February 16, 2019
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Josh Janusiak SR-4 Lawrence 8:36.82 9:23.34 10
2 Aleksandr Ilyushev JR-3 Wis.-Stout 8:41.83 10:26.20 8
3 Bret Hilliard SO-2 Wis.-Stevens Point 8:48.61 10:18.48 6
4 Kyle Adams SO-2 Carroll (Wis.) 8:49.23 9:20.99 5
5 Spencer Kirsteatter FR-1 Carroll (Wis.) 8:49.88 9:32.27 4
6 Joseph Van Grinsven SR-4 Wis.-Stout 8:56.86 8:19.28 3
7 Matt Lancour SR-4 Wis.-Stout 8:58.14 10:18.87 2
8 Jace Bartz FR-1 Wis.-Eau Claire 9:00.29 11:36.98 1
9 Kiernan Koepke   Unattached 9:00.72 8:12.06 -
10 Jack Rindahl JR-3 Wis.-Oshkosh 9:02.82 8:46.54 -
11 Andrew Muskevitsch FR-1 Wis.-Oshkosh 9:04.72 10:20.98 -
12 Seth Zimdars JR-3 Wis.-Whitewater 9:06.22 9:22.61 -
13 Dan Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 9:06.28 10:39.15 -
14 David Potter FR-1 Ripon 9:08.30 8:40.89 -
15 Noah Bruehl SO-2 Wis.-Oshkosh 9:10.22 9:04.72 -
16 Brian Mathews FR-1 Wis.-Stout 9:11.44 8:21.81 -
17 Adam McMonagle FR-1 Wis.-Eau Claire 9:11.48 10:06.63 -
18 Braxton Doucette FR-1 Wis.-Eau Claire 9:14.22 10:42.90 -
19 Henry Laste JR-3 Wis.-Oshkosh 9:16.79 12:03.83 -
20 Eric Neuwirth FR-1 Wis.-Stout 9:17.17 6:46.74 -
21 Billy Daniels FR-1 Lawrence 9:19.07 6:31.35 -
22 Christian Howerton FR-1 Wis.-Stevens Point 9:22.58 6:56.31 -
23 Jake Beno   Unattached 9:22.95 7:41.62 -
24 Matthew Ryan FR-1 Wis.-Stout 9:25.75 7:04.32 -
25 Stefan Eagon SO-2 Carroll (Wis.) 9:28.62 11:33.72 -
26 Sid Gross FR-1 Wis.-Eau Claire 9:29.32 11:57.35 -
27 Robert Szymanski JR-3 Wis.-Oshkosh 9:32.78 11:50.25 -
28 Noah Miller SR-4 Edgewood 9:34.68 9:17.44 -
29 Blake Batzko SO-2 Carroll (Wis.) 9:36.44 11:08.67 -
30 Riley Gatzke FR-1 Ripon 9:42.44 9:01.67 -
31 Riley McDade FR-1 Carroll (Wis.) 9:42.83 11:16.09 -
32 Ben Schaefer SR-4 Lawrence 9:43.54 10:01.05 -
33 Bennett Rozek FR-1 Wis.-Stout 9:44.37 11:29.56 -
34 Sam Marrese-Wheeler FR-1 Lawrence 9:48.17 11:51.69 -
35 Collin Borazo   Unattached 9:48.79 6:58.04 -
36 Kevin Baier SR-4 Carroll (Wis.) 10:24.83 11:21.07 -
37 Derrick Byrne JR-3 Edgewood 10:57.26 9:51.54 -
38 Michael Natchwey FR-1 Edgewood 11:03.79 9:50.78 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Seth Zimdars JR-3 Wis.-Whitewater 9:00.76 9:06.22 9:11.69 7:55.22 7:49.75 -
14 David Potter FR-1 Ripon 9:52.17 9:08.30 11:19.90 11:03.45 11:47.31 -
17 Adam McMonagle FR-1 Wis.-Eau Claire 6:48.10 9:11.48 11:23.84 7:48.76 10:23.18 -
18 Braxton Doucette FR-1 Wis.-Eau Claire 11:16.15 9:14.22 11:05.07 6:44.58 11:21.69 -
19 Henry Laste JR-3 Wis.-Oshkosh 7:36.57 9:16.79 10:06.91 11:58.26 7:47.71 -
20 Eric Neuwirth FR-1 Wis.-Stout 7:48.03 9:17.17 10:40.75 11:08.61 10:29.61 -
21 Billy Daniels FR-1 Lawrence 10:42.93 9:19.07 11:05.30 6:53.72 6:48.13 -
22 Christian Howerton FR-1 Wis.-Stevens Point 9:05.71 9:22.58 11:31.98 6:45.06 9:16.96 -
24 Matthew Ryan FR-1 Wis.-Stout 8:46.15 9:25.75 7:26.95 8:34.84 11:52.85 -
25 Stefan Eagon SO-2 Carroll (Wis.) 10:19.80 9:28.62 8:37.45 7:51.96 9:28.62 -
26 Sid Gross FR-1 Wis.-Eau Claire 7:18.38 9:29.32 8:15.31 11:17.49 9:35.02 -
27 Robert Szymanski JR-3 Wis.-Oshkosh 7:03.86 9:32.78 7:32.50 11:38.80 10:18.61 -
29 Blake Batzko SO-2 Carroll (Wis.) 11:31.73 9:36.44 6:49.28 10:22.56 12:23.61 -
30 Riley Gatzke FR-1 Ripon 11:50.58 9:42.44 9:24.97 8:03.43 12:25.53 -
31 Riley McDade FR-1 Carroll (Wis.) 11:33.57 9:42.83 9:02.04 12:37.68 9:42.83 -
32 Ben Schaefer SR-4 Lawrence 7:52.67 9:43.54 10:41.90 11:22.75 7:11.82 -
33 Bennett Rozek FR-1 Wis.-Stout 12:33.84 9:44.37 11:41.25 9:38.53 9:44.37 -
34 Sam Marrese-Wheeler FR-1 Lawrence 11:28.16 9:48.17 9:24.65 8:19.95 7:38.78 -
35 Collin Borazo   Unattached 10:30.01 9:48.79 8:20.48 8:44.03 11:05.34 -
36 Kevin Baier SR-4 Carroll (Wis.) 10:06.09 10:24.83 12:04.81 8:32.36 13:19.79 -
37 Derrick Byrne JR-3 Edgewood 10:37.55 10:57.26 8:26.09 12:09.56 11:36.70 -
38 Michael Natchwey FR-1 Edgewood 10:57.16 11:03.79 9:37.50 9:04.31 11:30.35 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Janusiak SR-4 Lawrence 8:52.33 8:47.16 7:29.64 9:18.17 8:36.82 10:40.86 7:24.47 10
2 Aleksandr Ilyushev JR-3 Wis.-Stout 6:36.59 7:44.43 10:47.07 10:36.64 8:41.83 7:23.56 8:26.18 8
3 Bret Hilliard SO-2 Wis.-Stevens Point 7:02.89 9:46.76 8:59.19 10:55.48 8:48.61 8:27.47 9:52.05 6
4 Kyle Adams SO-2 Carroll (Wis.) 8:59.82 6:15.76 10:35.08 10:03.33 8:49.23 7:51.02 8:49.23 5
5 Spencer Kirsteatter FR-1 Carroll (Wis.) 9:48.17 7:19.80 10:09.37 8:33.99 8:49.88 9:53.47 8:49.88 4
6 Joseph Van Grinsven SR-4 Wis.-Stout 8:51.50 6:53.39 7:04.12 8:08.55 8:56.86 9:18.34 6:15.81 3
7 Matt Lancour SR-4 Wis.-Stout 10:40.39 8:31.24 10:40.39 10:13.48 8:58.14 6:22.08 6:38.23 2
8 Jace Bartz FR-1 Wis.-Eau Claire 6:29.01 7:06.83 9:05.70 11:31.58 9:00.29 9:16.50 9:54.32 1
9 Kiernan Koepke   Unattached 9:22.35 7:50.43 10:43.46 8:17.47 9:00.72 7:50.43 7:55.84 -
10 Jack Rindahl JR-3 Wis.-Oshkosh 11:07.67 10:40.53 8:35.68 10:13.39 9:02.82 8:46.54 8:51.97 -
11 Andrew Muskevitsch FR-1 Wis.-Oshkosh 9:59.20 8:42.94 11:04.56 9:26.51 9:04.72 7:59.36 8:04.80 -
13 Dan Lau FR-1 Wis.-Eau Claire 11:33.78 10:00.91 8:55.36 7:00.64 9:06.28 10:17.30 11:44.71 -
15 Noah Bruehl SO-2 Wis.-Oshkosh 9:37.74 8:15.20 10:21.75 8:53.72 9:10.22 8:53.72 7:36.69 -
16 Brian Mathews FR-1 Wis.-Stout 10:01.07 8:38.36 8:21.81 7:26.67 9:11.44 9:00.42 7:15.64 -
23 Jake Beno   Unattached 9:22.95 7:13.48 9:28.58 10:24.88 9:22.95 10:24.88 6:45.33 -
28 Noah Miller SR-4 Edgewood 9:11.70 10:14.91 11:12.38 9:46.18 9:34.68 8:48.71 12:21.34 -