.65 2
8 Hayden Veach JR-3 Hanover 2:00.89 1
9 Clay Dixon Senior Unattached 2:01.09   
10 Arie Macias SO-2 Southern Indiana 2:01.29 -
11 Almustapha Silvester JR-3 Southern Indiana 2:01.51 -
12 Demontrae Lapsley SO-2 Southern Indiana 2:02.22 -
13 Ross Klocke SR-4 Thomas More 2:02.43 -
14 Grant Ward FR-1 Capital 2:02.49 -
15 Tyler Kruse JR-3 Southern Indiana 2:03.94 -
16 Camryn Snapp JR-3 Campbellsville 2:04.07 -
17 Taton Bertsch FR-1 Wilmington (Ohio) 2:04.12 -
18 Nicholas Saylor FR-1 Alice Lloyd 2:05.24 -
19 Bryce Gatewood FR-1 Hanover 2:05.31 -
20 Eli Thomas FR-1 Spalding 2:05.60 -
21 Daniel Fakunle FR-1 Lindsey Wilson 2:05.69 -
22 Dustin Wheeler JR-3 Georgetown (Ky.) 2:05.88 -
23 Issac Domenech SO-2 Berea 2:06.10 -
24 Landon Bond JR-3 Berea 2:06.13 -
25 Daniel Miller FR-1 Clarke 2:06.30 -
26 Ryan Wolf FR-1 Pikeville 2:07.09 -
27 Gage Cousineau FR-1 Berea 2:07.10 -
28 Ronny Smith SR-4 Thomas More 2:07.16 -
29 Joshua Murdock SO-2 Lindsey Wilson 2:07.31 -
30 Aaron Mattingly SO-2 Lindsey Wilson 2:07.34 -
31 Jacob Hamilton SO-2 Campbellsville 2:07.53 -
32 Jonathon Long JR-3 Lindsey Wilson 2:07.61 -
33 Hunter Preston FR-1 Lindsey Wilson 2:08.08 -
34 Tyler Little FR-1 Berea 2:08.23 -
35 Josh Cyrus SO-2 Wilmington (Ohio) 2:08.28 -
36 Noah Saltsman FR-1 Spalding 2:08.98 -
37 Gabriel Johnson FR-1 Berea 2:09.09 -
38 Robert Payne FR-1 Transylvania 2:09.11 -
39 Jaylun Wallace FR-1 Lindsey Wilson 2:09.48 -
40 Jimmy Slowik SO-2 Clarke 2:09.52 -
41 Jordan Tucker FR-1 Lindsey Wilson 2:10.00 -
42 Ben Gray SO-2 Mount St. Joseph 2:10.65 -
43 Wesley Qualls SO-2 Georgetown (Ky.) 2:11.36 -
44 Levi Owens SO-2 Lindsey Wilson 2:11.93 -
45 George Rickett FR-1 Wilmington (Ohio) 2:12.80 -
46 Tyre Hall JR-3 Clarke 2:12.91 -
47 Devin Roche SO-2 Brescia 2:12.96 -
48 Lucas Overmyer SR-4 Spalding 2:14.93 -
49 David Roberdeaux FR-1 Thomas More 2:15.23 -
50 Sam Foote FR-1 Wilmington (Ohio) 2:18.56 -
51 Ethan DeRossett SO-2 Georgetown (Ky.) 2:19.83 -
52 Ty Reagan FR-1 Alice Lloyd 2:20.36 -
53 Daniel Peter FR-1 Transylvania 2:21.39 -
54 Carter Moore FR-1 Capital 2:23.47 -
55 Jacob Bush FR-1 Alice Lloyd 2:23.98 -
  Jonas Pyle SO-2 Capital DNF   
  Noah Brown FR-1 Lindsey Wilson DNS   
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Nicholas Saylor FR-1 Alice Lloyd 1:32.68 2:06.50 2:25.28 1:37.69 2:05.24 2:12.76 -
28 Ronny Smith SR-4 Thomas More 2:17.34 2:45.31 1:39.19 2:27.51 2:07.16 1:31.56 -
32 Jonathon Long JR-3 Lindsey Wilson 2:10.17 1:56.13 2:38.24 1:40.82 2:07.61 2:21.65 -
38 Robert Payne FR-1 Transylvania 2:29.77 1:39.42 1:47.17 1:57.49 2:09.11 2:34.94 -
42 Ben Gray SO-2 Mount St. Joseph 1:48.44 2:06.73 2:21.11 2:43.32 2:10.65 1:32.77 -
43 Wesley Qualls SO-2 Georgetown (Ky.) 1:31.96 2:21.87 1:49.03 1:56.91 2:11.36 1:41.15 -
45 George Rickett FR-1 Wilmington (Ohio) 2:26.08 2:07.49 1:52.88 2:07.49 2:12.80 2:10.15 -
46 Tyre Hall JR-3 Clarke 2:40.83 1:58.29 1:47.66 2:35.51 2:12.91 2:26.21 -
49 David Roberdeaux FR-1 Thomas More 2:42.28 2:19.29 2:08.47 2:12.53 2:15.23 2:03.06 -
50 Sam Foote FR-1 Wilmington (Ohio) 1:48.08 2:43.50 1:49.47 1:43.92 2:18.56 2:57.36 -
51 Ethan DeRossett SO-2 Georgetown (Ky.) 1:43.48 2:50.60 2:05.85 2:46.40 2:19.83 2:49.20 -
52 Ty Reagan FR-1 Alice Lloyd 2:37.21 2:44.23 2:37.21 1:39.66 2:20.36 1:38.26 -
53 Daniel Peter FR-1 Transylvania 2:15.74 1:44.63 1:48.87 2:45.43 2:21.39 2:14.32 -
54 Carter Moore FR-1 Capital 2:23.47 2:53.60 3:00.78 1:54.78 2:23.47 2:59.34 -
55 Jacob Bush FR-1 Alice Lloyd 2:35.50 1:45.11 1:53.75 2:00.95 2:23.98 2:49.90 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Daniel Fakunle FR-1 Lindsey Wilson 2:14.49 1:53.13 1:36.79 2:05.69 2:14.49 2:32.09 2:32.09 -
23 Issac Domenech SO-2 Berea 1:49.71 1:33.32 2:13.67 2:06.10 2:35.11 1:53.49 2:33.85 -
25 Daniel Miller FR-1 Clarke 1:43.57 1:54.94 1:44.83 2:06.30 2:21.46 1:34.73 1:52.41 -
26 Ryan Wolf FR-1 Pikeville 2:07.09 1:39.13 2:13.45 2:07.09 2:10.91 2:29.97 1:55.66 -
29 Joshua Murdock SO-2 Lindsey Wilson 2:21.32 2:25.14 1:54.58 2:07.31 2:16.23 1:43.13 1:52.04 -
30 Aaron Mattingly SO-2 Lindsey Wilson 2:35.36 2:26.45 1:53.34 2:07.34 1:38.06 2:13.71 1:40.60 -
33 Hunter Preston FR-1 Lindsey Wilson 1:55.28 2:18.33 1:29.66 2:08.08 1:51.43 2:00.40 2:09.36 -
36 Noah Saltsman FR-1 Spalding 1:47.06 2:10.27 2:38.65 2:08.98 2:19.30 2:41.23 1:50.93 -
39 Jaylun Wallace FR-1 Lindsey Wilson 1:42.29 2:06.89 2:35.38 2:09.48 2:40.56 2:44.44 2:37.97 -
40 Jimmy Slowik SO-2 Clarke 2:40.61 2:25.07 2:26.36 2:09.52 1:59.16 2:05.64 2:19.89 -
41 Jordan Tucker FR-1 Lindsey Wilson 1:49.20 1:36.20 2:46.40 2:10.00 1:46.60 2:30.80 1:54.40 -
44 Levi Owens SO-2 Lindsey Wilson 2:07.98 2:01.38 2:02.70 2:11.93 2:23.81 2:35.68 2:37.00 -
47 Devin Roche SO-2 Brescia 2:38.23 1:35.74 1:43.71 2:12.96 2:30.25 2:10.30 1:37.06 -
48 Lucas Overmyer SR-4 Spalding 2:05.49 1:41.20 2:35.17 2:14.93 2:14.93 2:04.14 1:54.69 -
  Jonas Pyle SO-2 Capital DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Noah Brown FR-1 Lindsey Wilson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Johnathan West FR-1 Berea 2:00.33 2:20.79 2:14.77 4
13 Ross Klocke SR-4 Thomas More 2:02.43 1:55.09 2:28.14 -
14 Grant Ward FR-1 Capital 2:02.49 1:51.47 2:15.97 -
16 Camryn Snapp JR-3 Campbellsville 2:04.07 2:33.85 1:40.50 -
17 Taton Bertsch FR-1 Wilmington (Ohio) 2:04.12 2:09.09 1:54.19 -
19 Bryce Gatewood FR-1 Hanover 2:05.31 1:49.02 2:06.57 -
20 Eli Thomas FR-1 Spalding 2:05.60 2:38.26 2:03.09 -
22 Dustin Wheeler JR-3 Georgetown (Ky.) 2:05.88 1:47.00 1:57.07 -
24 Landon Bond JR-3 Berea 2:06.13 2:35.14 1:56.04 -
27 Gage Cousineau FR-1 Berea 2:07.10 2:07.10 1:59.48 -
31 Jacob Hamilton SO-2 Campbellsville 2:07.53 2:36.87 2:33.04 -
34 Tyler Little FR-1 Berea 2:08.23 1:37.46 1:55.41 -
35 Josh Cyrus SO-2 Wilmington (Ohio) 2:08.28 2:42.92 1:55.46 -
37 Gabriel Johnson FR-1 Berea 2:09.09 2:43.95 2:33.62 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Burnam FR-1 Transylvania 1:34.38 2:28.65 1:57.97 1:24.94 1:52.08 2:26.29 2:14.49 10
2 Sam Kiser SO-2 Campbellsville 1:28.29 1:31.87 1:59.31 2:21.98 2:12.44 1:55.73 1:23.52 8
3 Sair Salgado FR-1 Berea 2:11.82 1:55.04 1:59.83 2:26.20 2:26.20 1:58.64 2:30.99 6
4 Darius Payne JR-3 Southern Indiana 1:47.98 2:19.17 1:59.97 1:33.58 1:56.37 2:16.77 1:33.58 5
6 Logan McKenzie JR-3 Berea 1:59.31 1:55.69 2:00.51 1:52.08 1:38.82 2:13.77 1:40.03 3
7 Tanner Carson SR-4 Berea 1:24.46 2:25.99 2:00.65 2:06.69 2:18.75 2:03.07 2:12.72 2
8 Hayden Veach JR-3 Hanover 2:03.31 2:16.61 2:00.89 2:34.74 1:28.25 2:06.94 2:17.82 1
9 Clay Dixon Senior Unattached 2:03.52 1:52.62 2:01.09 2:01.09 2:10.78 2:02.30 1:27.19   
10 Arie Macias SO-2 Southern Indiana 1:58.87 2:13.42 2:01.29 1:30.97 1:40.67 1:39.46 1:41.89 -
11 Almustapha Silvester JR-3 Southern Indiana 2:17.31 1:44.50 2:01.51 1:54.22 1:38.43 2:23.39 1:45.72 -
12 Demontrae Lapsley SO-2 Southern Indiana 1:59.78 2:09.56 2:02.22 1:57.34 1:59.78 2:20.56 1:56.11 -
15 Tyler Kruse JR-3 Southern Indiana 2:36.17 1:55.27 2:03.94 1:54.03 1:40.40 2:20.06 1:44.11 -