February 14, 2019
|
East Lake - Tarpon Springs, FL

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Parker Valby JR East Lake 4:00.01 4:30.01 4:09.01 3:42.01 6:15.02 5:00.01 5:57.02 10
2 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 6:23.32 6:26.38 4:29.86 4:57.45 4:54.39 5:06.65 5:00.52 8
3 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 4:38.32 3:58.12 4:22.86 5:52.54 4:38.32 5:09.24 5:55.63 6
4 Meadow Millett SO Mitchell 3:43.30 4:51.54 5:07.04 3:52.61 6:30.78 5:10.14 4:14.32 5
5 Andrea Ballestero FR Osceola (Seminole) 4:59.82 5:34.90 6:13.18 5:15.76 6:06.80 5:18.95 5:25.33 4
6 Liina Winborn JR Sunlake 4:00.19 3:56.99 5:42.67 6:43.52 5:55.48 5:20.25 6:33.91 3
7 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:02.19 5:47.68 3:57.20 4:13.45 4:55.69 5:24.93 4:58.94 2
8 Lindie Mayer 9 Citrus Park Christian Sch 4:11.72 5:23.16 7:22.21 7:12.01 4:25.33 5:40.16 5:36.76 1
9 Vanessa Galiano FR East Lake 6:44.91 5:28.77 5:11.47 5:28.77 6:20.68 5:46.07 7:22.97 -
10 Leah Marville   Nature Coast Tech 7:31.65 5:57.85 6:36.06 4:51.84 6:22.17 5:47.42 6:01.32 -
11 Amanda Evans JR Osceola (Seminole) 6:54.50 5:44.84 4:17.76 5:44.84 7:01.47 5:48.32 5:51.81 -
12 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 5:24.16 6:54.78 5:10.21 7:05.24 4:10.96 5:48.55 7:22.66 -
13 Jordan Ritenburg FR Lakeside Christian 4:41.60 6:06.08 7:09.44 5:09.76 4:13.44 5:52.00 5:52.00 -
14 Justine Ruhlman SR Sunlake 5:04.49 6:08.22 7:08.40 4:11.38 7:26.11 5:54.05 5:22.19 -
15 Emma Burleson FR Sunlake 4:29.05 4:29.05 4:43.59 5:23.58 7:34.47 6:03.57 4:50.86 -
16 Naomi Kreloff 9 Dunedin HS 7:44.96 4:29.38 6:20.08 4:40.45 4:55.21 6:09.01 4:47.83 -
17 Jenna Lind FR George Steinbrenner 6:04.38 6:49.00 6:15.53 7:52.20 4:27.71 6:11.81 7:55.92 -
18 Mackenzie Bell   Nature Coast Tech 6:06.00 4:32.64 7:24.43 6:47.09 5:47.33 6:13.47 7:50.58 -
19 Nicole Grant JR Clearwater Central Catholic 7:59.60 4:53.95 4:46.21 4:50.08 8:18.94 6:26.77 5:55.83 -
20 Marlee Irvin FR River Ridge 7:04.26 8:06.54 4:44.14 7:12.05 5:19.17 6:29.23 5:11.39 -
21 Isabel Dahmer   Nature Coast Tech 7:08.39 5:11.56 5:03.77 7:39.54 6:25.55 6:29.44 8:22.38 -
22 Kristin Rood JR Clearwater Central Catholic 8:07.33 8:15.13 4:44.60 6:22.07 8:03.43 6:29.86 8:19.02 -
23 Jordan Bradley FR Mitchell 5:38.29 7:52.02 6:21.55 5:54.02 4:39.28 6:33.35 6:21.55 -
24 Emily Redmon JR Mitchell 7:24.73 7:00.91 5:45.46 7:24.73 5:21.64 6:37.08 7:48.56 -
25 Jessica Jagoda JR River Ridge 5:38.96 6:14.85 5:50.92 6:10.86 6:06.87 6:38.77 4:39.14 -
26 Alexa Revello FR River Ridge 4:56.74 7:05.06 5:44.86 5:20.80 7:45.16 6:41.00 6:08.92 -
27 Maria Spoor FR Clearwater Central Catholic 8:26.42 7:41.50 6:44.32 4:49.97 4:54.05 6:48.40 6:07.56 -
28 Vanessa Unger JR Mitchell 6:47.18 5:07.47 7:20.42 5:11.62 5:24.09 6:55.49 5:32.40 -
29 Lauren Fornshell FR Clearwater 8:36.75 8:02.58 7:02.79 7:02.79 5:54.46 7:07.06 9:02.37 -
30 Reagan Wattman FR Clearwater 6:07.25 6:24.95 5:23.01 6:33.80 8:50.97 7:22.47 8:24.42 -
31 Courtney Fornshell JR Clearwater 7:18.06 5:21.84 6:28.89 7:13.59 7:49.35 7:27.00 9:27.69 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Leah Marville   Nature Coast Tech 5:09.21 5:23.10 4:58.79 4:41.41 5:47.42 4:10.15 -
15 Emma Burleson FR Sunlake 7:12.65 7:27.20 5:27.22 4:25.41 6:03.57 6:25.39 -
16 Naomi Kreloff 9 Dunedin HS 5:06.28 6:45.92 4:51.52 4:47.83 6:09.01 5:50.56 -
17 Jenna Lind FR George Steinbrenner 4:31.43 6:45.28 4:57.45 6:00.66 6:11.81 4:23.99 -
18 Mackenzie Bell   Nature Coast Tech 7:02.03 7:43.11 4:25.17 6:17.21 6:13.47 4:36.37 -
19 Nicole Grant JR Clearwater Central Catholic 8:18.94 6:42.24 5:59.70 5:51.96 6:26.77 5:51.96 -
20 Marlee Irvin FR River Ridge 7:35.40 7:08.16 7:35.40 8:10.43 6:29.23 7:58.76 -
21 Isabel Dahmer   Nature Coast Tech 5:38.82 7:31.75 7:00.60 5:50.50 6:29.44 7:23.97 -
22 Kristin Rood JR Clearwater Central Catholic 8:15.13 7:59.53 6:25.97 5:23.59 6:29.86 6:18.17 -
23 Jordan Bradley FR Mitchell 6:45.15 6:21.55 7:40.22 8:27.43 6:33.35 6:49.09 -
24 Emily Redmon JR Mitchell 5:09.73 7:32.68 5:53.41 6:13.26 6:37.08 6:01.35 -
25 Jessica Jagoda JR River Ridge 4:59.08 6:18.84 7:30.61 8:30.43 6:38.77 6:10.86 -
26 Alexa Revello FR River Ridge 6:24.96 5:24.81 6:57.04 4:52.73 6:41.00 5:40.85 -
27 Maria Spoor FR Clearwater Central Catholic 5:30.81 7:53.75 8:14.17 7:57.83 6:48.40 6:15.73 -
28 Vanessa Unger JR Mitchell 8:47.68 7:12.11 6:38.87 8:51.83 6:55.49 6:51.34 -
29 Lauren Fornshell FR Clearwater 8:23.93 6:37.17 6:45.71 6:03.01 7:07.06 6:20.09 -
30 Reagan Wattman FR Clearwater 9:04.24 8:55.39 5:53.98 5:49.56 7:22.47 8:02.30 -
31 Courtney Fornshell JR Clearwater 8:51.93 8:02.76 8:29.58 6:33.36 7:27.00 8:56.40 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Parker Valby JR East Lake 5:00.01 4:27.01 5:12.01 4:48.01 4:15.01 4:51.01 4:27.01 10
2 Taylor Stone JR Osceola (Seminole) 5:06.65 3:34.66 3:53.06 3:37.73 6:32.52 4:08.39 5:09.72 8
3 Jacquelyn Abanses SO George Steinbrenner 5:09.24 4:56.87 6:42.02 6:29.65 6:20.37 5:15.43 5:30.89 6
4 Meadow Millett SO Mitchell 5:10.14 5:53.56 5:47.36 3:40.20 4:08.12 3:52.61 4:01.91 5
5 Andrea Ballestero FR Osceola (Seminole) 5:18.95 5:25.33 5:06.20 4:47.06 5:18.95 4:15.16 5:38.09 4
6 Liina Winborn JR Sunlake 5:20.25 5:26.66 4:19.41 5:04.24 4:38.62 5:39.47 3:47.38 3
7 Sarah Magee SR George Steinbrenner 5:24.93 5:08.69 6:55.91 6:26.67 5:44.43 6:46.17 5:08.69 2
8 Lindie Mayer 9 Citrus Park Christian Sch 5:40.16 6:51.60 6:58.40 6:37.99 4:21.93 6:07.38 5:06.15 1
9 Vanessa Galiano FR East Lake 5:46.07 4:16.10 6:13.76 6:13.76 6:44.91 4:54.16 7:22.97 -
11 Amanda Evans JR Osceola (Seminole) 5:48.32 6:30.12 6:05.74 7:32.82 5:27.42 7:32.82 4:10.79 -
12 Meghan Gregoire SR Osceola (Seminole) 5:48.55 4:45.82 6:40.84 5:52.04 4:24.90 5:52.04 4:45.82 -
13 Jordan Ritenburg FR Lakeside Christian 5:52.00 5:20.32 5:48.48 5:02.72 4:52.16 6:34.24 7:02.40 -
14 Justine Ruhlman SR Sunlake 5:54.05 4:11.38 5:39.89 6:36.54 6:40.08 6:40.08 5:57.59 -