February 22-23, 2019
|
Findlay-Malcolm AC - Findlay, OH
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Thompson SR-4 Malone 11:58.62 10:04.84 12:34.56 8:52.98 9:58.85 11:40.66 11:46.65 10
2 Maryssa Depies SO-2 Hillsdale 13:02.76 7:41.16 11:49.95 13:02.76 10:06.79 11:49.95 7:22.96 8
3 Arena Lewis JR-3 Hillsdale 11:51.82 10:32.73 8:18.88 8:31.05 10:08.39 8:43.22 8:49.30 6
4 Kayla Casaletto SR-4 Cedarville 12:37.74 9:09.98 7:38.31 9:34.42 10:11.08 9:09.98 8:08.87 5
5 Allysen Eads SR-4 Hillsdale 9:32.47 7:23.20 11:17.11 10:46.33 10:15.55 7:23.20 12:18.66 4
6 Grace Norman JR-3 Cedarville 7:54.15 13:20.52 11:48.15 9:08.05 10:15.78 12:25.10 10:58.89 3
7 Alexa Leppelmeier SO-2 Walsh 7:38.92 13:07.61 10:44.97 10:44.97 10:20.16 7:45.12 11:40.78 2
8 Mackenna Curtis-Collins FR-1 Malone 8:30.27 9:33.27 10:42.56 12:04.46 10:29.96 12:29.66 8:11.37 1
9 Sophia Maeda FR-1 Hillsdale 12:34.50 7:42.85 13:12.54 8:14.55 10:34.03 13:18.88 9:11.61 -
10 Gabrielle Lawrence FR-1 Findlay 11:04.54 13:50.68 12:14.83 10:00.65 10:38.98 7:59.24 13:18.73 -
11 Alayna Ackley FR-1 Cedarville 10:38.85 10:51.76 9:34.32 13:07.27 10:45.30 9:02.06 10:25.94 -
12 Hannah Soehnlen FR-1 Walsh 13:48.33 10:01.83 11:58.32 11:45.38 10:47.13 9:03.59 12:30.67 -
13 Amy Plank FR-1 Cedarville 14:01.39 10:14.86 11:26.06 10:40.75 10:47.22 12:24.31 11:51.95 -
14 Alyssa Viscounte FR-1 Walsh 10:09.06 9:30.18 10:54.41 8:12.43 10:47.93 12:05.69 10:34.98 -
15 Lily Parsons JR-3 Ohio Valley 13:29.81 12:31.03 12:04.91 13:03.69 10:53.07 12:31.03 10:07.36 -
16 Karissa Sonneberger SO-2 Walsh 8:24.70 10:48.90 8:24.70 7:51.93 10:55.45 9:30.25 10:03.02 -
17 Kierra Hodge FR-1 Alderson Broaddus 7:49.64 12:01.00 8:29.33 12:20.84 11:01.46 9:28.86 11:08.08 -
18 Maria Martin JR-3 Malone 10:59.04 12:06.29 12:46.64 10:45.59 11:12.49 12:06.29 8:17.65 -
19 Jocelyn Miller FR-1 Malone 9:42.82 9:22.49 13:33.23 12:05.13 11:17.69 13:40.01 9:56.37 -
20 Lydia Soper JR-3 Trevecca Nazarene 14:03.79 12:08.11 8:37.16 8:30.36 11:20.47 12:42.13 8:16.75 -
21 Kayla Honesty JR-3 Ohio Valley 14:27.16 8:25.28 13:05.22 10:35.01 11:22.80 8:59.42 8:18.45 -
22 Peyton Young SO-2 Trevecca Nazarene 10:46.98 13:47.85 11:42.63 9:16.54 11:35.67 13:13.07 8:34.80 -
23 Taylor Treadway SR-4 Alderson Broaddus 11:17.98 10:01.09 12:41.85 12:27.87 11:38.94 14:19.70 10:08.08 -
24 Holly Cole FR-1 Tiffin 10:42.04 14:41.92 15:17.19 11:17.31 11:45.53 11:59.64 12:27.87 -
25 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 11:51.58 9:43.50 8:53.69 13:16.97 11:51.58 13:31.21 11:51.58 -
26 Addyson Miller-Brown FR-1 Ohio Dominican 11:02.03 13:11.55 12:42.77 9:14.09 11:59.59 11:23.61 9:06.89 -
27 Ashley Pucella SR-4 Ursuline (Ohio) 8:38.76 14:36.77 9:44.52 9:59.13 12:10.64 11:41.42 11:48.72 -
28 Hailey Cortez FR-1 Ursuline (Ohio) 11:23.02 13:58.93 13:44.08 13:14.38 12:22.41 12:52.11 15:13.17 -
29 Emma Korrir FR-1 Lake Erie 11:01.59 11:32.00 15:04.93 11:47.21 12:40.44 9:15.13 10:46.38 -
30 Micaela Carroll SR-4 Ohio Dominican 12:46.25 13:32.23 10:43.65 11:29.63 12:46.25 9:27.03 9:11.70 -
31 Marcella McHenry SR-4 Ursuline (Ohio) 13:50.24 10:59.54 14:36.79 13:34.72 12:55.92 9:26.43 13:50.24 -
32 Sarah Guerry FR-1 Ursuline (Ohio) 12:03.24 16:50.89 16:26.24 16:34.45 13:41.86 13:33.65 10:49.27 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
22 Peyton Young SO-2 Trevecca Nazarene 11:35.67 13:54.81 15:04.38 -
24 Holly Cole FR-1 Tiffin 11:45.53 10:56.15 14:27.81 -
25 Jada Gilliam JR-3 Tiffin 11:51.58 12:48.51 11:30.24 -
26 Addyson Miller-Brown FR-1 Ohio Dominican 11:59.59 13:40.34 14:23.51 -
27 Ashley Pucella SR-4 Ursuline (Ohio) 12:10.64 13:23.71 9:15.29 -
28 Hailey Cortez FR-1 Ursuline (Ohio) 12:22.41 16:05.14 9:01.96 -
29 Emma Korrir FR-1 Lake Erie 12:40.44 10:46.38 9:07.52 -
30 Micaela Carroll SR-4 Ohio Dominican 12:46.25 15:04.18 11:37.29 -
31 Marcella McHenry SR-4 Ursuline (Ohio) 12:55.92 16:09.90 12:24.89 -
32 Sarah Guerry FR-1 Ursuline (Ohio) 13:41.86 10:32.84 14:39.39 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Gabrielle Lawrence FR-1 Findlay 10:38.98 -
14 Alyssa Viscounte FR-1 Walsh 10:47.93 -
15 Lily Parsons JR-3 Ohio Valley 10:53.07 -
16 Karissa Sonneberger SO-2 Walsh 10:55.45 -
17 Kierra Hodge FR-1 Alderson Broaddus 11:01.46 -
18 Maria Martin JR-3 Malone 11:12.49 -
19 Jocelyn Miller FR-1 Malone 11:17.69 -
20 Lydia Soper JR-3 Trevecca Nazarene 11:20.47 -
21 Kayla Honesty JR-3 Ohio Valley 11:22.80 -
23 Taylor Treadway SR-4 Alderson Broaddus 11:38.94 -
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Hannah Thompson SR-4 Malone 10:58.74 9:58.85 11:28.68 8:35.02 8:11.06 10
2 Maryssa Depies SO-2 Hillsdale 8:05.44 10:06.79 12:50.63 8:41.84 12:14.22 8
3 Arena Lewis JR-3 Hillsdale 10:14.48 10:08.39 9:07.56 11:39.65 9:56.23 6
4 Kayla Casaletto SR-4 Cedarville 8:21.09 10:11.08 13:08.30 10:35.53 9:58.86 5
5 Allysen Eads SR-4 Hillsdale 12:00.20 10:15.55 13:14.06 8:12.44 10:09.40 4
6 Grace Norman JR-3 Cedarville 8:31.10 10:15.78 9:38.84 12:55.89 12:06.62 3
7 Alexa Leppelmeier SO-2 Walsh 12:24.20 10:20.16 9:05.74 11:34.58 13:26.21 2
8 Mackenna Curtis-Collins FR-1 Malone 12:04.46 10:29.96 9:33.27 12:42.26 11:26.66 1
9 Sophia Maeda FR-1 Hillsdale 9:30.63 10:34.03 8:14.55 7:36.51 12:15.48 -
11 Alayna Ackley FR-1 Cedarville 7:57.53 10:45.30 10:19.49 7:31.71 11:04.66 -
12 Hannah Soehnlen FR-1 Walsh 8:11.82 10:47.13 9:35.95 9:29.48 7:45.94 -
13 Amy Plank FR-1 Cedarville 11:19.59 10:47.22 10:47.22 13:03.14 12:11.36 -