February 16, 2019
|
UW-Oshkosh-Kolf Sports Center - Oshkosh, WI
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Naomi Long FR-1 Wis.-Eau Claire 9:45.20 8:40.89 10:43.07 12:00.24 13:17.41 8:02.31 8:02.31 10
2 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 13:37.46 11:41.60 10:43.67 8:28.50 10:30.80 10:05.05 9:32.87 8
3 Antonia Bartolotta FR-1 Carroll (Wis.) 9:47.35 11:37.07 10:45.43 12:09.34 12:54.52 8:10.53 13:59.06 6
4 Jessica Petruzates JR-3 Wis.-Stout 12:49.14 13:47.31 10:46.33 12:49.14 10:14.02 12:10.36 9:28.77 5
5 Taylor Mair JR-3 Edgewood 12:31.64 9:30.21 10:47.96 13:23.47 12:25.16 11:26.84 13:42.91 4
6 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 10:22.21 12:18.87 10:48.13 10:02.76 11:39.98 9:30.36 12:18.87 3
7 Brittany Staab JR-3 Wis.-Stout 9:01.14 14:07.57 10:51.97 10:25.90 13:08.89 13:02.37 13:54.53 2
8 Amanda Jones SO-2 Carroll (Wis.) 8:14.54 12:31.70 10:59.38 13:17.85 11:38.95 9:33.66 8:14.54 1
9 Emily Kraus JR-3 Carroll (Wis.) 8:23.37 14:21.02 11:02.32 11:35.44 11:42.06 10:35.83 9:03.11 -
10 Liz Galloway SO-2 Wis.-Eau Claire 12:09.16 8:10.53 11:02.87 12:09.16 12:02.53 14:21.74 13:35.33 -
11 Clara Yoap FR-1 St. Norbert 9:43.72 13:02.71 11:03.31 13:02.71 10:10.25 11:16.58 13:15.98 -
12 Emma Guenther FR-1 Carroll (Wis.) 11:19.30 14:19.12 11:05.98 13:12.52 10:12.71 8:06.17 11:45.94 -
13 Karen Gomez-Ruiz SR-4 Wis.-Eau Claire 13:13.51 14:06.85 11:06.81 8:33.45 8:00.11 11:53.49 12:00.16 -
14 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 13:18.31 8:45.38 11:22.31 8:31.74 8:38.56 14:19.71 14:06.07 -
15 Christina Sedall JR-3 Lawrence 12:38.90 12:11.55 11:23.69 13:40.43 9:00.12 8:19.10 12:18.39 -
16 Teagan Monfils SO-2 Wis.-Eau Claire 14:03.82 10:10.57 11:26.03 8:27.67 12:07.20 14:10.68 10:44.87 -
17 Alex Chand SO-2 Lawrence 14:33.27 14:53.90 11:27.61 13:52.01 9:51.35 13:31.38 12:50.13 -
18 Molly Doruska SR-4 Lawrence 12:53.36 10:40.99 11:36.72 14:16.97 10:13.12 9:03.45 11:22.79 -
19 Kelly Heniff SR-4 St. Norbert 13:05.45 11:41.29 11:41.29 10:38.18 13:26.49 14:15.58 10:52.20 -
20 Kennedy Hauser SO-2 Wis.-Whitewater 11:43.39 11:50.43 11:43.39 14:32.21 8:40.51 10:47.12 10:40.09 -
21 Hannah Kloehn FR-1 Carroll (Wis.) 12:48.48 11:52.07 11:45.02 11:30.92 12:48.48 14:27.18 13:30.78 -
22 Elle Dannecker SR-4 St. Norbert 14:00.17 9:56.02 11:58.09 10:03.20 8:29.85 11:29.37 13:17.08 -
23 Sam Sommerville SO-2 Wis.-Whitewater 11:30.52 12:49.64 11:59.29 15:35.08 8:30.70 13:04.03 9:06.66 -
24 Emily Beltran JR-3 St. Norbert 13:19.27 12:21.67 12:00.06 14:45.68 10:48.06 10:40.86 15:07.28 -
25 Kendra Jaenke SO-2 Wis.-Stevens Point 12:38.70 14:41.54 12:02.57 14:34.31 11:19.22 8:47.48 10:14.19 -
26 Sydney Fricke FR-1 Wis.-Oshkosh 10:58.32 10:58.32 12:19.68 12:34.48 15:02.41 10:36.13 9:29.56 -
27 Kathryn Flees JR-3 Wis.-Stevens Point 9:22.19 9:07.40 12:19.72 9:00.00 14:25.48 14:40.27 15:02.46 -
28 Cassidy Neefe FR-1 Carroll (Wis.) 10:07.89 8:38.94 12:21.33 12:58.40 9:23.41 10:30.13 10:44.96 -
29 Paige Bauer FR-1 Carroll (Wis.) 14:05.06 13:35.15 12:27.84 12:42.80 15:57.24 10:43.15 12:12.89 -
30 Grace Kosmatka SR-4 Edgewood 9:07.31 9:29.80 12:29.73 9:07.31 14:22.19 13:37.21 13:14.72 -
31 Morgan Exner JR-3 Ripon 9:08.74 16:12.05 13:03.91 13:19.59 12:09.04 9:47.94 12:24.72 -
32 Emma Linski FR-1 Carroll (Wis.) 11:14.55 11:38.64 13:23.03 15:47.58 10:42.43 9:22.13 13:15.00 -
  Maddie McClimon FR-1 Edgewood DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Lauren Talabac FR-1 St. Norbert DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Molly Doruska SR-4 Lawrence 11:36.72 10:20.08 -
19 Kelly Heniff SR-4 St. Norbert 11:41.29 8:17.92 -
20 Kennedy Hauser SO-2 Wis.-Whitewater 11:43.39 10:26.02 -
21 Hannah Kloehn FR-1 Carroll (Wis.) 11:45.02 13:02.58 -
22 Elle Dannecker SR-4 St. Norbert 11:58.09 10:17.56 -
23 Sam Sommerville SO-2 Wis.-Whitewater 11:59.29 14:01.57 -
24 Emily Beltran JR-3 St. Norbert 12:00.06 8:38.45 -
25 Kendra Jaenke SO-2 Wis.-Stevens Point 12:02.57 12:09.80 -
26 Sydney Fricke FR-1 Wis.-Oshkosh 12:19.68 14:10.64 -
27 Kathryn Flees JR-3 Wis.-Stevens Point 12:19.72 10:21.37 -
28 Cassidy Neefe FR-1 Carroll (Wis.) 12:21.33 11:51.68 -
29 Paige Bauer FR-1 Carroll (Wis.) 12:27.84 10:50.62 -
30 Grace Kosmatka SR-4 Edgewood 12:29.73 13:22.22 -
31 Morgan Exner JR-3 Ripon 13:03.91 10:11.45 -
32 Emma Linski FR-1 Carroll (Wis.) 13:23.03 13:55.16 -
  Maddie McClimon FR-1 Edgewood DNF DNF -
  Lauren Talabac FR-1 St. Norbert DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Naomi Long FR-1 Wis.-Eau Claire 12:38.83 7:43.01 10:43.07 10
2 Hannah Lamack SO-2 Wis.-Eau Claire 9:00.69 12:13.79 10:43.67 8
3 Antonia Bartolotta FR-1 Carroll (Wis.) 13:26.79 7:57.62 10:45.43 6
4 Jessica Petruzates JR-3 Wis.-Stout 8:24.14 11:25.11 10:46.33 5
5 Taylor Mair JR-3 Edgewood 11:07.40 12:44.60 10:47.96 4
6 Lizzy Cisewski SO-2 Wis.-Eau Claire 10:35.17 9:56.28 10:48.13 3
7 Brittany Staab JR-3 Wis.-Stout 11:57.17 11:18.05 10:51.97 2
8 Amanda Jones SO-2 Carroll (Wis.) 13:24.45 9:27.07 10:59.38 1
9 Emily Kraus JR-3 Carroll (Wis.) 9:36.22 12:08.56 11:02.32 -
10 Liz Galloway SO-2 Wis.-Eau Claire 11:16.13 10:03.22 11:02.87 -
11 Clara Yoap FR-1 St. Norbert 14:09.04 9:30.45 11:03.31 -
12 Emma Guenther FR-1 Carroll (Wis.) 9:32.75 8:46.13 11:05.98 -
13 Karen Gomez-Ruiz SR-4 Wis.-Eau Claire 8:00.11 12:33.50 11:06.81 -
14 Becca Maxwell SR-4 Wis.-Stout 9:39.97 10:34.55 11:22.31 -
15 Christina Sedall JR-3 Lawrence 12:18.39 10:08.49 11:23.69 -
16 Teagan Monfils SO-2 Wis.-Eau Claire 11:12.31 11:12.31 11:26.03 -
17 Alex Chand SO-2 Lawrence 8:01.33 13:38.26 11:27.61 -