February 16, 2019
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Abbie Felton JR-3 Wis.-Whitewater 51.66 1:05.44 57.40 10
2 Lizzy Keena SO-2 Wis.-Eau Claire 59.91 1:14.73 59.31 8
3 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 58.44 1:05.74 1:00.87 6
4 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 49.52 52.58 1:01.13 5
5 Megan Hering SO-2 Wis.-Whitewater 1:08.64 53.32 1:01.28 4
6 Rebecca Alter JR-3 Wis.-Stevens Point 1:19.43 50.49 1:01.57 3
7 Alissa Korslin JR-3 Wis.-Whitewater 1:07.80 56.70 1:01.63 2
8 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 1:07.97 47.58 1:01.79 1
9 Joyana Tarsa FR-1 St. Norbert 1:18.85 1:03.95 1:02.08 -
10 Brianne Barta SO-2 St. Norbert 1:01.54 58.43 1:02.16 -
11 Anna Boxum SO-2 Wis.-Eau Claire 1:14.03 59.73 1:02.21 -
12 Lakyn Kummer JR-3 Wis.-Eau Claire 59.77 54.79 1:02.26 -
13 Jordan Tokarski SR-4 Wis.-Whitewater 1:09.30 1:03.68 1:02.43 -
14 Alex Handchetz FR-1 Wis.-Whitewater 1:18.05 46.83 1:02.44 -
15 Rosalie Campbell SO-2 Wis.-Eau Claire 58.12 1:03.74 1:02.49 -
16 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 1:09.39 1:17.52 1:02.51 -
17 Sarah Wiseman JR-3 St. Norbert 59.39 1:05.01 1:02.51 -
18 Alaina Syverson SO-2 Wis.-Eau Claire 49.40 49.40 1:02.53 -
19 Claire VanBeek SO-2 St. Norbert 1:19.75 1:06.56 1:02.79 -
20 Alex Bruley FR-1 St. Norbert 1:16.10 1:17.36 1:02.89 -
21 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 1:15.75 48.61 1:03.12 -
22 Hailey Van Ells JR-3 Wis.-Whitewater 1:18.31 55.58 1:03.15 -
23 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 46.76 1:18.99 1:03.19 -
24 Abby Brinkman FR-1 Carroll (Wis.) 47.43 50.60 1:03.24 -
25 Megan Cibulka SR-4 St. Norbert 1:12.35 1:01.56 1:03.46 -
26 Grace Castleberg FR-1 Wis.-Eau Claire 1:05.34 1:07.28 1:04.69 -
27 Ellen Szostak FR-1 Lake Forest 50.89 1:04.59 1:05.24 -
28 Kjerstin Carlson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:17.70 1:11.82 1:05.29 -
29 Madelynn Matty JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.42 59.46 1:05.34 -
30 Lauren Mitchell FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.36 1:04.99 1:05.64 -
31 Lace Leudke   Unattached 1:05.66 55.16 1:05.66 -
32 Alyssa Kuss SO-2 Lawrence 1:12.90 1:22.75 1:05.67 -
33 Maya Petersen JR-3 Ripon 58.79 47.43 1:06.80 -
34 Lauren Rottier FR-1 St. Norbert 1:15.22 1:02.46 1:07.16 -
35 Hayley Winzenried JR-3 St. Norbert 1:16.73 1:21.48 1:07.90 -
36 Jacqueline Chapman SO-2 Lake Forest 1:04.29 1:27.11 1:09.13 -
37 Reilly Chard JR-3 St. Norbert 1:29.81 50.52 1:10.16 -
38 Ashley Fontaine FR-1 Carroll (Wis.) 1:26.03 1:29.62 1:11.69 -
39 Hayley Bartlein SO-2 Carroll (Wis.) 1:05.75 1:05.75 1:12.25 -
40 Nicole Hebel SR-4 Beloit 52.67 1:25.59 1:13.15 -
41 Jennifer Bolek SO-2 Lake Forest 1:26.52 1:30.25 1:14.58 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
9 Joyana Tarsa FR-1 St. Norbert 1:02.08 59.60 -
22 Hailey Van Ells JR-3 Wis.-Whitewater 1:03.15 1:20.20 -
30 Lauren Mitchell FR-1 Wis.-Eau Claire 1:05.64 1:23.37 -
32 Alyssa Kuss SO-2 Lawrence 1:05.67 58.45 -
40 Nicole Hebel SR-4 Beloit 1:13.15 1:35.10 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Cassidy Eiers FR-1 Wis.-Eau Claire 51.26 47.51 1:02.51 53.76 1:00.01 1:16.27 -
19 Claire VanBeek SO-2 St. Norbert 46.47 1:04.68 1:02.79 54.00 47.10 1:12.21 -
34 Lauren Rottier FR-1 St. Norbert 1:19.25 1:09.85 1:07.16 1:06.49 47.02 1:08.51 -
39 Hayley Bartlein SO-2 Carroll (Wis.) 1:06.47 1:27.43 1:12.25 1:33.93 57.08 51.30 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Alex Handchetz FR-1 Wis.-Whitewater 48.71 1:02.44 1:12.43 56.20 1:13.68 54.33 -
21 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 1:05.02 1:03.12 56.81 1:08.80 1:20.17 1:17.01 -
24 Abby Brinkman FR-1 Carroll (Wis.) 45.54 1:03.24 1:01.35 1:17.79 1:10.83 52.49 -
26 Grace Castleberg FR-1 Wis.-Eau Claire 1:04.05 1:04.69 1:04.69 1:15.04 1:22.81 54.34 -
41 Jennifer Bolek SO-2 Lake Forest 1:01.16 1:14.58 58.92 53.70 1:13.09 1:25.77 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Anna Boxum SO-2 Wis.-Eau Claire 1:04.08 1:02.21 47.91 1:05.95 -
13 Jordan Tokarski SR-4 Wis.-Whitewater 1:14.30 1:02.43 49.95 1:01.81 -
18 Alaina Syverson SO-2 Wis.-Eau Claire 1:05.04 1:02.53 1:08.16 1:05.66 -
25 Megan Cibulka SR-4 St. Norbert 52.68 1:03.46 54.58 1:10.44 -
35 Hayley Winzenried JR-3 St. Norbert 1:21.48 1:07.90 1:03.15 52.29 -
38 Ashley Fontaine FR-1 Carroll (Wis.) 1:25.32 1:11.69 56.64 1:31.77 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Alissa Korslin JR-3 Wis.-Whitewater 1:01.63 44.99 2
15 Rosalie Campbell SO-2 Wis.-Eau Claire 1:02.49 1:13.12 -
20 Alex Bruley FR-1 St. Norbert 1:02.89 58.49 -
23 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 1:03.19 54.98 -
28 Kjerstin Carlson FR-1 Wis.-Eau Claire 1:05.29 1:11.17 -
36 Jacqueline Chapman SO-2 Lake Forest 1:09.13 50.47 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Sasha Riley JR-3 Wis.-Eau Claire 54.38 51.91 1:01.79 1
10 Brianne Barta SO-2 St. Norbert 1:13.35 43.52 1:02.16 -
17 Sarah Wiseman JR-3 St. Norbert 45.64 1:20.64 1:02.51 -
27 Ellen Szostak FR-1 Lake Forest 52.20 1:17.64 1:05.24 -
37 Reilly Chard JR-3 St. Norbert 51.92 1:27.00 1:10.16 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Karli Olsen SO-2 Wis.-Eau Claire 1:00.87 6
5 Megan Hering SO-2 Wis.-Whitewater 1:01.28 4
12 Lakyn Kummer JR-3 Wis.-Eau Claire 1:02.26 -
29 Madelynn Matty JR-3 Wis.-Whitewater 1:05.34 -
33 Maya Petersen JR-3 Ripon 1:06.80 -
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Abbie Felton JR-3 Wis.-Whitewater 57.40 41.33 41.91 1:00.27 10
2 Lizzy Keena SO-2 Wis.-Eau Claire 59.31 1:02.28 1:05.25 42.11 8
4 Raelin Sorensen JR-3 Wis.-Stout 1:01.13 1:10.91 45.85 50.13 5
6 Rebecca Alter JR-3 Wis.-Stevens Point 1:01.57 1:15.12 1:18.81 54.19 3
31 Lace Leudke   Unattached 1:05.66 1:06.32 1:21.42 55.16 -