February 16, 2019
|
Minnesota-Minnesota FH - Minneapolis, MN
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Megan Linder   Unattached 48.55 57.11
2 Allie Dugan JR-3 Minnesota 52.15 58.59
3 Mallory Adamson SR-4 St. Thomas (Minn.) 58.91 59.50
4 Allie Stalboerger SR-4 Minnesota-Duluth 45.00 59.99
5 Matilda McFerson JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:18.67 1:00.51
6 Cassidy Lackovic FR-1 St. Cloud State 49.76 1:00.68
7 Anna Smith JR-3 St. Thomas (Minn.) 43.43 1:01.17
8 Bridget Brown JR-3 St. Cloud State 46.55 1:01.25
9 Briana Berninghaus JR-3 Hamline 1:07.03 1:01.49
10 Natalie Peller SO-2 Minnesota-Duluth 1:11.56 1:01.69
11 Maddy Kunshier SR-4 Concordia-St. Paul 49.50 1:02.65
12 Tacora Taylor SO-2 Concordia-St. Paul 1:20.24 1:03.18
13 Karissa Gregory SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:00.90 1:03.43
14 Lauren Conradi FR-1 Bethel (Minn.) 1:07.80 1:04.57
15 Anna Frenz   Minnesota Running Club 57.22 1:05.77
16 Samantha Manz SR-4 Macalester 1:04.53 1:05.84
17 Mara Balzer JR-3 Bethel (Minn.) 1:09.24 1:06.57
18 Eva Airoldi FR-1 Carleton 1:00.88 1:06.90
19 Sophia Kintop FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:14.37 1:07.00
20 Emma Ristau   Minnesota Running Club 48.38 1:07.19
21 Addie Brooke-Pike FR-1 Macalester 47.65 1:08.06
22 Michaela Howk JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:14.30 1:08.79
23 Taylor Parr-Davis JR-3 Concordia-St. Paul 57.48 1:10.96
24 Marina Schwanke SO-2 Crown 1:22.09 1:11.38
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Megan Linder   Unattached 57.11 55.40 1:06.82 45.69
2 Allie Dugan JR-3 Minnesota 58.59 1:05.04 1:00.94 1:04.45
3 Mallory Adamson SR-4 St. Thomas (Minn.) 59.50 47.01 1:05.45 55.34
4 Allie Stalboerger SR-4 Minnesota-Duluth 59.99 1:14.39 1:06.59 1:14.39
9 Briana Berninghaus JR-3 Hamline 1:01.49 1:16.87 1:00.26 1:12.56
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Matilda McFerson JR-3 St. Thomas (Minn.) 52.65 1:00.51
6 Cassidy Lackovic FR-1 St. Cloud State 1:11.61 1:00.68
8 Bridget Brown JR-3 St. Cloud State 1:02.48 1:01.25
11 Maddy Kunshier SR-4 Concordia-St. Paul 1:08.92 1:02.65
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Anna Smith JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:01.17 52.00
10 Natalie Peller SO-2 Minnesota-Duluth 1:01.69 47.51
12 Tacora Taylor SO-2 Concordia-St. Paul 1:03.18 56.23
13 Karissa Gregory SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:03.43 1:11.05
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Lauren Conradi FR-1 Bethel (Minn.) 1:04.57 58.12 1:16.20 1:18.78 51.01 1:20.72 58.76
15 Anna Frenz   Minnesota Running Club 1:05.77 1:16.95 1:09.72 1:13.67 57.22 1:17.61 1:24.19
16 Samantha Manz SR-4 Macalester 1:05.84 55.97 1:09.79 1:24.28 1:13.09 48.07 1:07.82
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Mara Balzer JR-3 Bethel (Minn.) 1:22.55 1:07.24 1:15.89 1:06.57 1:10.57
18 Eva Airoldi FR-1 Carleton 54.19 54.19 1:25.64 1:06.90 49.51
19 Sophia Kintop FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:15.04 1:04.99 46.90 1:07.00 47.57
20 Emma Ristau   Minnesota Running Club 49.05 1:00.48 1:01.82 1:07.19 1:06.52
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Addie Brooke-Pike FR-1 Macalester 1:01.94 1:08.06 55.81 1:01.26 57.86 1:28.48
22 Michaela Howk JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:06.73 1:08.79 1:22.55 51.60 1:17.74 1:17.05
23 Taylor Parr-Davis JR-3 Concordia-St. Paul 1:22.32 1:10.96 1:10.25 1:25.16 1:25.16 1:15.93
24 Marina Schwanke SO-2 Crown 1:10.67 1:11.38 1:07.10 1:25.66 59.96 1:03.53