February 22-23, 2019
|
St. Scholastica-Burns Wellness Commons - Duluth, MN
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Lexi Erickson SO-2 St. Scholastica 8:35.95 10:53.10 7:50.24 10
2 Katherine Novak SR-4 Minnesota-Morris 8:44.79 10:55.98 11:02.54 8
3 Maria West SR-4 St. Scholastica 11:57.32 11:04.18 13:17.02 6
4 Elizabeth Poskie JR-3 St. Scholastica 11:05.95 11:19.54 7:55.68 5
5 Paige Stearns SO-2 Minnesota-Morris 10:21.16 11:22.59 11:29.42 4
6 Haruka Hamanaka SO-2 Wis.-Superior 14:09.20 11:30.40 10:00.65 3
7 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 9:22.79 11:43.48 12:46.80 2
8 Lauren Dynek SO-2 St. Scholastica 13:12.44 11:47.53 11:47.53 1
9 Alexa Yeager SO-2 Minnesota-Morris 12:17.73 11:49.35 12:03.54 -
10 Nicole Koski FR-1 Wis.-Superior 15:06.21 12:16.75 12:46.22 -
11 Jessica Darling FR-1 Crown 14:21.99 12:23.09 15:36.30 -
12 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 15:12.82 12:34.39 10:33.69 -
13 Anna Kalin JR-3 Wis.-Superior 15:42.76 12:40.29 9:37.82 -
14 Mathea Brink JR-3 Wis.-Superior 13:25.54 13:09.74 11:11.28 -
15 Anna Totsch SO-2 St. Scholastica 11:17.36 13:26.38 16:07.66 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Alexa Yeager SO-2 Minnesota-Morris 12:53.20 11:49.35 10:31.33 -
14 Mathea Brink JR-3 Wis.-Superior 16:27.18 13:09.74 11:50.77 -
15 Anna Totsch SO-2 St. Scholastica 10:28.98 13:26.38 11:09.30 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lexi Erickson SO-2 St. Scholastica 13:10.26 10:13.92 10:53.10 13:03.72 11:12.70 10
2 Katherine Novak SR-4 Minnesota-Morris 11:22.22 12:34.38 10:55.98 13:53.10 7:45.75 8
3 Maria West SR-4 St. Scholastica 7:51.57 12:17.24 11:04.18 8:44.71 9:51.12 6
4 Elizabeth Poskie JR-3 St. Scholastica 9:51.20 8:09.27 11:19.54 10:25.18 11:12.75 5
5 Paige Stearns SO-2 Minnesota-Morris 10:48.46 12:03.55 11:22.59 9:12.90 12:10.38 4
6 Haruka Hamanaka SO-2 Wis.-Superior 12:04.92 9:05.42 11:30.40 11:51.12 14:43.72 3
7 Alaina Manthey SR-4 Wis.-Superior 14:11.21 9:15.75 11:43.48 14:11.21 14:39.35 2
8 Lauren Dynek SO-2 St. Scholastica 10:50.93 11:40.46 11:47.53 12:58.29 9:40.18 1
10 Nicole Koski FR-1 Wis.-Superior 14:07.27 10:04.14 12:16.75 9:49.40 12:31.49 -
11 Jessica Darling FR-1 Crown 9:47.05 14:36.85 12:23.09 15:36.30 14:59.14 -
12 Karee Joedeman SO-2 Northwestern (Minn.) 9:40.88 14:27.55 12:34.39 14:04.92 15:27.90 -
13 Anna Kalin JR-3 Wis.-Superior 12:32.69 15:12.35 12:40.29 13:10.71 12:17.49 -