February 15-16, 2019
|
Miami (Outdoor) - Coral Gables, FL

Boys' 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sukeil Foucha SR Piper 1:44.22 2:18.21 1:54.42 2:11.41 1:19.30 1:53.28
2 Lovensky Demelien SR Dillard 1:36.53 2:21.34 2:04.11 1:57.21 1:20.44 1:54.91
3 Winston Quinn   Miami Northwestern HS 2:23.68 2:19.08 2:29.43 2:27.13 1:53.79 1:54.94
4 Tommy Cardenas SR Mater Academy 2:00.52 2:05.15 2:04.00 1:46.61 1:32.71 1:55.88
5 Musa Rigaba SR South Dade 1:30.09 2:22.74 2:07.53 1:32.43 2:22.74 1:57.00
6 Alec Collado SR Miami Coral Park 1:52.79 2:29.22 2:09.24 2:32.74 2:15.12 1:57.49
7 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 1:44.97 1:34.24 2:08.83 1:39.01 2:14.79 1:59.28
8 Jean Dieuvil Jr.   North Miami HS 2:29.69 2:17.72 1:35.80 2:34.48 2:23.70 1:59.75

Boys' 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Winston Quinn   Miami Northwestern HS 1:56.01 1:58.33 1:38.61 2:23.86 2:25.02 2:23.86
2 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:57.00 2:29.76 2:13.38 2:28.59 2:27.42 2:26.25
3 Lovensky Demelien SR Dillard 1:57.55 2:25.77 2:04.61 2:16.36 2:30.47 1:43.45
4 Sukeil Foucha SR Piper 1:58.84 2:34.50 1:36.26 1:48.15 1:36.26 2:33.31
5 Jean Dieuvil Jr.   North Miami HS 1:58.93 2:22.72 1:28.01 2:23.91 1:51.80 1:56.56
6 Musa Rigaba SR South Dade 1:59.02 2:31.16 2:13.31 2:18.07 2:18.07 1:49.50
7 Alec Collado SR Miami Coral Park 1:59.22 1:56.84 2:19.49 2:31.41 2:21.88 2:34.99
8 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 1:59.26 2:31.46 1:50.92 2:20.73 1:52.11 1:30.64
9 Keegan Simms SR Miami Southridge 1:59.26 1:41.38 1:40.18 1:49.72 2:04.03 2:18.35
10 Kevin Kergean JR Miami Columbus 2:00.08 1:33.67 1:31.26 2:28.90 2:21.70 1:38.47
11 Darius Rainey FR Hillsborough 2:01.81 1:47.20 2:03.03 1:38.67 2:18.87 2:37.14
12 Zachary Vincennie JR Spanish River 2:02.38 2:12.17 2:25.64 2:19.52 2:12.17 1:41.58
13 Sebastien Cantave JR Miami Columbus 2:03.06 2:04.29 1:50.76 2:23.98 1:59.37 2:17.83
14 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:03.31 2:09.48 2:20.58 2:30.44 1:28.79 2:35.37
15 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 2:03.93 1:42.87 1:45.34 1:44.11 1:42.87 1:29.23
16 Adrian Arano SR Hillsborough 2:04.47 1:35.85 1:30.87 2:13.19 1:48.29 1:40.82
17 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 2:04.61 2:37.01 1:59.63 1:40.94 2:17.08 2:02.12
18 Jonathan Pitchford SO Marathon 2:04.93 2:02.44 1:33.70 1:27.46 2:22.42 1:38.70
19 Malcolm Brown SO Miami Columbus 2:05.07 1:27.55 1:46.31 1:43.81 1:32.56 2:41.34
20 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:05.25 2:19.03 2:01.50 2:09.01 1:38.95 1:33.94
21 Daniil Shakhov SR NSU University School 2:05.68 2:28.31 2:06.94 2:04.43 2:38.36 2:24.54
22 Emory Clemons FR American Heritage 2:05.79 2:19.63 2:18.37 2:35.98 2:14.60 2:00.76
23 Colin Breslin SR St. Thomas Aquinas 2:05.80 1:39.39 2:28.45 2:10.84 2:43.54 2:32.22
24 Lucas Batista SR Miami Coral Park 2:05.84 2:09.62 2:02.07 2:08.36 2:28.50 2:31.01
25 Valerie Louissaint SR North Miami 2:05.98 1:40.79 2:14.80 1:44.57 1:39.53 2:00.94
26 Jason Davis SR Miami Southridge 2:06.43 2:32.98 2:12.76 2:36.78 1:38.62 1:50.00
27 Mozinski Lince JR Miramar 2:06.51 2:29.29 1:46.27 1:34.89 2:02.72 2:06.51
28 Luka Thompson SR Piper 2:06.64 2:31.97 2:18.04 1:33.72 2:16.78 2:06.64
29 Blake Stern SO NSU University School 2:06.98 1:39.05 2:04.44 2:36.19 1:55.56 1:54.29
30 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:07.16 2:13.52 1:29.02 1:43.00 1:34.10 2:07.16
31 Damurri Little SR Coral Reef 2:07.61 1:47.20 2:07.61 2:11.44 1:53.58 1:38.26
32 David Amat SO Miami Coral Park 2:07.76 1:52.43 2:30.76 1:38.38 2:11.60 1:52.43
33 Jamar Henry SR Miramar 2:08.05 1:56.53 2:27.26 1:50.13 2:00.37 2:40.07
34 Zane Height SR Piper 2:08.17 2:20.99 1:31.00 2:27.40 2:18.43 2:00.48
35 Humberto Ramirez SO Piper 2:08.53 1:33.83 2:22.67 1:45.40 1:46.68 2:44.52
36 La'Pere Francis SR iMater Prep 2:08.98 1:39.32 2:42.52 2:21.88 2:38.65 1:54.80
37 Kamari Kendrick SR Miami Norland 2:09.53 2:28.96 1:57.88 1:52.70 1:53.99 2:19.90
38 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 2:09.61 2:03.13 2:29.06 2:08.32 1:38.51 1:37.21
39 Kristain Bodden SR Mater Academy 2:09.69 1:52.83 1:55.43 2:05.80 2:43.41 2:42.12
40 amari stringer   Miami Northwestern HS 2:10.21 2:46.67 2:44.07 1:49.38 2:02.40 2:12.82
41 Ephiam Joseph   Miami Central HS 2:10.64 2:22.40 1:45.82 2:01.50 1:48.44 2:34.16
42 Aydan Child SR Marathon 2:11.04 2:46.42 1:54.01 1:33.04 1:50.08 2:41.18
43 Anthony Frederick SR North Miami 2:11.87 2:06.60 2:44.84 1:34.95 2:09.24 2:50.12
44 Jamis Scruggs JR Miami Norland 2:12.73 2:04.77 2:49.90 2:36.63 2:04.77 1:58.13
45 Greg Kovacs SO Spanish River 2:12.98 2:11.65 1:34.42 2:42.24 1:50.38 2:23.62
46 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:13.54 2:13.54 2:25.56 2:33.57 1:44.17 2:33.57
47 Reese Revere JR South Dade 2:13.88 2:51.37 1:44.43 1:40.41 1:51.12 1:57.82
48 Marquise Murphy SR Homestead 2:13.90 2:31.31 2:13.90 2:47.38 2:29.97 1:40.43
49 Donold Ferguson SO Coral Reef 2:14.45 2:19.83 2:37.31 1:59.66 1:51.60 2:31.93
50 Charles Sealy   Miami Norland HS 2:15.05 2:46.12 1:38.59 2:52.87 2:02.90 2:05.60
51 Isaiah Hall SO Miami Killian 2:16.56 2:16.56 2:30.22 1:53.35 2:35.68 2:42.51
52 Darnelle Joseph SO Homestead 2:16.59 2:19.33 2:57.57 1:45.18 2:39.81 2:05.67
53 Jayven Cruz JR Dillard 2:16.75 2:05.81 2:44.10 1:39.83 2:45.47 2:00.34
54 Mateo Rohlfs   Doral Academy Charter HS 2:17.36 1:59.51 1:58.13 1:52.64 2:02.25 2:47.58
55 Max Lipsky SO NSU University School 2:17.62 2:27.26 2:43.77 2:50.65 1:43.22 2:02.49
56 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 2:17.89 2:55.12 2:22.03 2:02.73 1:40.66 1:44.80
57 Christian Fontalvo SO Monsignor Pace 2:18.54 3:00.11 2:36.55 2:25.47 2:00.53 2:08.85
58 Jean Rodriquez FR Mater Academy 2:18.71 1:45.42 1:37.10 1:39.88 2:18.71 2:04.84
59 Caleb Rubio SR American 2:19.07 2:45.50 2:27.42 2:06.56 2:28.81 2:53.84
60 Jaydon Rodriquez   Miami Central HS 2:20.08 2:10.28 1:42.26 3:02.11 1:56.27 1:38.06
61 Matthew Pierre FR Dr. Krop 2:20.15 1:39.51 1:43.72 1:56.33 2:55.19 2:17.35
62 Lucas Mardis SO St. Thomas Aquinas 2:20.41 2:58.32 2:58.32 1:46.72 2:34.46 1:38.29
63 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 2:20.91 2:02.60 3:01.78 2:42.05 2:35.01 2:01.19
64 Joshua Tovar SO Coral Reef 2:21.52 2:05.96 2:59.73 2:28.60 1:46.14 1:53.22
65 Deren Arilez FR Somerset Academy (PP) 2:21.61 2:07.45 2:00.37 2:28.69 2:25.86 1:53.29
66 Joshua Laufer SR Miami Beach 2:22.57 2:32.55 1:59.76 2:36.83 1:52.63 2:05.47
67 Nicolas Serrano FR St. Thomas Aquinas 2:23.02 2:55.92 2:27.31 1:58.71 1:57.28 2:55.92
68 Joel Talley FR Southwest Miami 2:23.23 3:04.77 2:10.34 2:07.48 2:11.78 2:50.45
69 Nicholas Rivas SR Southwest Miami 2:24.04 2:02.44 1:50.91 2:13.96 2:38.45 1:53.80
70 Andre Fields   Miami Carol City HS 2:24.68 2:55.07 1:52.85 2:26.13 1:51.41 1:47.07
71 Jaime Chea   Doral Academy Charter HS 2:24.73 2:31.97 1:44.21 2:56.57 3:00.92 2:27.63
72 Aleck Estrada   Doral Academy Charter HS 2:24.97 2:42.37 2:03.23 3:04.12 2:36.57 2:11.93
73 dylan tirse SO Somerset Academy (PP) 2:26.08 1:53.95 2:14.40 1:48.10 2:20.24 2:33.39
74 Patrick Grey JR Braddock 2:26.65 2:54.52 1:42.66 2:01.72 2:33.99 2:25.19
75 Evans Rolle SO South Dade 2:26.80 2:41.48 2:53.23 3:00.57 3:02.04 2:20.93
76 Justin Norris SR Miami Beach 2:27.08 2:35.91 2:46.20 2:56.50 2:43.26 2:05.02
77 NICHOLAS ALI   Doral Academy Charter HS 2:27.14 2:38.92 2:30.09 1:57.72 2:40.39 2:53.63
78 JULIAN RUBINOVICH   Miami Beach HS 2:28.74 2:59.98 1:45.61 2:27.26 2:00.48 2:28.74
79 Nicolas Murphy   Miami Central HS 2:28.85 2:13.97 2:55.65 1:59.08 2:02.06 2:19.92
80 Devontae Johnson   Miami Jackson HS 2:28.98 2:40.90 2:58.78 2:57.29 2:06.64 2:17.07
81 Wayne Jean-Baptiste FR Monsignor Pace 2:29.14 2:21.69 2:09.76 2:17.21 1:44.40 3:12.39
82 Tajae Rowe FR Somerset Academy (PP) 2:29.30 2:23.33 2:08.40 1:46.01 2:29.30 1:48.99
83 Keem Malbranche JR Monsignor Pace 2:29.40 1:46.08 2:08.49 2:21.93 2:27.91 3:00.78
84 Francesco Orlandi SR Southwest Miami 2:29.54 2:47.49 2:07.11 1:55.15 1:59.64 3:05.43
85 Dakota Quinones SO Coral Reef 2:30.27 1:54.21 3:12.35 3:04.84 2:51.31 2:31.78
86 Ricardo Llera FR Doctor's Charter 2:30.36 1:45.26 1:55.78 1:55.78 2:42.39 2:21.34
87 Alejandro Ortega   Riviera Preparatory School 2:31.35 1:58.06 2:37.41 1:52.00 2:57.08 1:47.46
88 Jason Velasquez FR Southwest Miami 2:31.91 2:13.68 3:03.82 2:36.47 2:51.66 3:09.89
89 Ahmad Inshanally SO Miami Killian 2:32.62 1:49.89 3:16.88 3:03.15 1:54.47 2:41.78
90 Alexander Deybach SR Miami Beach 2:33.85 2:12.32 3:13.86 2:12.32 2:56.93 3:09.24
91 Jordan Silva JR American 2:34.06 3:17.20 2:26.36 2:49.47 3:14.12 3:17.20
92 Michael Christian   Miami Carol City HS 2:34.18 2:17.22 2:18.77 2:44.98 2:31.10 2:43.43
93 Kris Bonilla   Marathon MS/HS 2:34.40 2:03.52 2:15.88 2:20.51 3:06.83 2:52.93
94 Pedro Rodriguez SO iMater Prep 2:34.89 3:10.52 2:13.21 3:19.81 3:05.87 1:48.43
95 Micheal Scott   Miami Jackson HS 2:36.01 2:04.81 2:34.45 2:37.57 2:50.05 2:54.74
96 Sebastien Emmanuel JR Monsignor Pace 2:36.93 2:05.55 2:43.21 2:30.66 2:58.90 2:00.84
97 Kahmyah Russell JR American 2:41.39 2:18.80 2:09.12 2:26.87 2:51.08 2:43.01
98 Alexander Baez SO Miami Killian 2:41.63 2:14.16 3:02.65 2:59.41 3:05.88 2:56.18
99 Bryan Tejera JR Braddock 2:41.85 2:40.24 2:54.80 2:54.80 1:53.30 3:25.55
100 Marvens Buly JR Homestead 2:42.38 2:31.02 3:26.23 2:08.28 2:11.53 3:31.10
101 Shain McDonald SO Miami Southridge 2:45.62 3:35.31 3:23.72 2:53.91 2:47.28 2:19.12
102 Michael Charley   Riviera Preparatory School 2:50.61 2:19.90 2:16.49 3:21.32 3:26.44 3:16.21
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Lovensky Demelien SR Dillard 2:24.59 1:57.55 1:36.39
17 Wesley Magnell SR Flagler Palm Coast 1:49.66 2:04.61 2:17.08
24 Lucas Batista SR Miami Coral Park 1:34.38 2:05.84 2:36.05
38 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 1:54.06 2:09.61 2:04.43
44 Jamis Scruggs JR Miami Norland 2:39.28 2:12.73 2:10.08
45 Greg Kovacs SO Spanish River 2:05.01 2:12.98 1:34.42
69 Nicholas Rivas SR Southwest Miami 1:50.91 2:24.04 2:58.61
83 Keem Malbranche JR Monsignor Pace 2:30.90 2:29.40 1:44.58
97 Kahmyah Russell JR American 2:55.92 2:41.39 2:01.05
99 Bryan Tejera JR Braddock 1:59.77 2:41.85 2:38.62
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Alec Collado SR Miami Coral Park 1:37.76 1:59.22 1:54.46
33 Jamar Henry SR Miramar 1:38.60 2:08.05 1:29.64
48 Marquise Murphy SR Homestead 2:13.90 2:13.90 1:53.82
55 Max Lipsky SO NSU University School 2:20.38 2:17.62 2:07.99
61 Matthew Pierre FR Dr. Krop 1:38.11 2:20.15 3:00.80
65 Deren Arilez FR Somerset Academy (PP) 1:53.29 2:21.61 2:44.27
67 Nicolas Serrano FR St. Thomas Aquinas 2:40.19 2:23.02 2:34.47
74 Patrick Grey JR Braddock 2:20.79 2:26.65 2:03.19
86 Ricardo Llera FR Doctor's Charter 2:01.80 2:30.36 2:55.93
90 Alexander Deybach SR Miami Beach 3:09.24 2:33.85 2:35.39
101 Shain McDonald SO Miami Southridge 2:57.22 2:45.62 3:35.31
102 Michael Charley   Riviera Preparatory School 2:13.08 2:50.61 2:28.43
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jean Dieuvil Jr.   North Miami HS 1:58.93
6 Musa Rigaba SR South Dade 1:59.02
28 Luka Thompson SR Piper 2:06.64
29 Blake Stern SO NSU University School 2:06.98
36 La'Pere Francis SR iMater Prep 2:08.98
41 Ephiam Joseph   Miami Central HS 2:10.64
68 Joel Talley FR Southwest Miami 2:23.23
75 Evans Rolle SO South Dade 2:26.80
77 NICHOLAS ALI   Doral Academy Charter HS 2:27.14
87 Alejandro Ortega   Riviera Preparatory School 2:31.35
92 Michael Christian   Miami Carol City HS 2:34.18
93 Kris Bonilla   Marathon MS/HS 2:34.40
95 Micheal Scott   Miami Jackson HS 2:36.01
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Tommy Cardenas SR Mater Academy 1:21.90 2:15.72 1:57.00
19 Malcolm Brown SO Miami Columbus 2:11.33 2:20.08 2:05.07
25 Valerie Louissaint SR North Miami 2:05.98 2:38.74 2:05.98
32 David Amat SO Miami Coral Park 2:05.21 1:53.71 2:07.76
35 Humberto Ramirez SO Piper 2:36.81 2:38.10 2:08.53
39 Kristain Bodden SR Mater Academy 2:18.77 2:35.63 2:09.69
53 Jayven Cruz JR Dillard 1:38.46 2:22.22 2:16.75
57 Christian Fontalvo SO Monsignor Pace 1:52.22 2:15.77 2:18.54
59 Caleb Rubio SR American 2:55.23 1:59.60 2:19.07
60 Jaydon Rodriquez   Miami Central HS 2:18.68 2:52.30 2:20.08
70 Andre Fields   Miami Carol City HS 2:40.60 2:11.66 2:24.68
71 Jaime Chea   Doral Academy Charter HS 1:51.45 2:11.71 2:24.73
78 JULIAN RUBINOVICH   Miami Beach HS 2:33.21 2:54.03 2:28.74
98 Alexander Baez SO Miami Killian 2:20.62 2:43.25 2:41.63
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Zachary Vincennie JR Spanish River 2:02.38 1:59.94
14 Disner Moreno SR Miami Sunset 2:03.31 1:31.25
16 Adrian Arano SR Hillsborough 2:04.47 2:31.86
18 Jonathan Pitchford SO Marathon 2:04.93 1:32.45
20 Victer Thompson SR Miami Northwestern 2:05.25 2:32.81
21 Daniil Shakhov SR NSU University School 2:05.68 1:36.78
22 Emory Clemons FR American Heritage 2:05.79 2:32.21
26 Jason Davis SR Miami Southridge 2:06.43 1:50.00
47 Reese Revere JR South Dade 2:13.88 2:13.88
66 Joshua Laufer SR Miami Beach 2:22.57 2:25.43
72 Aleck Estrada   Doral Academy Charter HS 2:24.97 2:52.52
76 Justin Norris SR Miami Beach 2:27.08 1:45.90
85 Dakota Quinones SO Coral Reef 2:30.27 3:06.34
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Winston Quinn   Miami Northwestern HS 1:56.01 1:28.17 2:04.13 2:12.26 2:15.74 1:25.85
23 Colin Breslin SR St. Thomas Aquinas 2:05.80 2:12.09 2:25.93 2:36.00 2:04.55 2:04.55
31 Damurri Little SR Coral Reef 2:07.61 2:22.93 2:29.31 1:57.41 1:36.99 2:01.23
34 Zane Height SR Piper 2:08.17 2:19.71 1:51.51 2:31.24 2:19.71 1:45.10
49 Donold Ferguson SO Coral Reef 2:14.45 2:34.62 2:50.76 2:18.49 1:39.50 2:09.08
52 Darnelle Joseph SO Homestead 2:16.59 1:41.08 2:26.16 2:17.96 2:05.67 1:53.37
56 Jason Chum JR Flagler Palm Coast 2:17.89 2:30.30 1:42.04 2:28.93 1:47.56 2:59.26
58 Jean Rodriquez FR Mater Academy 2:18.71 2:31.20 2:27.04 2:56.17 1:56.52 2:13.17
73 dylan tirse SO Somerset Academy (PP) 2:26.08 2:11.48 2:53.84 2:40.69 2:46.54 1:51.02
84 Francesco Orlandi SR Southwest Miami 2:29.54 3:08.42 2:53.47 3:12.91 2:20.57 3:11.42
89 Ahmad Inshanally SO Miami Killian 2:32.62 2:50.94 2:28.05 1:46.84 2:34.15 3:18.41
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Sukeil Foucha SR Piper 1:48.15 1:58.84 1:58.84 1:25.57
8 Sage Brands JR St. Thomas Aquinas 1:35.41 1:50.92 1:59.26 2:02.84
13 Sebastien Cantave JR Miami Columbus 2:20.29 2:32.60 2:03.06 1:42.14
27 Mozinski Lince JR Miramar 1:58.92 2:19.17 2:06.51 2:29.29
37 Kamari Kendrick SR Miami Norland 2:27.67 2:36.74 2:09.53 2:10.83
42 Aydan Child SR Marathon 1:44.84 2:11.04 2:11.04 2:09.73
50 Charles Sealy   Miami Norland HS 2:01.55 2:47.47 2:15.05 2:39.36
51 Isaiah Hall SO Miami Killian 2:27.49 2:41.14 2:16.56 1:43.79
63 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 1:45.69 3:01.78 2:20.91 2:47.69
80 Devontae Johnson   Miami Jackson HS 3:12.19 1:44.29 2:28.98 2:11.11
88 Jason Velasquez FR Southwest Miami 2:59.26 1:55.46 2:31.91 2:51.66
91 Jordan Silva JR American 1:58.63 2:32.52 2:34.06 2:00.17
96 Sebastien Emmanuel JR Monsignor Pace 2:35.36 2:02.41 2:36.93 2:11.83
100 Marvens Buly JR Homestead 2:55.37 2:05.04 2:42.38 3:00.25
Boys' 800 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Keegan Simms SR Miami Southridge 2:07.61 1:59.26 1:48.53 2:00.46 2:17.15 2:29.08
10 Kevin Kergean JR Miami Columbus 2:12.09 2:00.08 2:08.49 1:42.07 2:02.49 1:46.88
11 Darius Rainey FR Hillsborough 2:06.69 2:01.81 2:31.05 1:32.58 2:06.69 2:01.81
15 Shawn Gordon SR Flagler Palm Coast 1:40.39 2:03.93 2:21.28 2:11.37 2:39.87 2:13.85
30 August Healy SR Flagler Palm Coast 2:24.97 2:07.16 2:35.14 2:40.23 1:34.10 2:19.88
40 amari stringer   Miami Northwestern HS 1:35.06 2:10.21 2:31.05 2:14.12 2:32.35 2:34.95
43 Anthony Frederick SR North Miami 1:42.86 2:11.87 2:36.93 2:02.64 1:46.82 1:42.86
46 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:32.24 2:13.54 2:53.61 2:21.56 1:57.52 1:37.49
54 Mateo Rohlfs   Doral Academy Charter HS 2:33.85 2:17.36 1:59.51 2:54.45 1:55.39 1:45.77
62 Lucas Mardis SO St. Thomas Aquinas 2:55.52 2:20.41 1:48.12 2:07.78 1:43.91 2:20.41
64 Joshua Tovar SO Coral Reef 2:25.77 2:21.52 2:01.71 2:39.92 1:58.88 1:53.22
79 Nicolas Murphy   Miami Central HS 2:27.37 2:28.85 3:00.11 2:54.16 2:18.43 2:46.72
81 Wayne Jean-Baptiste FR Monsignor Pace 3:03.45 2:29.14 3:04.94 2:53.01 3:04.94 2:54.50
82 Tajae Rowe FR Somerset Academy (PP) 1:46.01 2:29.30 2:26.32 2:44.23 2:54.69 1:46.01
94 Pedro Rodriguez SO iMater Prep 2:59.68 2:34.89 3:21.36 2:50.38 2:39.54 3:01.23